RİZESPOR'DA BAŞKAN DEĞİŞTİ.. İŞTE YENİ YÖNETİM
Haber
20 Haziran 2022 - Pazartesi 12:07
 
RİZESPOR'DA BAŞKAN DEĞİŞTİ.. İŞTE YENİ YÖNETİM
Spor Haberi
RİZESPOR'DA BAŞKAN DEĞİŞTİ.. İŞTE YENİ YÖNETİM

Spor Toto 1’inci Lig ekibi Çaykur Rizespor'da Olağanüstü Genel Kurul'da tek aday olan İbrahim Turgut başkanlığa seçildi.


Spor Toto 1’inci Lig ekibi Çaykur Rizespor’da 92’nci Olağanüstü Genel Kurul toplantısı, İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde 223 delegeden 71'inin katılımıyla gerçekleşti. Divan başkanlığını Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in yaptığı kongrede konuşan eski başkan Tahir Kıran; bilgi, birikim ve tecrübenin yeterli olmadığını bu süreç içinde anladıklarını belirterek, “Burada yaşadığımız sıkıntıları, uğradığımız haksızlıkları, karşılaştığımız engelleri ve en önemlisi Çaykur Rizespor’a yapılan hainlikleri tek tek anlatacak değilim. Tüm Türkiye’nin önünde hakemler tarafından gasp edilen puanlarımızı, ardından bu hakemlerin nasıl görevden alındığını ve nasıl geri geldiğini, tüm bu rezillikleri tekrar tekrar önünüze getirmeyeceğim. Bu camianın menfaatlerini ön planda tutmak ve geleceğini inşa etmek amacıyla yola çıkmıştık. Bu amacımızdan bir gün bile sapmadık. Rizespor camiasını hem saha içinde hem saha dışında en iyi şekilde temsil ettik. Bu salon bunun en büyük şahididir. Rizespor için elimizden gelenin en iyisini yapmak için mücadele ettiğimizden hiçbir hemşerimin şüphesi olmasın. 'Rizespor kimsenin cebine sığmaz' demiştik. Nitekim ne benim ne bir başkasının Rize’nin büyüklüğünün önüne geçmesi söz konusu dahi olmadı, olamaz. Ancak bilgi, birikim ve tecrübenin yeterli olmadığını bu süreç içinde anladım. Çaykur Rizespor’un yılmaz bir neferi, ateşli bir taraftarı olarak, bu büyük kulübün çatısı altında görev aldığım ilk günkü heyecanla ve Rizespor’a hizmet etmenin onuru ve gururuyla, fakat yaşanılan talihsizliğin büyük üzüntüsüyle huzurlarınızdan ayrılıyorum” dedi.

"ÇAYKUR RİZESPOR’UN KAYBEDECEK BİR DAKİKASI BİLE YOKTUR"

Eski Başkan Tahir Kıran konuşmasının ardından yakasındaki Çaykur Rizespor rozetini yeni başkan İbrahim Turgut’un yakasına taktı. Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı İbrahim Turgut yaptığı konuşmada takımı en yüksek başarı seviyesine taşımak için mücadele edeceklerini söyleyerek “Bu mücadeleyi verirken vizyonumuz, dürüst, şeffaf, ilkeli, sportmence ve sürdürülebilir olması vazgeçilmez şiarımızdır. Yaşadığımız çağda sportif başarı, idari ve mali disiplinden ayrı düşünülemez. Önümüzdeki dönemde bizi ulaşmak istediğimiz noktaya götürecek yolu, bu denklem belirleyecektir. Yönümüz bellidir. Bugün, önceki dönemlerde yapılan hizmetlere yenilerini ekleyerek gücümüze güç katma, daha güzel hizmetler yapma günüdür. Bugün birlik ve beraberlik günüdür. Çaykur Rizespor'un kaybedecek bir dakikası bile yoktur. Bugün ivedilikle kollarımızı sıvayarak dört elle takımımıza sarılmalıyız” şeklinde konuştu.

Yönetim ve denetim kurulu raporlarının okunmasının ardından yapılan açık oylamada tek aday olan İbrahim Turgut, başkanlığa seçildi. Eski ve yeni yönetimin birlikte fotoğref çektirmesi ile kongre sona erdi.

Başkan Turgut Kongrede yaptığı konuşmada; 


Sayın Sayın Valim , Divan Başkanım, Sayın Rizesporumuzun Başkanı Tahir Kıran, Değerli Genel Kurul Üyeleri, kıymetli hazirun ve bizi  takip eden tüm ÇayKur Rizesporlular


Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.


ÇayKur Rizespor Kulüp Başkan adayı olarak sizlere hitap etme gururunu yaşadığım bu günde, Çaykur Rizespor’un sportif başarısını hedefleyen bir yapı oluşturmak için  aday olduğumu, kıymetli kurul üyeleri ve çalışanları ile birlikte takımı en yüksek başarı seviyesine taşımak için mücadele edeceğimizi belirtmek isterim.


Bu mücadeleyi verirken vizyonumuz, dürüst, şeffaf, ilkeli, sportmence ve sürüdürülebilir olması vazgeçilmez şiarımızdır.


Yaşadığımız çağda sportif başarı, idari ve mali disiplinden ayrı düşünülemez.


Önümüzdeki dönemde bizi ulaşmak istediğimiz noktaya götürecek yolu, bu denklem belirleyecektir.


Yönümüz bellidir.


Bugün, önceki dönemlerde yapılan hizmetlere yenilerini ekleyerek gücümüze güç katma, daha güzel hizmetler yapma günüdür. Bu gün birlik ve beraberlik günüdür. Bu vesile ile kulübümüzü bu günlere taşıyan geçmiş dönem kulüp başkanlarımızdan başta sayın Tahir Kıran başkanımız olmak üzere tüm başkan ve yöneticilerimize hizmetlerinden ötürü ayrı ayrı teşekkür ediyorum.


Çaykur Rizespor’un kaybedecek bir dakikası bile yoktur. Bu gün İvedilikle kollarımızı sıvayarak dört elle takımımıza sarılmalıyız.


Rizespor, genel kurulu, divan kurulu, sporcuları ve tüm taraftarıyla birbirinden ayrılmaz bir bütündür.


Önümüzdeki süreçte tüm iletişim kanallarımızı açarak, camiamızın iç iletişimini güçlendireceğiz. Gelişen teknolojiyle beraber iletişim mecralarımızı güncelleyeceğiz. Bunu yaparken de camiamızın tüm bileşenleri ile fikir alışverişinde bulunabileceğimiz ortamlar oluşturacağız.


ÇayKur Rizespor,  birlikte üzülüp, birlikte sevinmesini bilenlerin takımıdır. ÇayKur Rizespor bir his takımıdır.”


ÇayKur Rizespor’u, altyapıdan üstyapıya uzanan yapısal bir planla futbolda sürdürülebilir uluslararası bir sisteme ve futbol aklına kavuşturmak için çalışmalara başlayacağız.


Rizespor’u futbolda istenilen noktaya taşıyabilmek için etkin bir planlamaya ihtiyaç duyduk ve çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdüreceğiz.


Ben ve yönetici arkadaşlarım, bu fırsata sahip olduğumuz için gururluyuz.


Zor bir  göreve aday olduğumuzu inkâr etmiyoruz, ancak altını çizerek söylüyorum ki, Rizespor’a hizmetle geçen her gün büyük bir onurdur, Gururdur.


Rize Halkı en iyisine layıktır. ÇayKur Rizespor en iyisine layıktır. Bunu da hep birlikte başaracağız.


Genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyor hepinize saygılarımla selamlıyorum. dedi.

 

İŞTE RİZESPOR'UN YENİ YÖNETİMİ   

BAŞKAN : İBRAHİM TURGUT

YÖNETİM KURULU
                        
   ASİL                                                         YEDEK

1   ALİ HAYDAR ER                                     AYTEKİN KALENDER

2 YUSUF ZİYA ALİM                                    ALİ REYHAN

3  ADNAN ER                                              TOLGA HASAN TOPTAN

4  YUSUF KARALOĞLU                             CELİL GÜNER

5  SERKAN KARAVİN                                  MUHAMMET ÇAVUŞOĞLU

6  Prof. Dr. KEMAL MEMİŞOĞLU                İSHAK ÖZGÜR

7  Prof. Dr. HASAN TÜRÜT                         MELİKE ÇAKIR

8  ORKUN KALKAVAN                                

9 - İSMAİL KUYUMCU

10  ÜMİT PEÇE

11 İMDAT ÖNÇIRAK 

12  FATİH BAKOĞLU

13 AHMET DOKUMACI 

14 TEMEL HACIÖMEROĞLU

15 FATİH KIZILTAN

16 SAFFET KOPUZ

17 RECEP ŞALCI

18 MUSTAFA ÇİLİNGİROĞLU


DENETLEME KURULU
ASİL                                                YEDEK

1  ALİHAN TELATAR                  1- ABDURRAHMAN AKSU

2  ARSLAN KALKAVAN             2  NECATİ DİLİ

3- MELEK BAKOĞLU                3- MUAMMER BALOĞLU

 

 

DİSİPLİN KURULU

ASİL                                                  YEDEK

1  İSMAİL KOCAMAN                   1 ALİ KARACA

2  ATEŞ HATİNOĞLU                   2 BAHADIR MAFRATOĞLU

3  HÜSNÜ KAMİL BAKIR             3  DEVRİM ÖZTÜRK

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: RİZESPOR'DA, BAŞKAN, DEĞİŞTİ.., İŞTE, YENİ, YÖNETİM,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
RİZESPOR'DA BAŞKAN DEĞİŞTİ.. İŞTE YENİ YÖNETİM
RİZESPOR'DA BAŞKAN DEĞİŞTİ.. İŞTE YENİ YÖNETİM
RİZESPOR'DA BAŞKAN DEĞİŞTİ.. İŞTE YENİ YÖNETİM
RİZESPOR'DA BAŞKAN DEĞİŞTİ.. İŞTE YENİ YÖNETİM
Yorumlar
Haber Yazılımı