RTÜK BAŞKANI RİZELİ EBUBEKİR ŞAHİN İLK SEÇİMDE MİLLETVEKİLİ OLMAK İSTİYOR”
Haber
29 Ocak 2022 - Cumartesi 09:21
 
RTÜK BAŞKANI RİZELİ EBUBEKİR ŞAHİN İLK SEÇİMDE MİLLETVEKİLİ OLMAK İSTİYOR”
- Haberi
RTÜK BAŞKANI RİZELİ EBUBEKİR ŞAHİN İLK SEÇİMDE MİLLETVEKİLİ OLMAK İSTİYOR”

CHP’Lİ ATİLA SERTEL RTÜK BAŞKANININ EMİRLE HAREKET ETTİĞİNİ SÖYLEDİ

     
“RTÜK BAŞKANI EBUBEKİR ŞAHİN İLK SEÇİMDE MİLLETVEKİLİ OLMAK İSTİYOR”


CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, RTÜK’ün TELE 1 ve Uğur Dündar için verdiği cezaların hukuksuz ve kanunsuz olduğunu belirterek, “RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin emirle hareket etmektedir. Amacı da bir dahaki seçimlerde AKP’den milletvekili olmaktır. Şimdiden açıklıyorum. RTÜK Başkanı önümüzdeki seçimde Sakarya’dan AKP milletvekili aday adayıdır. O nedenle Recep Tayyip Erdoğan’ın emirlerini kusursuz yerine getirmektedir” dedi.

    
TELE 1 televizyonunun özgürlüğün, demokrasinin ve ilkeli haberciliğin sesi olduğunu belirten İzmir Milletvekili Atila Sertel, RTÜK’ün TELE 1 ve Uğur Dündar hakkında verdiği cezaların Türk basın tarihine düşürülmüş kara bir lekedir dedi.

              
CEZALAR HUKUKSUZ VE KANUNSUZ

    
CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi’’ Doğruları söyleyenleri susturmak, yıldırmak ve onları cezalandırmak RTÜK’ün başkanını yukarıdan aşağıya emirle hareket eden bir insan konumuna soktu. 700’ü aşkın personeliyle yalnızca HALK TV’yi, KRT’yi, FOX TV’yi, TELE 1’i ve TV 5’i izleyen ve her gün sabahtan akşama Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na, Cumhuriyet Halk Partililere hakaretler yağdıranları görmezden gelen RTÜK, Uğur Dündar ve TELE 1’e kestiği cezayla Türk basın tarihine kara bir leke düşürmüştür. RTÜK başkanı yukarıdan aşağıya emirle hareket etmektedir. Asla ve asla hukuk ve kanunlar çerçevesinde hareket etmemektedir. RTÜK başkanı kendisi milletvekili olmak için o makamı kullanmaktadır.

      
Buradan söylüyorum; TELE 1’i susturamazsınız. TELE 1 doğruları söylemeye devam edecektir. Uğur Dündar bizim gençlik yıllarımızın idolüdür. İletişim Fakültesinde radyo televizyon bölümünde okuyanlar Uğur Dündar gibi olmak istemişlerdir. Gazetecilik bölümünde okuyanlar da Uğur Mumcu gibi olmak istemişlerdir. Uğur Dündar, gerçekleri söylemeye devam edecektir. Türkiye toplumu Uğur Dündar’ın ne kadar dürüst ve namuslu gazeteci olduğunu bilir. Bir kez daha sesleniyorum. Ey AKP’den milletvekili olmaya hazırlanan RTÜK başkanı, Tayyip Erdoğan’a yaranmak için aldığın kararlar hukuksuzdur, kanunsuzdur.

Kaynak: () - İsmet KÖSOĞLU Editör:
Etiketler: RTÜK, BAŞKANI, RİZELİ, EBUBEKİR, ŞAHİN, İLK, SEÇİMDE, MİLLETVEKİLİ, OLMAK, İSTİYOR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı