SAYIN HOCAM BU OLANLARA DUYARSIZ KALIRSANIZ ...
Haber
12 Temmuz 2022 - Salı 21:03
 
SAYIN HOCAM BU OLANLARA DUYARSIZ KALIRSANIZ ...
Siyaset Haberi
SAYIN HOCAM BU OLANLARA  DUYARSIZ KALIRSANIZ ...

RTEÜ'nin Yeni Rektörü Prof.Dr. Yusuf YILMAZ 
 

Yıllar önce (merhum) Ekrem ŞENTÜRK arkadaşımla,istanbul Maltepe Başıbüyük Marmara üniversitesi kampüsünde sizleri ziyarete gelmiştim. Çalışma ortamınızı gördükten sonra, “inşallah  bir gün doğduğunuz topraklardaki insanlara hizmet için memleketinize gelirsiniz” demiştim, siz de o zamanın konjonktürün de farklı hedefleriniz olduğunu belirterek “biraz zor” demiştiniz.
 

Sayın hocam size bu konuşmamızdan yıllar sonra arzu ettiğim görev tevdi edildi ve doğduğunuz topraklara geldiniz. Hoş  geldiniz sefalar getirdiniz Sevgili hocam Prof.Dr.Yusuf YILMAZ 
 
               
SAYIN HOCAM......
     

Rize de iki şey konuşulur, ya siyaset  ya da hastalık..


Siyaseti ayrı tutarsak , özellikle Araştırma Hastanesi'ne  zamanınızın büyük bir bölümünü ayırarak , uyumlu çalışabileceğiniz bir başhekimle, yılların kangreni olan Dr- personel eksikliği ve  araç-gereç ihtiyacı sorununu paydaşlarınızla birlikte çözmelisiniz.

       
Sayın hocam, yeni yapılan havalimanının sağladığı imkânlarla birlikte Üniversitemizin akademisyen kadrosunun daha da güçlendirilerek, artırılmasını sizlerden bekliyoruz...
       

Sayın hocam,Üniversitemiz ile Şehir halkı arasında arzu edildiği düzeyde sıcak bir ilişki kurulabilmiş değil, bir tür iletişim kopukluğu var, bu kopukluğu  gidereceğinizi umut ediyoruz...
       

Sayın hocam,Üniversitenin alt sahilindeki sosyal tesise yıllardır çivi çakılmıyor, bu konuda üniversitenin mütevelli heyetini de devreye sokarak bu yerin bir an evvel tamamlanmasını bekliyoruz.
       

Sayın hocam,Üniversitemizde bazı nahoş olaylara karışmış kimi akademisyenler var, onları tasviye etmenizi bekliyoruz. Gözümüzün nuru üniversitemizde geçmişte bazı akademisyenlerin tasvip edilemez tutumlarından dolayı, mağdur edilen misafir bay bayan  öğrencilerimiz oldu, bu olaylar basına yansımış olup mahkemeleri  halen devam etmektedir. Bu gibi olaylar halkımızın büyük tepkisine sebebiyet vermiştir.
Bu gibi konularda fazlasıyla hassasiyete sahip olduğunuzu biliyorum. Ancak, peşinen belirteyim ki; eğer sizin döneminizde de benzer şeyler yaşanır ve bunlara duyarsız kalırsanız biliniz ki karşınıza ilk çıkacak kişilerden biri de ben olacağım.!
       

Sayın hocam,lütfen üniversitenin basın departmanını gözden geçiriniz. Onun adamı, bunun bilmem neyi, bilmem hangi kanalda çalışmış diye basın departmanına çalışanların ekmekleri ile oynamadan onları vasıflarına daha uygun kadrolara geçiriniz. Üniversitenin faaliyetlerini, sizlerin çalışmalarını düzgün şekilde kamu oyuna iletecek, üniversite ile şehri bütünlestirecek  olanlar basın departmanı çalışanlarıdır. O nedenle; yerel basınla hiçbir ayrım gözetmeksizin uyumlu çalışanlarla yol yürüyünüz yada mevcutların işlerini iyi yapmalarını, ücretlerinin hakkını vermelerini sağlayınız.
     

Sayın hocam,


Önceki rektörümüz Hüseyin KARAMAN Üniversitemizin İlmi düzeyini gerek ülkemizde, gerekse dünya ölçeğinde belirli bir seviyeye getirdi. Ancak, ismi Cumhurbaşkanımızla özdeş, güzel şehrimiz için mevcut başarı grafiği ASLA yeterli değil..Sizden Üniversitemizin çok daha üst sıralara tırmandırılmasını bekliyoruz.
 

Çok iyi bilinir ki, gözde üniversitelerin lokomotifi tıp fakültesi  ve mühendislik fakülteleridir. Sosyal açıdan ise Üniversitelerin olmazsa olmazı da kampüslerdir. Dağınık bir durum arzeden fiziki şartlardan son derece mağdur olan biri Eğitim Fakültemiz var. O nedenledir ki, bizim üniversitemizin kampüsü adeta ağlıyor. İkinci  bir eğitim fakültesi mi açılır ne yapılır bilemiyorum fakat, civciv gibi arı gibi her gün bu fakülteye gitme mecburiyeti olan öğrencilerimizi bu çileden kurtarıp fenerde ki kampüse kazandırmanızı  bekliyoruz.
       

Zor bir İl’de, doğduğunuz İl’de görev yapacaksınız hocam, işiniz zor. Allah yardımcınız olsun. 
 

Başarılı olacağınıza inanıyor, sizden yüksek başarı bekliyoruz..


Hoş geldiniz.


SAYGILARIMLA.
Kaynak: () - Bayram Arif TURAN Editör:
Etiketler: SAYIN, HOCAM, BU, OLANLARA, , DUYARSIZ, KALIRSANIZ, ...,
Yorumlar
Haber Yazılımı