Sedat Peker’den seçim sonrası 'Dayı'lı gönderme: Bazı insanlar y….k”
Haber
08 Nisan 2019 - Pazartesi 09:30
 
Sedat Peker’den seçim sonrası 'Dayı'lı gönderme: Bazı insanlar y….k”
- Haberi
Sedat Peker’den seçim sonrası 'Dayı'lı gönderme: Bazı insanlar y….k”

Sedat Peker’den seçim sonrası 'Dayı'lı gönderme:

“ Hayat zor değil, lakin bazı insanlar y….k”
 
31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde Cumhur İttifakı’na verdiği destekten dolayı gerek sosyal paylaşım sitelerinde, gerekse katıldığı organizasyonlarda dikkatleri üzerine çeken Sedat Peker, seçim sonrası ilk açıklamasını yaptı. 
 
Yaptığı açıklamalarda art niyetli insanlara prim vermemek için herhangi bir açıklamada bulunmadığını vurgulayan Peker, bu kez de sessizliğini fırsat olarak değerlendiren kişi veya kişilerin bu durumu ‘Korkaklık’ olarak nitelendirdiklerini belirterek, sessizliğini bozdu. 
 
Açıklamalarını sosyal medyada ‘dayı’ diye tabir ettiği yaşlı bir adamın, ‘Hayat zor değil, lakin bazı insanlar y….k’  sözüyle bütünleştiren  Sedat Peker, “Resimdeki bu dayıyı ve söylediği sözü görünce, 'Tamam işte budur, tüm bu kalitesizlere verilecek en kısa, en anlamlı cevap budur' dedim” ifadelerine yer verdi.
 
“BAHÇEDEKİ ÇİÇEKLERDEN BİLE BAHSETSEM BAZILARI BUNU DA…”

Hakkında söylenen iddialara yanıt veren Peker, “ Tahmin edersiniz ki; 'Güzel ülkemizi bir gün Venezuela’ya çevirmek istiyorlar. Bu yüzden imkanı olan iyi insanlar ruhsatlı silah alsınlar' dediğim için konuyu apayrı bir yere getirip sanki, 'Tüm muhalifleri seçim sonrası öldüreceğiz' demişim gibi saçma sapan bir algı oluşturmaya çalıştılar. Ben bahçedeki çiçeklerden bile bahsetsem biliyorum ki; bazıları bunu da apayrı bir yere çekeceklerdir. Yukarıda anlattığım düşüncelerimden dolayı böyle bir duruş belirlerken, yine bu kalitesizlerin bazıları korktuğum için açıklama yapmadığımı yazdılar. Bazıları ise açıklama yapmadığım bu süre zarfında, ülkede iç savaş çıkarmak için planlar yaptığımı yazdılar” dedi.
 
“DEVLET NE GÖREV VERİRSE ONU YAPARIZ”
 
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her zaman yanında olacağını kaydeden Sedat Peker, “ Kıymetli dostlarım, bu ülkenin vatan evlatları yani bizler, devletimiz bizlere ne görev verirse onu yaparız. Devletimiz 'Sokağa çıkın' dese sokağa çıkarız. Sabır edin evinizde oturun" derse de evimizde otururuz. Bu anlamda bizim hiçbir kompleksimiz olmaz. Ya da devlet görevlilerimizin başarılarında rol çalma gayretimiz de olamaz.  Bizler kanunsuz hiçbir şey yapmayız. İnanın içimdeki hisleri anlatmak için en az 40 sayfa yazı yazmam gerekliydi. Fakat resimdeki bu dayıyı ve söylediği sözü görünce, 'Tamam işte budur, tüm bu kalitesizlere verilecek en kısa, en anlamlı cevap budur' dedim” ifadelerine yer verdi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Sedat, Peker’den, seçim, sonrası, 'Dayı'lı, gönderme:, Bazı, insanlar, y….k”,
Yorumlar
Haber Yazılımı