Uzun Ömürlü PVC Pencere Sistemleri İçin; Fıratpen
Haber
26 Nisan 2022 - Salı 09:12
 
Uzun Ömürlü PVC Pencere Sistemleri İçin; Fıratpen
Ekonomi Haberi
Uzun Ömürlü PVC Pencere Sistemleri İçin; Fıratpen

Yaklaşık 50 yıldır kullanılmakta olan PVC (Polivinyl Clorur) maddesinden üretilen PVC pencere  ve kapı sistemleri çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Pimapen pencere binaların dış ortamlara bakan yüzeylerinde kullanılır. Fıratpen PVC pencere sistemleri rüzgâr yükü dayanımı, su ve hava geçirmezlik özellikleriyle her tür projede konforlu ve güvenli bir kullanım imkânı sağlar.

 

Pimapen olarak da bilinen PVC kapı ve pencere sistemleri özellikle ahşap ya da alüminyum kapı ve pencerelerle kıyaslandığında çok daha iyi yalıtım değerlerine sahip olurlar. Buna bağlı olarak Fıratpen pencere sistemleri her tür yapının enerji ve ısıtma maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla sıklıkla tercih edilir.

 

Fıratpen Kalitesiyle Hem Satın Alım Hem Kullanım Sırasında Tasarruf Edebilirsiniz

 

Fıratpen PVC pencere ve kapı sistemleri yalnızca ilk satın alım sırasında değil kullanım ömrü boyunca da kullanıcılara net maliyet avantajından yararlanma imkânı sunar. Yüksek enerji tasarrufu potansiyeli ve 50 yıldan fazla hizmet ömrü dahilinde asgari temel bakım ihtiyacı nedeniyle PVC pencere ve kapı sistemleri kısa ve uzun vadede tartışmasız en ekonomik alternatif olma özelliğine sahiptir.

 

Yüksek kalitede üretilen PVC pencere sistemlerinin bakım ihtiyacı az ve oldukça kolaydır. Ahşap pencerelerinse ortalama 2 yılda bir verniklenmesi ve 5 yılda bir boyanmasına ihtiyaç duyulur. Son teknolojinin ürünü olan PVC ham maddeleri zorlu hava koşullarına karşı dayanıklılığa sahiptir. Pürüzsüz bir yapıya sahip olan PVC pencere sistemlerinin temizlenmesi de oldukça kolaydır.

 

Fıratpen PVC pencere sistemleri uzun ömürlülüğü ile de avantaj sağlar. Yüksek kaliteye sahip olan Fıratpen PVC pencere sistemleri işlevsellikleri ve bozulmaya karşı dirençleriyle uzun yıllar boyunca ilk günkü performanslarını koruyabilirler. Bu sayede yapıların değerinin korunmasına da katkıda bulunurlar.

 

Aşınma direnci yüksek olan PVC kapı ve pencereler diğer alternatiflere göre hafif olmalarının yanı sıra dikkat çekici bir mekanik mukavemete sahiptir. Kesilebilen, şekillendirilebilen ve kaynaklanabilen sistemlerin çeşitli şekillerde kolayca birleştirilmesi mümkündür. Hafif olmaları nedeniyle taşıma ve montaj aşamalarında da zorlukla karşı karşıya kalınmaz.

 

PVC Pencere ve Kapı Sistemleri Güvenilir Malzemelerden Üretilir

 

50 yıldan fazla bir süredir kullanılan PVC güvenli ve toksik olmayan bir maddedir. Üzerinde yapılan araştırmalar ve testler sonucunda kullanılan ürünler ve uygulamalar açısından hem güvenlik hem sağlık açısından uluslararası standartları uygun bir ham madde olduğu belirlenmiştir.

 

PVC kapı ve pencere sistemleri ham maddesinin yüksek klor içeriği nedeniyle yangın açısından güvenlidir. Alev almaları zor olduğu gibi diğer ham maddelere oranla ısı üretimi daha düşüktür. Ayrıca kendiliğinden sönme özellikleri vardır.

 

100 geri dönüştürülebilir olan PVC pencere ve Fıratpen PVC kapı sistemleri bu özellikleri sayesinde kaynak tasarrufu sağlamaktadırlar. Bunun yanı sıra PVC profiller üretilirken oluşan düşük kirlilik seviyeleri, ekolojik dengeye alüminyum ve ahşaba göre daha az zarar verir. Böylece çevrenin korunmasına da önemli bir katkı sağlar.

 

Ahşap pencerelere kıyasla çok daha dayanıklı olan PVC pencerelerin üretim sürecinde tüketilen enerji miktarı da daha azdır. İçeriği parçalanabilen PVC’den elde edilen granüller tekrar üretilme amacıyla yeniden işlenerek geri dönüştürülebilir.

 

PVC pencere ve kapı sistemleri sahip oldukları ısı ve ses yalıtım özellikleri sayesinde hem enerji verimliliği hem de konforlu bir yaşam alanı sağlar. Yaşam alanına farklı bir dokunuş imkânı sunan PVC pencere ve kapı sistemleri aynı zamanda yapıların güvenliği noktasında yüksek emniyeti ile ön plana çıkar.

 

Fıratpen PVC pencere ve kapı sistemleri her tür yapıya göz alıcı bir tarz kazandırmak için farklı çeşitlere sahiptir. Az bakım gerektiren, dayanıklı ve rengi solmayan yapı elemanları sayesinde yapılara estetik ve şık bir görünüm kazandırmak mümkün olabilir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Uzun, Ömürlü, PVC, Pencere, Sistemleri, İçin;, Fıratpen,
Yorumlar
Haber Yazılımı