VAKA SAYILARI ARTIYOR. RİZE'DE VAKA ARTIŞI OLAN İLLER ARASINDA
Haber
28 Haziran 2021 - Pazartesi 20:07
 
VAKA SAYILARI ARTIYOR. RİZE'DE VAKA ARTIŞI OLAN İLLER ARASINDA
Sağlık Haberi
VAKA SAYILARI ARTIYOR. RİZE'DE VAKA ARTIŞI OLAN İLLER ARASINDA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından, il il 100 bin nüfusa karşılık gelen toplam vaka sayısını gösteren haritanın güncel halini paylaştı.


“VAKA SAYILARININ DÜŞÜŞ HIZI AZALSA DA…”


Bakan Koca, paylaşımında “Vaka sayılarının düşüş hızı azalsa da bu durum normalleşmeye engel değil. Aşı, endişesiz günlere dönüşün olmazsa olmazıdır. Aşımızı yaptıralım” mesajına yer verdi.


İSTANBUL VE İZMİR’DE YÜKSELİŞ VAR


Güncel tabloya göre, haftalık vaka sayısı İstanbul’da 51.27’den 54.30’a, İzmir’de 25.99’dan 27.40’a yükseldi. Vaka sayıları Ankara’da ise 93.11’den 83.64’e düştü.


Verilere göre en az vaka Osmaniye, Adıyaman, Hatay, Adana ve Edirne’de görüldü. Haftalık verilere göre Ağrı, Eskişehir, Kütahya, Bitlis ve Rize en çok vaka görülen iller oldu.


VAKA SAYISI EN ÇOK AZALAN İLLER


Bakan Koca, son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illeri de duyurdu. Koca’nın açıklamasına göre, vaka sayıları en çok Bolu, Kastamonu, Muş, Yozgat, Tokat, Erzincan, Kırşehir, Kars, Hakkari ve Kütahya’da azaldı.


Koca, açıklamasında “Vaka sayılarının azalması normalleşme cesaretimizi artırıyor. Aşı ile endişeden kurtulacağız. Aşımızı yaptıralım” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: VAKA, SAYILARI, ARTIYOR., RİZE'DE, VAKA, ARTIŞI, OLAN, İLLER, ARASINDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı