RİZE GRUBU TED ÜNİVERSİTESİNDE BİR ARAYA GELDİ

Rize 13555+ kez okundu.
 

RİZE GRUBU TED ÜNİVERSİTESİNDE BİR ARAYA GELDİ

Ankara Kolejinin eski Orta Okul binasındaki çok amaçlı salonda yapılan buluşmaya 90 Rizeli bürokrat ve akademisyen katıldı.
Rize Grubunun 168.Buluşması, dün akşam Saat 19 00’da TED Üniversitesi Sosyal Tesislerinde Yapıldı. Ankara Kolejinin eski Orta Okul binasındaki çok amaçlı salonda yapılan buluşmaya 90 Rizeli bürokrat ve akademisyen katıldı. Grup Başkanı İrfan Coşkun, yemek sonrası yaptığı konuşmada, Rize Grubu Mensuplarından çeşitli illerden Milletvekili aday adayı olan birçok arkadaşlarının olduğunu, bunlardan yalnızca Av.Harun Mertoğlu’nun Rize’den Milletvekili seçilebilecek yerden listelerde yer aldığını belirterek, Rize Grubundan keşke daha çok hemşehrimizi meclise gönderebilseydik temennisinde bulundu. Coşkun, Rize Grubu Mensuplarından fevkalade güzel bir kabine çıkar görüşünü tekrarladı. Üst düzey kamu yönetiminde yetişmiş birçok hemşehrimizin müşavirlik gibi pasif makamlarda bulunduklarını,14 Mayıs seçimlerinden sonra, hem Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde hem de kamu yönetiminde daha çok Rizeliye görev verilmesini umut ettiklerini, beklediklerini ifade etti. Özellikle seçilecek Rizeli Milletvekillerinin, Rize Grubunda bulunan, Devlet tecrübesi olan, liyakatli, Ankara’daki işleyişi iyi bilen, işinin ehli hemşehrilerimizden, bürokratlardan, akademisyenlerden yararlanmalarının, hem Ülkemizin, hem de Rize’nin menfaatine olacağını belirtti. Ev Sahiplerinden TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu konuşmasında eğitim sisteminin sorunlarına dikkat çekti. Yargıtay Üyesi Burhan Karaloğlu, yaylalarda aç kalan ayıların evlere zarar verdiğini, kendi evinin de ayı tarafından harabeye çevrildiğini söyledi. Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Erol Ökten, Genel Müdürlüğün Çalışmaları hakkında bilgi verdi. Deprem bölgesinde çok sayıda tarihi binanın yıkıldığını, zarar gördüğünü belirterek, bu eserleri en kısa zamanda yeniden inşa etmek için çalıştıklarını ifade etti. KOSGEB Başkan Yardımcısı Recep Ali Erdoğan, Kurumun faaliyetlerinden bahsetti. Buluşmaya misafir olarak katılan İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan konuşmasında, Rize Gelini olduğunu, kendisini Rizeli olarak hissettiğini, çayı çok sevdiğini ifade etti. Deprem bölgesinde şahit oldukları olayları duygusal bir dille anlatarak, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, birlik ve beraberlik içerisinde, inşallah kısa sürede bu şehirlerimizi yeniden ayağa kaldıracağımıza inandığını söyledi.   Buluşmada Ev Sahipliğini TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Yargıtay Üyesi Burhan Karaloğlu, KOSGEB Başkan Yardımcısı Recep Ali Erdoğan, Ankara Hakimi Hızır Erol Erdem, Ankara Hakimi Maksut Temizel, ASKİ Önceki Bölge Müdürlerinden Haşim Karaloğlu, Kimya Mühendisi Bahattin Karagöz, TRT Müfettişi Erkan Hacıfazlıoğlu, Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, Ticaret Bakanlığı Orta Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Havva Eksilmez, İş Adamı Yakup Köroğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Şube Müdürü İdris Demirci ve Prof.Dr.Birsen Çeken birlikte yaptı.  
Ankara Kolejinin eski Orta Okul binasındaki çok amaçlı salonda yapılan buluşmaya 90 Rizeli bürokrat ve akademisyen katıldı.

Rize Grubunun 168.Buluşması, dün akşam Saat 19 00’da TED Üniversitesi Sosyal Tesislerinde Yapıldı.

Ankara Kolejinin eski Orta Okul binasındaki çok amaçlı salonda yapılan buluşmaya 90 Rizeli bürokrat ve akademisyen katıldı.

Grup Başkanı İrfan Coşkun, yemek sonrası yaptığı konuşmada, Rize Grubu Mensuplarından çeşitli illerden Milletvekili aday adayı olan birçok arkadaşlarının olduğunu, bunlardan yalnızca Av.Harun Mertoğlu’nun Rize’den Milletvekili seçilebilecek yerden listelerde yer aldığını belirterek, Rize Grubundan keşke daha çok hemşehrimizi meclise gönderebilseydik temennisinde bulundu.

Coşkun, Rize Grubu Mensuplarından fevkalade güzel bir kabine çıkar görüşünü tekrarladı. Üst düzey kamu yönetiminde yetişmiş birçok hemşehrimizin müşavirlik gibi pasif makamlarda bulunduklarını,14 Mayıs seçimlerinden sonra, hem Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde hem de kamu yönetiminde daha çok Rizeliye görev verilmesini umut ettiklerini, beklediklerini ifade etti.

Özellikle seçilecek Rizeli Milletvekillerinin, Rize Grubunda bulunan, Devlet tecrübesi olan, liyakatli, Ankara’daki işleyişi iyi bilen, işinin ehli hemşehrilerimizden, bürokratlardan, akademisyenlerden yararlanmalarının, hem Ülkemizin, hem de Rize’nin menfaatine olacağını belirtti.

Ev Sahiplerinden TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu konuşmasında eğitim sisteminin sorunlarına dikkat çekti. Yargıtay Üyesi Burhan Karaloğlu, yaylalarda aç kalan ayıların evlere zarar verdiğini, kendi evinin de ayı tarafından harabeye çevrildiğini söyledi. Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Erol Ökten, Genel Müdürlüğün Çalışmaları hakkında bilgi verdi. Deprem bölgesinde çok sayıda tarihi binanın yıkıldığını, zarar gördüğünü belirterek, bu eserleri en kısa zamanda yeniden inşa etmek için çalıştıklarını ifade etti. KOSGEB Başkan Yardımcısı Recep Ali Erdoğan, Kurumun faaliyetlerinden bahsetti.

Buluşmaya misafir olarak katılan İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan konuşmasında, Rize Gelini olduğunu, kendisini Rizeli olarak hissettiğini, çayı çok sevdiğini ifade etti. Deprem bölgesinde şahit oldukları olayları duygusal bir dille anlatarak, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, birlik ve beraberlik içerisinde, inşallah kısa sürede bu şehirlerimizi yeniden ayağa kaldıracağımıza inandığını söyledi.  

Buluşmada Ev Sahipliğini TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Yargıtay Üyesi Burhan Karaloğlu, KOSGEB Başkan Yardımcısı Recep Ali Erdoğan, Ankara Hakimi Hızır Erol Erdem, Ankara Hakimi Maksut Temizel, ASKİ Önceki Bölge Müdürlerinden Haşim Karaloğlu, Kimya Mühendisi Bahattin Karagöz, TRT Müfettişi Erkan Hacıfazlıoğlu, Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, Ticaret Bakanlığı Orta Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Havva Eksilmez, İş Adamı Yakup Köroğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Şube Müdürü İdris Demirci ve Prof.Dr.Birsen Çeken birlikte yaptı.

 

Habere ifade bırak !
Foto Galeride Aç
Fotoğraf albümüne giderek fotoğraf(lara) yorum yazabilir yada fotoğraf(ları) sosyal medyada paylaşabilirsiniz.
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi