İyi Partili Özdağ: 20 sene sonra Türkiyeʹde 15 milyon Suriyeli olacak

Siyaset 2034+ kez okundu.
 

İyi Partili Özdağ: 20 sene sonra Türkiyeʹde 15 milyon Suriyeli olacak

İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, ˮBir Suriyeli kadın, ortalama 5,3 çocuk doğuruyor. Eğer ilkokul ve altıysa eğitim seviyesi 5,8ʹe çıkıyor, üniversite ise 4.1ʹe düşüyor.   Türk kadınlarında bu oran 2 yani Suriyelinin nüfus artış hızı yüzde 100ʹden daha fazla. Çok değil 20 sen sonra sadece kayıtlı olanlara vatandaşlık verilirse 11.5 milyon Suriyeli olacak. Eğer 5.3 milyona verilirse o zaman 15.3 milyon Suriyeli olacakˮ dedi. Özdağ, Suriyelilerin belirli bir proje kapsamında Türkiyeʹye göç ettirildiğini öne sürerek, ˮBu bir stratejik göç mühendisliğidirˮ dedi.Özdağ, Kahramanmaraşʹta partisinin il teşkilatınca düzenlenen ʹTürkiyeʹnin ve bölgemizin gerçek beka sorunu Suriyelilerʹ konulu konferansa katıldı. Özdağ, Suriyelilerin ülkelerine gitmesi gerektiğini söyleyerek, bunun da İyi Parti iktidarında olacağını söyledi. Türkiyeʹde kayıtlı 3.6 milyon, kayıtsızlarla birlikte 5.3 milyon Suriyelinin yaşadığını öne süren Özdağ, iç savaşın bir milletin başına gelebilecek en kötü şey olduğunu kaydetti. Suriyelilerin vatanlarına dönmeleri için mücadele ettiklerini belirten Ümit Özdağ, şöyle devam etti:ˮSuriyeliler, bombalandıkları için Türkiyeʹye gelmiyorlar, Türkiyeʹye gelmeleri için bombalanıyorlar. 5.3 milyon Suriyelinin dışında Afganistan, Irak, İran başta olmak üzere 1 milyon 400 bin de başka ülkelerden sığınmacı var. Yani 6.7 milyon sığınmacı var. Ortadoğuʹnun ve Batı Asyaʹnın kavimleri, Türk milli kimliğini tehdit altında bırakırcasına akın akın Anadoluʹya geliyorlar. Bu bir stratejik göç mühendisliğidir. Ne demek stratejik göç mühendisliği? Stratejik göç mühendisliği tabiri, devletler ya da devlet dışı aktörler tarafından belli bir bölgede yaşayan nüfusun güçlendirilmesi, zayıflatılması ya da muhtevasının değiştirilmesini sağlayan yollarla askeri ve siyasi amaçlar dahilinde kasti bir şekilde yaratılmış iç ve dış göçlerdir.Mühendislik eseri göçleri yaratan araçlar, tehditten askeri güç kullanımına kazanç vadinden finansal değişikliklere, hatta normalde kapalı olan sınırların açılıp, basitçe geçişin kolaylaştırılmasına uzanan geniş bir skalayı kapsıyor. Bu 3.8- 4 milyon Suriyeli Türkiyeʹde kalırsa, bunlara vatandaşlık verilirse ne olur? Bir Suriyeli kadın, Cumhurbaşkanlığının finanse ettiği Hacettepe Üniversitesiʹnde gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçları birkaç ay önce çıktı. Bir Suriyeli kadın, ortalama 5,3 çocuk doğuruyor. Eğer ilkokul ve altıysa eğitim seviyesi 5,8ʹe çıkıyor, üniversite ise 4.1ʹe düşüyor. Türk kadınlarında bu oran 2 yani Suriyelinin nüfus artış hızı yüzde 100ʹden daha fazla. Çok değil 20 sen sonra sadece kayıtlı olanlara vatandaşlık verilirse 11.5 milyon Suriyeli olacak. Eğer 5.3 milyona verilirse o zaman 15.3 milyon Suriyeli olacak. İçinde 15.3 milyon Suriyeliʹnin olduğu Türkiye birliğini sağlayabilir mi?ˮ 

İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, ˮBir Suriyeli kadın, ortalama 5,3 çocuk doğuruyor. Eğer ilkokul ve altıysa eğitim seviyesi 5,8ʹe çıkıyor, üniversite ise 4.1ʹe düşüyor.

 

Türk kadınlarında bu oran 2 yani Suriyelinin nüfus artış hızı yüzde 100ʹden daha fazla. Çok değil 20 sen sonra sadece kayıtlı olanlara vatandaşlık verilirse 11.5 milyon Suriyeli olacak. Eğer 5.3 milyona verilirse o zaman 15.3 milyon Suriyeli olacakˮ dedi. Özdağ, Suriyelilerin belirli bir proje kapsamında Türkiyeʹye göç ettirildiğini öne sürerek, ˮBu bir stratejik göç mühendisliğidirˮ dedi.Özdağ, Kahramanmaraşʹta partisinin il teşkilatınca düzenlenen ʹTürkiyeʹnin ve bölgemizin gerçek beka sorunu Suriyelilerʹ konulu konferansa katıldı. Özdağ, Suriyelilerin ülkelerine gitmesi gerektiğini söyleyerek, bunun da İyi Parti iktidarında olacağını söyledi. Türkiyeʹde kayıtlı 3.6 milyon, kayıtsızlarla birlikte 5.3 milyon Suriyelinin yaşadığını öne süren Özdağ, iç savaşın bir milletin başına gelebilecek en kötü şey olduğunu kaydetti. Suriyelilerin vatanlarına dönmeleri için mücadele ettiklerini belirten Ümit Özdağ, şöyle devam etti:ˮSuriyeliler, bombalandıkları için Türkiyeʹye gelmiyorlar, Türkiyeʹye gelmeleri için bombalanıyorlar. 5.3 milyon Suriyelinin dışında Afganistan, Irak, İran başta olmak üzere 1 milyon 400 bin de başka ülkelerden sığınmacı var. Yani 6.7 milyon sığınmacı var. Ortadoğuʹnun ve Batı Asyaʹnın kavimleri, Türk milli kimliğini tehdit altında bırakırcasına akın akın Anadoluʹya geliyorlar. Bu bir stratejik göç mühendisliğidir. Ne demek stratejik göç mühendisliği? Stratejik göç mühendisliği tabiri, devletler ya da devlet dışı aktörler tarafından belli bir bölgede yaşayan nüfusun güçlendirilmesi, zayıflatılması ya da muhtevasının değiştirilmesini sağlayan yollarla askeri ve siyasi amaçlar dahilinde kasti bir şekilde yaratılmış iç ve dış göçlerdir.Mühendislik eseri göçleri yaratan araçlar, tehditten askeri güç kullanımına kazanç vadinden finansal değişikliklere, hatta normalde kapalı olan sınırların açılıp, basitçe geçişin kolaylaştırılmasına uzanan geniş bir skalayı kapsıyor. Bu 3.8- 4 milyon Suriyeli Türkiyeʹde kalırsa, bunlara vatandaşlık verilirse ne olur? Bir Suriyeli kadın, Cumhurbaşkanlığının finanse ettiği Hacettepe Üniversitesiʹnde gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçları birkaç ay önce çıktı. Bir Suriyeli kadın, ortalama 5,3 çocuk doğuruyor. Eğer ilkokul ve altıysa eğitim seviyesi 5,8ʹe çıkıyor, üniversite ise 4.1ʹe düşüyor. Türk kadınlarında bu oran 2 yani Suriyelinin nüfus artış hızı yüzde 100ʹden daha fazla. Çok değil 20 sen sonra sadece kayıtlı olanlara vatandaşlık verilirse 11.5 milyon Suriyeli olacak. Eğer 5.3 milyona verilirse o zaman 15.3 milyon Suriyeli olacak. İçinde 15.3 milyon Suriyeliʹnin olduğu Türkiye birliğini sağlayabilir mi?ˮ 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi