Reklamı Geç
HABER DETAY
Rize'de 1500 yerli ve yabancı Öğrenci katılacak
21 Mayıs 2019 - Salı 11:20
Törenler

Rize'de 'Gençlik Fuarı' Düzenlenecek 


Rize Valiliği öncülüğünde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda üniversite öğrencilerine yönelik 'Gençlik Fuarı' düzenlenecek. 


19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılı vesilesiyle Gençlik Haftası içerisinde ‘Yeni neslin beden ve ruh sağlığının korunması ve güçlendirilmesi amacıyla farkındalık yaratmak’’ hedefiyle ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği dahilinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde öğrenim gören gençlerimize yönelik 23 Mayıs 2019 tarihinde 16:00 - 21:00 saatleri arasında ''Gençlik Fuarı'' etkinliği düzenlenecektir. 


Gençlerimizin ilimiz içerisinde var olan eğitici, kültürel, sanat, sosyal ve sportif faaliyetler hakkında farkındalık kazanmalarını sağlamak, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve derneklerin faaliyet alanları hakkında bilgilendirilmek, ilimize özgü geleneksel el sanatlarına merak uyandırmak, ilimizin doğal güzelliklerine vurgu yapmak amaçlarıyla düzenlenecek olan Gençlik Fuarı’nda ilimizin imkân ve güzellikleri gençlerimizle buluşturulacaktır. 


Saat 16.00’da başlayacak organizasyonda iftar vaktine kadar ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve dernekler Üniversitemiz Merkez kampüs alanında stant ve tanıtım faaliyetleri gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. 


Yaklaşık 1.500 yerli ve yabancı öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan fuar, iftar programının ardından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesine ait halk oyunlarını ekibinin gösterisi ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından tulum eşliğinde yöresel müzik gösterimi yapılacaktır.  


Ayrıca Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) tarafından gençlerimize iftardan sonra ücretsiz çay ikramında bulunacak. 

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.