Reklamı Geç
HABER DETAY
RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI…
10 Kasım 2019 - Pazar 10:41
Törenler

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının  81. Yıl dönümünde yurdun her köşesinde saygı ve özlemle anılıyor. Bununla birlikte Rize’de de  Büyük Gazi çeşitli etkinliklerle anıldı. Rize,  Bürokrasisi ile birlikte Valilik tören alanına akın  etti. Çelenk koyma töreni ile başlayan anma  töreni  Rize TOBB Fen lisesi Müdürlüğü tarafından İsmail Kahraman Kültür Merkezinde düzenlenen törenle devam etti.

 

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk  ölümünün 81. yılına düzenlenen Törene; Rize Valisi Kemal Çeber, Belediye Başkanı Rahmi Metin, İl Jandarma Komutanı Jd. Alb. Hakan Dedebağı, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt, Kurum ve Kuruluşlar, Siyasi Partiler, Sivil Toplum Kuruluşları, öğrenciler  ve çok sayıda Rizeli katıldı.


Vali Çeber, Başkan Metin, protokolde yer alan bürokrasi, ve vatandaşlar  anma programına katılmak üzere İsmail Kahraman Kültür Merkezine geçti.


Kültür Merkezindeki program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Günün Anlam ve Önemi ne dair konuşmalar “Atatürk” temalı şiirlerin okunması,  Protokol üyelerinin  şiir, kompozisyon ve resim dalında ödül alan öğrencilere hediye takdimi, Atatürk belgeseli, Orotoryum ve Atatürk’ün sevdiği şarkılar koro eşliğinde söylenerek program  fotoğraf sergisinin gezilmesi ile sonlandırıldı.

 

İlgili Fotoğraflar
RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI… RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI… RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI… RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI… RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI… RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI… RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI… RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI… RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI… RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI… RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI… RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI… RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI… RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI… RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI… RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI… RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI… RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI… RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI… RİZE, ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDI…
Adınız
Yorumunuz
Yaşasın Cumhuriyet - 10 Kasım 2019  
Dedeler torunlarına babalar çocuklarına anlatmalıdır öğretmelidir Atatürkʹün ülkemiz için değerini. Atatürk ve Silah Arkadaşlarının birer milli kahraman olduğunu önderlerinin liderlerinin de Atatürk olduğunu. İslama çok büyük hizmet ettiklerini anlatmalılar. 80 milyon olarak bugün camilere gidebiliyorsak bu kişilerin çok büyük katkısının olduğunu anlatmalılar. Yoksa Müslüman görünümlü emperyalistler çıkar gençlerimizi zehirler zehirli tohumlarını eker giderler. Biz birbirimizi yerken onlar avuçlarını ovarlar. Nur içinde uyusun. Allah rahmet eylesin. Mekanları Cennet olsun Atatürk ve Silah Arkadaşlarının.