Reklamı Geç
HABER DETAY
İMZA KAMPANYASI BAŞLATTILAR. EN DÜŞÜK MAAŞ 7 BİN 950 TL OLSUN
01 Temmuz 2020 - Çarşamba 09:28
Sendika

Memur sendikası KESK imza kampanyası başlattı: En düşük maaş 7 bin 950 TL olsun!


Bu konuda bir bildiri de hazırlayan KESK, pandemi ile birlikte ekonomik koşulların ağırlaştığını, koruyucu politikalara ihtiyacın arttığını açıkladı.


KESK, TBMM Başkanlığı’na sunulmak üzere bir imza kampanyası başlatarak memur maaşlarının yoksulluk sınırı olan 7 bin 950 TL’ye yükseltilmesini istiyor.


KESK’in hükümetten talepleri şöyle:


Tüm dünyayı saran pandemi ile birlikte ağırlaşan ekonomik, sosyal koşullar ülkemizde dar gelirlileri ve ücretli kesimleri koruyucu politikalara olan ihtiyacı artırmıştır.


Bu nedenle biz aşağıda imzası bulunanlar olarak; demokratik, lâik, sosyal, hukuk devleti ilkeleri esas alınarak:


Emeğin haklarını, halkın genelinin faydasını temel alan, devlet eli ile verilen kamu hizmetlerine ayrılan payın artırıldığı, vergide adaletin sağlandığı bir ek bütçenin ivedilikle hazırlanmasını,


Yaşanan hayat pahalılığı karşısında hükmünü yitirmiş olan 2020-2021 yıllarını kapsayan ‘toplu sözleşme’nin iptal edilerek evrensel normlarla uyumlu grevli özgür pazarlık sistemine geçilmesini,


AGİ hariç 7950 TL olsun


Maaşlarımızın-gelirimizin insanca yaşamaya yetecek bir seviyeye yükseltilmesini, eşi çalışmayan, iki çocuklu en düşük kamu emekçisi maaşının eş, çocuk, kira, yemek, yakacak yardımı kalemleri eklenerek, AGİ hariç yoksulluk sınırının (Haziran 2020 İtibari ile 7.950 TL) üzerine çıkarılmasını istiyoruz.

Adınız
Yorumunuz
ateş pahası - 02 Temmuz 2020  
her şeye YÜZDE 50 zam gelmiş. şu YÜZDE 5 zam teklifleriyle milletle dalga geçmeyin artık