Reklamı Geç
HABER DETAY
RİZELİ ÜNLÜ SANATÇININ YENİ ESERİ PİYASADA. VİDEO
16 Ekim 2020 - Cuma 10:24
Kültür

Etnik-Pop akımını başlatan ilk Türk sanatçı Rizeli  Davut Güloğlu, son albümünden sonra tekli yeni eserini müzik severlerle buluşturdu. En son albümünde yer alan Oy Sevdam, Bu Kadar Naz Olur Mu ?, Hayat Devam Ediyor, eserleri ile herkesin dilinde olan ünlü sanatçı; 16 Ekim tarihiyle çıkarmış olduğu "Çareler de Çaresiz" eserini sevenleri ile buluşturdu. Büyük bir ilgi ve alaka toplayan karadenizli sanatçı: “Kaleme aldığımız ve en uygun zamanı beklediğimiz güzel eserlerimizden birini defterimizin sayfalarında tutamadık. Bizleri özlemiş olan dinleyicilerimize en güzel sonbahar hediyesi, onların duygularına hitap edebileceğimiz duygusal bir eserimiz olsun istedik. Bu eserde emeği geçen tüm arkadaşlarımızla birlikte etnik müziğimizi günümüzün sanatı ve sound’u ile birleştirmeye çalıştık. Umuyorum önceki eserlerimizde olduğu gibi bu şarkı da tüm sevenlerin ve sevilenlerin dilinden düşmeyecek. Hayırlı olsun.” dedi.


Davut Güloğlu Kimdir?


Rize'de doğup büyüyen Davut Güloğlu, 13 yaşında annesini ve 14 yaşında ise babasını kaybetmiştir. Davut Güloğlu 11 çocuklu kalabalık bir ailenin ortanca çocuğu olarak Rize'de eğitimini devam ettirmiştir. Çocukluk dönemini bu kayıplar nedeni ile epey sıkıntılı geçiren şarkıcı daha sonra Rize'den İstanbul'a göç etmiştir. İstanbul'a gelen ve gençlik yıllarında hayatını toptancılık ile kazanan Güloğlu, Arif Sağ'ın kursuna yazılarak müzik hayatına atılmıştır.


İlk albümü 'Sarılsamda Olmayi Darılsamda Olmayi' ile müzik sektörüne giriş yapan Güloğlu, Karadeniz bölgesinde kısa sürede adını duyurdu.


2001 yılının Ocak ayında 'Nurcanım' adlı albümü çıkaran Davut Güloğlu, yerel şöhretini ulusal boyutlara çıkarmıştır. Yaklaşık 2 - 2,5 milyona yakın kopya satan bu albüm ile etnik-pop akımını başlatan ilk Türk şarkıcı unvanını almıştır.


2003 yılının Mayıs ayında 'Katula Katula' adlı albümü çıkaran Davut Güloğlu, ulusal boyutlardaki şöhretini Avrupa'ya taşımıştır. Bu albüm ile kendi albüm satış rekorunu kıran Davut Güloğlu, ülkesinde 'Karadeniz'in Ricky Martini' lakabını almıştır. Özellikle Türklerin yoğun olduğu bölgelerde yabancıların dikkatini çeken Güloğlu, kısa sürede etnik-pop tarzını uluslararası platformda tanıtmıştır. Fransa'da bu albüm ile ödüller alan Güloğlu, dünyaca ünlü haber ajansı AGF(Agence France-Presse) ile özel bir röportaj gerçekleştirmiştir.


Davut Güloğlu, Nurcanım ve Katula Katula albümü ile 2000'li yıllardaki ekonomik krizin yarattığı toplumsal açıdan kötü boyutlardaki ülke moralini yükselttiği gerekçesi ile o dönemin cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'den ödül almıştır.


2004 yılının Ağustos ayında 'Dur Orda Dur' single albümü ile çıkış yapan Güloğlu, kariyerindeki konumunu sağlamlaştırmıştır.


Tam bir yıl sonra yine Ağustos ayında 'Çat Çat' albümünü çıkaran Güloğlu, yabancı ülkelerdeki popülaritesini arttırmıştır.


17 Eylül 2006 tarihinde başlayan 'Sev Kardeşim' adlı dizide Hande Ataizi ile başrolü paylaşan Davut Güloğlu kariyerini oyunculuk alanı ile genişletmiştir.


2007 yılının Mayıs ayında 'Kapak Olsun' albümü ile tekrar gündeme gelen Davut Güloğlu etnik-pop alanındaki ismini ve tahtını korumayı sürdürmüştür.


2009 yılının Temmuz ayında 'Kopalım Bari' albümü ile farklı alanlarda şarkılar yaparak iddiasını ve popülaritesini korumaya devam etmiştir.


Davut Güloğlu 24 Ocak 2011 yılında Kanaltürktelevizyonunda Ece Erken ile sunuculuğunu paylaştığı 'Hayata Gülerken' programını sabah kuşağında gerçekleştirmiştir.


İzlenme oranları yüksek olan ve sevilen bu programdan tam 1 yıl sonra Haziran 2012 yılında 'Seni Seni' albümü ile yaza giriş yapan şarkıcı şarkılarını uzun zaman aradan sonra sevenleri ile buluşturmuştur.


2018 yılında halkın yoğun ilgisi eşliğine çektiği albüm klibi olan Hayat Devam Ediyor isimli parçası eşliğinde 6 yıl aradan sonra Poll Production yapımcılığında yeni albümünü çıkararak sevenleriyle yeniden buluşmuştur.

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.