Reklamı Geç
HABER DETAY
SAYIN VALİM ÇÖP OLMASIN SAHİP ÇIKIN !
09 Aralık 2020 - Çarşamba 17:08
Kültür

Rize İhtisas Kütüphanesi sahibi Araştırmacı-Yazar Recep Koyuncu sosyal medya hesabından Rize Vali Kemal Çeber’e çağrıda bulunarak ’Rize arşivleri çöp olmadan sahip çıkın, dijital ortama aktarmak için bana yardımcı olunuz’dedi.

     
Araştırmacı-Yazar Recep Koyuncu yazılı açıklamasında Vali Kemal Çeber‘e şöyle seslendi’ Hayatımın son on yılında bu şehirde birçok kurumun arşivi maalesef ‘’geri dönüşüm’ ’adı altında çöpe gönderildi. Adımız çıktı dokuza, inmez sekize. Ama gelin görün ki içimdeki bu sevda ateşi beni rahat bırakmıyor nedense. Şehrim adına, hemşerilerim adına üzülüyorum, içim içimi yiyor.


Çok yakın bir zamanda bile çok önemli bir arşivimiz yok edildi bu şehirde ve kimsenin haberi bile olmadı. Şu anda bu şehirde tamamen tahrip olmamış iki tane arşiv var. Kişisel becerilerimi kullanarak bu arşivleri tarama imkânını başaramadım. Gelecek neslimiz, bizlerin cep telefonlarımızdan gönderdiğimiz mesajlarımıza, beğenilerimize varıncaya kadar ulaşacak. O zamanlarda bizler kabirlerimizde olacağız mutlaka. Bizim bazı şeyler yapmamız lazım, geleceğimize bazı bilgileri aktarmamız lazım. Rahmetle anılmamız lazım. Bu şehrin her yerine giren birisi olarak söylüyorum ve sizden rica ve istirham ediyorum ki çağırın beni lütfen, çıkaralım şu arşivleri gün ışığına, aktaralım geleceğe bazı şeyleri. Yalvarmam gerekiyorsa yalvarıyorum ama ne olur çabuk olalım lütfen’’dedi.

 

Kaynak: () - İsmet KÖSOĞLU
Adınız
Yorumunuz
Sultan YAZICI - 10 Aralık 2020  
BU İLİN STK’LARI MİLLETVEKİLLERİ BELEDİYESİ VAR SAYIN KOYUNCU; ONLARA GİDİN GEREKİRSE ONLAR SİZİ SAYIN VALİMİZLE GÖRÜŞTÜRÜR

Tevfik Ağansoy - 10 Aralık 2020  
Vali ile görüşmek için Milletvekili ile görüşmek mi gerekiyor? Bu ne kafadır. Valinin kiminle görüşeceğine bunlar mı karar veriyor?

Sultan YAZICI - 10 Aralık 2020  
Seninx adamın dediğini anlamadı Tevfik Ağansoy; haberi bir daha okuman gerekiyor

Davut - 11 Aralık 2020  
Yok abicim işi olmayan idareciler toplantı yaparlar bizde

Balevabal - 13 Aralık 2020  
Show yapmaya gerek yok.