Reklamı Geç
HABER DETAY
RİZE'YE 7 YENİ DOÇENT
20 Şubat 2021 - Cumartesi 17:26
Eğitim

Rize RTE Üniversitesinde  çeşitli birimlerinde görev yapan 7 öğretim üyesi girmiş oldukları Doçentlik sınavında başarı göstererek Doçent oldular..


Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Enerji Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Erdem Cüce, 

Enerji Sistemleri Mühendisliği Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Pınar Mert Cüce

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Elektronik Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Ergin Şahin,

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu İklimdendirme ve Soğutma Teknolojisi Dr. Öğr. Üyesi Celal Yelgel,

Su Ürünleri Fakültesi İç Sular Biyolojisi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Cüneyt Kaya,

Fen Edebiyat Fakültesi Gürcü Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Gül Mükerrem Öztürk,

Katıhal Fiziği Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Gökhan Şensoy girdikleri sınavı başararak Doçent unvanı almaya hak kazandılar..


RTEÜ rektörlüğünden yapılan açıklamada; Öğretim Üyelerimizi gösterdikleri bu başarı dolayısıyla tebrik ediyor, almış oldukları unvanların önce kendileri ve Üniversitemiz için sonra da yükseköğretim sistemimiz için hayırlı olması temennisiyle çalışmalarında başarılar diliyoruz. denildi.

Adınız
Yorumunuz
XYZ - 20 Şubat 2021  
Hayırlı olsun akademisyenlerimize. Hepsi pırıl pırıl genç bilim insanları. Başarıları daim- yolları açık olsun.

XYZ - 20 Şubat 2021  
Rize’nin bir yerel haber sitesinde de bu habere yer verilmiş. Yapılan bir yorumda; RTEÜ’de bir dekanın bir doçente fiziki saldırısından ve hakaret ettiğinden bahsedilmiş. Dikkat ettim- Rize halkı neredeyse hiç tepki vermemiş. Geçenlerde Çayeli Adliyesindeki asansör yasağına verilen tepkinin binde biri dahi yok. Eğer o yorum doğru ise- akademisyene bunları yapan öğrencilere neler yapmaz" Konu öğrencileri ve dolayısıyla toplumu ilgilendiren bir konudur. Rektör başta olmak üzere RTEÜ idarecileri en kısa sürede kamuoyunu detaylı olarak bilgilendirmelidir. Nasılsa üç güne unutulur denerek sessiz kalınmamalıdır. Sivil Toplum Kuruluşları sessiz kalmamalıdır. Kimse zan altında bırakılmadan olayın gerçekliği araştırılarak gereği yapılmalıdır. Halk- Rektörlük Makamından bu konu hakkında detaylı- tatmin edici bir açıklama beklemektedir.