Reklamı Geç
HABER DETAY
RTEÜ'DEN RİZE TÜRK EĞİTİN SEN'İN AÇIKLAMALARINA DÜZELTME
07 Mart 2021 - Pazar 21:08
Eğitim

RİZE  TÜRK EĞİTİM SEN'IN  KPSS SIRAMAMASI AHERİNE RTEÜ'DEN AÇIKLAMA GELDİ.
 

Bugün haber sitmezide yer alan Rize Türk Eğitim  Sen Yönetiminn RTEÜ'DE KPSS Sıralaması  ile ilgili açıklamasına RTEÜ'den açıklama geldi.


SÖZKONUS AHYBERLE İLGİLİ  RTEÜ'NÜN AÇIKLAMASI
 

2019  KPSS Haberi ÇEKO, Hukuk, Maliye, İktisat, Muhasebe, Uluslararası İlişkiler, İşletme ve Kamu Yönetimi alanları üzerinden yapılmış ve bu sekiz bölüm mezunları arasında KPSS'de en başarılı olan üniversiteler  sıralanmış. Ancak bu bölümlerden iki tanesi (ÇEKO ve Muhasebe) Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde bulunmamaktadır.

 

Yine ilgili haberdeki 3 bölüm de (Uluslararası İlişkiler, Maliye ve Hukuk) Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde yeni kurulmuş olduğu için henüz mezun vermemiştir.  Dolayısıyla Üniversitenin sadece iktisat, işletme ve kamu yönetiminde mezunları vardır. Bütün bunlardan dolayı söz konusu haberde olmayan ve mezun vermeyen 5 bölümde mezunlar varmış ve KPSS sınavına girmiş gibi değerlendirme yapılmış ve puan verilmiş.  Yanlış bilgilere ve yanlış verilere dayan haber oldu . Bu bilgi ve veri hatası sıralamayı bu şekilde dizayn etti .


RTEÜ

Adınız
Yorumunuz
Recep KOYUNCU - 07 Mart 2021  
Üniversite yönetimini bu açıklamasından dolayı kutluyorum. Rizelilerin yüreğine bu açıklama ile su serpilmiştir. Önceki yorumumda da belirtmiştim yalandır diye-üniversitemize komplo kuruluyor işte. Yukarıdaki adı açıklanan bölümler olsaydı kesin birinci sırada olurduk.

Kpss adayı - 08 Mart 2021  
Muhasebe lisans programı yok. İşletme bölümü öğrencileri girebiliyor bu alana. Dolayısıyla muhasebe bölümümüz yok açıklaması sakat aldatıcı bilgi içeriyor. Bilmeyeni kaldırırlar

Kemal ÇELİK - 08 Mart 2021  
SAYIN REKTÖRÜMÜZ ECZACILIK FAKÜLTESİNİ AKTİF HALE GETİRDİ Mİ? GEÇEN GÜNLERDE BASINDA DA ÇIKMIŞTI- HALK MERAK EDİYOR

Ali - 08 Mart 2021  
Verileri ÖSYM yayınlamış bence sayın rektör itirazını ÖSYM ye yapsın demek ÖSYM verileri kafasına göre yazmış"""" Konuyu gündeme taşıyan türk eğitim sen e teşekkürler. Onlarda olmasa zannedeceğiz ki herşey güllük gülistanlık.