Reklamı Geç
HABER DETAY
RİZE'DE ÇOCUK UZMAN DOKTORLARI GÖREVE BAŞLADI
12 Nisan 2021 - Pazartesi 18:23
Sağlık

 ÇOCUK UZMAN DOKTORLARI GÖREVE BAŞLADI


AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Araştırma Hastanesine ataması yapılan Çocuk Nöroloji ve Çocuk Kardiyoloji uzmanlarının görevlerine başladığını açıkladı.


İl Başkanı Alim uzun yıllardır Rize’de bulunmayan Çocuk Nöroloji ve Çocuk Kardiyoloji kadrosunun açılarak Sağlık Bakanlığınca 97. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası ile atamaların yapıldığını ve atamaları yapılan doktorların görevlerine başladığını söyledi.


İl Başkanı Alim, “Rize’mizde uzun yıllardır bulunmayan ve bizim de çok önemsediğimiz çocuk kardiyoloji ve çocuk nöroloji alanında 97. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası kadrolar açıldığını duyurmuştuk. Açılan kadro ile ilimize atamaları yapılan

 

Çocuk Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hikmet Kıztanır ile

 

Çocuk Nöroloji Uzmanı Dr. Merve Feyza Yüksel görevine başladı. Artık bu iki alanda tedavi görecek hastalarımız başka şehirlere gitmek zorunda kalmayacak.  


Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı olarak Rize Devlet Hastanesi hizmet binasında göreve başlayan hekimlerimiz; Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) veya 182 üzerinden randevu alan hastalara hizmet verilmeye başlandı.


Ayrıca 97. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası ile ilimizdeki sağlık tesislerine atamaları yapılan 10’u uzman ve 25 tabip de görevlerine başlamıştır. İlimize hayırlı olsun. “ dedi

Adınız
Yorumunuz
Balevabal - 14 Nisan 2021  
Hayırlı olsun. Kıymetli doktorlarımız layıkıyla görevlerini yaparlar. Rizemizde uzun zamanlı çalışmalarını dilerim.