Reklamı Geç
HABER DETAY
RİZE'DE PROJE OKULU FARK YARATMAYA DEVAM EDİYOR
19 Nisan 2021 - Pazartesi 15:16
Eğitim

PROJE OKULU YİNE FARK YARATTI


Rize Merkez Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi. 'Meslek Liseleri Ailelere Buluşuyor' projesi kapsamında ihtiyaç sahibi olan ailelerin evlerini tamir edilerek, Ramazan ayı için gıda kolileri hazırladı.


Toplumda yardımlaşma, birlik ve beraberlik duygularının geliştirilmesi amacıyla hayata geçirilen proje çerçevesinde Rize Hasan Kemal Yardımcı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte ihtiyaç duyan ailelerin evlerini onararak Ramazan ayı için erzak yardımında bulundu.


Okul Müdürü Vedat MAZGAL yaptığı açıklamada, projeyle birlikte meslek liselerinin ihtiyaç sahibi ailelerle gönül köprüsü kurduğunu söyledi.


 Projenin başarıyla ilerlediğini belirten MAZGAL , "Proje kapsamında okulumuzun üzerine düşeni yaptığını belirterek. İlk olarak ihtiyaç sahibi olan aileler mahalle muhtarlıkları vasıtasıyla belirlendiğini daha sonra ailelere ziyaretler yapılarak ihtiyaçların listelendiğini, Öğretmen ve öğrencilerimizden oluşan ekipler  belirlediğimiz ailelerin evlerinin bakım, onarım ve tadilatlarını yaparken  öğretmen, öğrenci ve okul aile birliğinden oluşan bir başka ekibin de başlatmış oldukları kampanya ile Ramazan ayı nedeniyle ihtiyaç sahibi olan 30 aileye erzak ve maddi yardımlarda bulunduğunu ifade etti.


Okul Müdürü Vedat MAZGAL Kalplere dokunmaya çalışıyoruz. Onların ihtiyaçlarını giderdiğimizde hem biz mutlu oluyoruz hem karşı tarafı mutlu ediyoruz." ifadelerini kullandı.

İlgili Fotoğraflar
RİZE'DE PROJE OKULU FARK YARATMAYA DEVAM EDİYOR RİZE'DE PROJE OKULU FARK YARATMAYA DEVAM EDİYOR RİZE'DE PROJE OKULU FARK YARATMAYA DEVAM EDİYOR RİZE'DE PROJE OKULU FARK YARATMAYA DEVAM EDİYOR RİZE'DE PROJE OKULU FARK YARATMAYA DEVAM EDİYOR
Adınız
Yorumunuz
Sedail - 19 Nisan 2021  
Yardım yapmak elbette kutsal ancak öğrencileri güvensiz yerlere götürüp çalıştırmak yanlış.Birde pandemi var.Reklam yapılması ayrı bir garabet..

Ardesenlı - 20 Nisan 2021  
Allah ebeden razı olsun ellerınıze yuregınıze saglık

Asım sancaktutan - 20 Nisan 2021  
Maske nerde maske