Reklamı Geç
HABER DETAY
RİZELİ ADINA PEK HAYRA ALAMET OLMAZ
15 Mayıs 2021 - Cumartesi 13:10
Rize

Yeni yönetim sisteminde eski ağırlığı, fonksiyonu olmasa da milletin bir meclisi, o mecliste de milleti temsil eden veya edemeyen vekillerimiz var.


Parlamentonun çatısı altında şehrim Rize kökenli 30’dan fazla milletvekili olduğunu okudum geçenlerde bir paylaşımda. Farklı farklı partilerden seçilmişler. Rize’de il olarak 3 Milletvekili ile temsil ediliyor parlamentoda.


Ancak Rizeli sohbetlerinde kendisini Rize Milletvekili olarak temsil eden tek bir Milletvekilinin olduğunda birleşir. Sadece bu dönem değil, Ak Parti’nin önceki dönemlerinde de bu duygusu geçerli. Dün Hasan Karal vardı, Karal’dan sonra da Muhammed Avcı.


Rizeli her ikisine telefonla ulaşabilir, Ankara’da veya Rize’de yüz yüze görüşebilir, talepte bulunabilir, onları meclis çalışmalarının dışında ki zamanlarında Rize’de, sahada, vatandaşın yanında görebilir/di. Diğer iki vekilden birinin adı genelde kentin futbol kulübü ile anılır, diğeri ile beraber daha çok Genel Başkanın veya Ankara’dan gelen bakanların programlarında Rize’de görünürler.


Malum son 3 haftadır Rize, İkizdere ilçesinde doğa harikası bir mevkide Cengiz İnşaata verilen taş ocağı yetkisine yereldeki vatandaşlarımızın gösterdiği tepki ile ülke ve dünya genelinde gündemde. Taş ocağı kurulacak İşkencedere mevkiine yakın köylülerin (ve köyde ki ailelerin Rize dışında yaşayan aile bireylerinin) nabızlarını düşürmek için ikinci hafta vekil Hayati Yazıcı ve Osman Aşkın Bak ilçeye geldi. Kapalı toplantı, ardından saha ziyareti. Son hafta da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’da aynı programı uyguladı. İkizdere’den sonra Çay Çarşısı ve İyidere Lojistik Limanı Projesi’nin yapılacağı alanda medyaya görüntü verdi.


Çok ilginçtir, seçildiği günden beri dur durak bilmeden sahada olan Rize’nin Milletvekili Muhammed Avcı, bu önemli sayılabilecek programların hiç birine katılmadı. Katılmadığı gibi aynı saatlerde sosyal medya hesabından farklı ilçelerden paylaşımda bulundu.


Sayın Avcı’yı fotoğraf ve videolarda göremeyince merak ettim, ortak dostlarımdan bilgi edinmeye çalıştım. Elbette sadece benim değil, Rize Pazar Havalimanı ve İyidere Lojistik Merkezi gibi büyük projelerin yatırım programına alınmasında emekleri çok olan Muhammed Avcı’nın siyasi açıdan da önemli olan bu ziyarete katılmaması her kesin aklında soru işaretleri bıraktı.


Derken, edindiğim bilgiye de uygun olarak bakan Karaismailoğlu’nun programının ikinci gününde Milletvekili Avcı, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda kalan iki yıllık görev süresinin sonunda tekrar aday olmayacağına dair açıklamada bulundu.


Nasıl Derepazarı Belediye Başkanının neden partisinden istifa ettiği çok kısa sürede açıklığa kavuşmuşsa çok sürmez kamuoyunda bu konunun da perdesi aralanır. Aralanır ama Şehir Hastanesi konusunda ki yaklaşımını popülist bulduğum için zaman zaman eleştirdiğim Sayın Muhammed Avcı’nın sahadan benche geçmesinin Rize ve Rizeli için pek de hayra alamet olmayacağını düşünürüm.

Kaynak: () - Recep Ali AKSOYLU
Adınız
Yorumunuz
Talha - 15 Mayıs 2021  
Rize lojistik üssü gereksizdir- bu proje camburnu yeniay mevkiindeki limana verilmelidir. Diren İkizdere hep beraber başaracagız

Mustafa çiçek - 15 Mayıs 2021  
Çok fazla iltifat ettiniz .

Tevfik Ağansoy - 15 Mayıs 2021  
Ben rizeliyim. Bu adamların hiçbir faydasını görmedim. Ha yok ha var...

Davut Kaya - 16 Mayıs 2021  
Muhammed Avcıdan önceki dönemlerde Rizemize ciddi bir yatırım yapılmadı. Şimdi birşeyler yapılıyor Allaha şükür

Ancerli - 16 Mayıs 2021  
Talha sen avcunu yalarsın- lojistik rizeye yapılıyor.

Galip - 17 Mayıs 2021  
Şuan ki yapımı devam eden birçok proje avcının projeleri değil ki bu kadar iltifat ettiniz. Bahçeliye bir seçim sonrası bırakacağını söylemişti yerini sağlamlaştırdı.

sedat türk - 18 Mayıs 2021  
talhamısın nesın oldu olacak rizeyi trabzona bağlasınlar kabahat sizde değil c.başkanı size çok imtiyaz tanıdı kolaysa sen gel diren

لإشماش لاظ ‘لاثغيعممشا - 22 Mayıs 2021  
Eminim sayın vekilin çok daha önemli işleri vardı. Bir sonraki dönemde vekil olamıyacağı için Bu işleri daha süratli aşırmak zorunda. Bunun için önceki dönemden kalma hangi bürokratı görevden alması gerektiğinin planlarını yapıyordur.

Üye - 22 Mayıs 2021  
Sendika temsilcilerimizin bazı konularda- özellikle emeği geçenlere teşekkür konusunda daha hassas olmaları gerekir. Açıklamada bu konu eksik bırakılmıştır. Ancak şunu da unutmayalım. Bu promosyon denilen lanetli para yakın zamana kadar tamamen kuruma veriliyordu. Sendikalar iktidarla mücadele ede ede- Hatta Cumhurbaşkanı RTE ile defalarca görüşerek paranın tamamının üyelere verilmesi kazanımını sağladı. Biraz destekli atmakta yarar var.