Reklamı Geç
HABER DETAY
İPTAL EDİLENE KADAR NÖBETE DEVAM. RİZELİ KÖYLÜLER KARAR ALDI
23 Mayıs 2021 - Pazar 16:29
Rize

İşkencedere Vadisinde açılması istenen Taşocağına 33 gündür nöbet tutarak tepki gösteren köylüler, köy meydanında yaptıkları toplantıda projenin iptal edilmesine kadar eyleme devam kararı aldılar.

     
33 gündür İşkencedere Vadisinde Taş Ocağı istemiyoruz diye tepki göstererek kurulan çadırlarda nöbet tutan Gürdere köylüleri dün akşam köy meydanında yaptıkları toplantıda projenin iptaline kadar nöbet tutmaya devam kararı aldılar. Gürdere köyünde ilkokul bahçesinde sosyal mesafe korunarak yapılan toplantıda ortak karar aldıklarını söyleyen Osman Baş ’burada köyümüzün büyük oranda katıldığı bilgi alışverişinde İşkencedere vadisinde yapılmak istenen taş ocağına tepki nöbetlerimize devam kararı alındı. Bizim gayemiz köyümüzü çevremizi korumak, sağlıklı ortamda yaşamaktır. Taş Ocağı söylenen şartlarda kalmaz. Birden çok ocak açılacak iddiası bizleri endişeye sevk ediyor.2 yılda taş çıkarılacağı söylenen ocakta patlayıcıların zararı olmayacak mı? İçme suyumuz yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalacak. Kestane Bal üretimimiz ve arılarımız yok olacak. Organik çay topluyoruz bununda yok olmasını istemiyoruz. Koruma altındaki vadimizi muhafaza etmek istiyoruz.

                                      
Köylü Taş Ocağı istemiyor

    
Gürdere Köyü Muhtarı Erdoğan Baş ise konuşmasında ‘köylüm ne karar verdiyse bende oradayım. Köyümün birlik ve beraberliğini kimsenin bozmaya hakkı yoktur.

   
Gürdere Köyü eski Muhtarı Orhan Tat ’birlik beraberlik içindeyiz. Burada ortak alınan karara saygılıyım ve beraberiz’ dedi.

  
Köy halkından Ömer Tuncer ve İbrahim Tuncer’birlik içinde olmamız lazım. Burada köyümüzün çoğunluğu önemli bir karar verdi. Bizlerde bu karara katılırız. Taş Ocağı istemiyoruz. Çevreye zarar olmasını istemeyiz ’dediler.

  
Erdoğan Tuncer’bimiz köy yıllardır İkizdere’de bütünleşmenin örnek köyüdür. Bugünde birlik beraberliğimiz bir kez daha gösterdik. Tüm akraba ve dostlarımızın birliğinden Taş Ocağı istemiyoruz kararının çıkması hepimizi mutlu etti’ dedi.

  
Selim Baş ise’birliğe en çok ihtiyaç olduğumuz bir zamanı geçiriyoruz. Birlikten dirlik doğar. Köyümüzün yararına olduğuna inandığımız bir karar aldık. Bu çevre, bu doğa kolay yetişmiyor. Taş Ocağına hayır diyoruz’ dedi.

 

Kaynak: () - İsmet KÖSOĞLU
Adınız
Yorumunuz
Gürdereli Ali - 23 Mayıs 2021  
Bunlar köyü temsil edemez zillet ittifakının temsilcileri bunlar. Meral ablalarının kimden güç aldığı malum. Sayın cumhurbaşkanım artık devletin gücünü göstetin. Hiçbiri diyebiliyormu liman yapılmasın diyemez bunların ağababalarının bir dikilitaşı yoktur. Samimi olsalar taşı şurdan alın derler . Trabzonlu koray la yavuz salmışlar meralı rizelinin üstüne onların derdi yatırımın rizeye yapılmasından. Haydi reis ver takimatı

İbrahim Tuncer - 23 Mayıs 2021  
Gürdere li ali denilen zat Mert bir adamsan kimliğini açık yazarsın. Bizlere zillet değilsin- zilleti karşılığı alçak demek- aynisini misli ile iade ediyorum. O kadar alçaksin ki köyünü ispiyon ediyorsun.

Ali İhsan Coşkun - 24 Mayıs 2021  
Bizim köy de birliği sağlayan üst akıllara teşekküe ederim.Sizden ricam Pakoromdan da aynı kararı aldırıp onları da dahil ettirmeniz...

SELİM AKIN - 25 Mayıs 2021  
ZITLAŞMAYA GEREK VAR MI? BU LİMAN GEREKLİ Mİ? GEREKLİ. BURAYA TAŞ LAZIM MI? LAZIM. BU TAŞ HAVADAN YAĞACAK DEĞİL. YERDEN ÇIKACAK. ASGARÎ ZARARLA NERDEN ÇIKACAĞINI OTURUP KONUŞMALIYIZ. ÖNERİ GETİRMEDEN KARŞI ÇIKMAK DOĞRU BİR YAKLAŞIM DEĞİL. İKİ TARAF KIRLARDA DEĞİL- YUVARLAK MASADA BİR ARAYA GELMELİDİR. BUNU DA DEVLET YETKİLİLERİ SAĞLAMALIDIR- VESSELAM...