Reklamı Geç
HABER DETAY
İL BAŞKANINDAN CAN ATAKLI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
24 Mayıs 2021 - Pazartesi 14:28
Siyaset

İl Başkanı Alim’den Can Ataklı Hakkında Suç Duyurusu


AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, Can Ataklı’nın Rize ve Rizeliler için kullandığı ağır hakaretler ve aşağılamalar dolayısıyla suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.


İl Başkanı Alim konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı; “İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Rize programı esnasında oluşan protestolar, İYİ Partili üst düzey yöneticilerinin bu protestolar karşısında takındığı provokatif ve saldırgan tavır ile sonrasındaki tezviratlar artık yargının ve yüce milletimizin takdirindedir. Ancak yaşanan olayları TELE1 televizyonunda yorumladığını iddia eden Can Ataklı’nın Rize ve Rizelileri çok ağır bir şekilde aşağılaması, hakaretler yağdırması kabul edilebilir bir durum değildir.


Kör muhalif siyasi zihniyetin sözcüsü olup gazetecilikle maruf Can Ataklı’nın tekrar etmekten hicap duyacağım hakaretlerinin altındaki ana unsur; Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti düşmanlığıdır. Rize’nin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan muhabbeti ve aldığı oy oranını baz alarak jakoben tarzdaki nefret dili ve hakaretleri, Erdoğan düşmanlığının bütün Rize’ye ve Rizelilere teşmil edilişinin tezahürüdür. Daha önceleri de millet iradesini, demokrasimizi ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan, darbe çığırtkanlığı ile birlikte ülkemizin krize girmesini arzulayan çıkışlarına şahit olduğumuz Can Ataklı'nın Rize ve Rizeliler için kullandığı bu tahkir ve nefret dilini kınıyor, söz konusu ifadeler hakkında suç duyurusunda bulunacağımı kamuoyunun bilgisine sunuyorum.” dedi

 

Adınız
Yorumunuz
Tevfik Ağansoy - 24 Mayıs 2021  
Bir rizeli olarak- bir hakaret hissetmedim. Boş yere dava açıyorsunuz. Lüzumsuz işlerle uğraşacagına yaş çay 2.5 tl ye gidiyor. Ona bakın

VATANDAŞ - 24 Mayıs 2021  
Sn Başkan -tebrik ediyor ve suç duyurunu destekliyoruz.Bir disiplin soruşturması da çayeli ilçe başkanına yaparsan gereğini yapmış olursun.Bu şekilde giderse-AK Pari çayelinde çöküşe devam eder.

mustafa KAPLAN - 25 Mayıs 2021  
SAYIN BAŞKAN SENİ AŞAR BU KONU ATLAMA CENGAVER GİBİ ORTAYA. REİS RİZE DE MİTİNG DÜZENLEDİ ONUN HAKKINDA NEDEN SORUSTURMA AÇTIRMADIN ONU CEVAP VER :?