Reklamı Geç
HABER DETAY
RİZE'DE BUGÜN DÜNDEN DAHA GÜÇLÜYÜZ
26 Mayıs 2021 - Çarşamba 10:16
Sendika

BUGÜN DÜNDEN DAHA GÜÇLÜYÜZ


Türk Eğitim-Sen Rize Şubesi;


2018 Yılında 1274


2019 Yılında 1377


2020 Yılında 1406


2021 Yılında 1426 üye sayısına yükselerek her yıl büyümeye devam ediyor.


RİZE’DE SON 4 YILDA EN FAZLA TEVECCÜH GÖSTERİLEN, ÜYE SAYISINI EN FAZLA ARTIRAN SENDİKA TÜRK EĞİTİM-SEN olmuştur.


MALUM SENDİKANIN DÜŞÜŞÜ BU YIL DA DEVAM ETTİ


Kamu çalışanlarını 3,5’a mahkum eden malum sendika, geçen 3 yılda olduğu gibi bu yıl da üye sayısı azalarak hak ettiği yöne doğru gerilemeye devam ediyor.


Mart-Nisan döneminde bazı koltuk aşığı okul müdürlerinin! işi gücü bırakıp, eğitim çalışanlarını diğer sendikalardan istifa ettirmek suretiyle bu malum yapıya üye yapmak için sarf ettikleri enerji bu düşüşe engel olamamıştır.


Hiç kimse aklımızla alay etmesin, sabrımızı yanlışa yormasın, zira biz her şeyin, herkesin farkındayız.


TÜRK EĞİTİM-SEN; “VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN” DİYEBİLENLERİN SENDİKASIDIR


Türk Eğitim-Sen; kişisel çıkar ve gündelik kaygılarını bertaraf eden, Türk Devletine, Türk Milletine, Türk Bayrağına aşık  vatan sevdalılarının, Ne Mutlu Türküm Diyene sözünü özümseyen, Atatürk Milliyetçiliğine, Atatürk İlke ve İnkılaplarına gönülden bağlı olanların sendikasıdır.


2022- 2023 YILLARINI  KAPSAYACAK OLAN TOPLU SÖZLEŞME FİYASKOSUNA HAZIR OLUN!


2020 Yılında; 4 + 4


2021 Yılında; 3 + 3


Zam oranı yıllık ortalama  3,5 olan geçmiş dönem toplu sözleşme, malum sendika marifetiyle fiyasko ile sonuçlanmıştı.


Kamu çalışanlarının alım gücü enflasyon karşısında günden güne erimiş, 20 lere dayanan enflasyon karşısında yıllık ortalama 3,5 zam alabilen, daha doğrusu verileni teslimiyetçi bir tutumla boyunlarını bükerek kabul eden, bu tarihi iş bilmezliği de tarihi başarı diyerek yutturmaya çalışan, kendilerine dayatılan bu oran karşısında topu hakem heyetine atarak  iş bırakma eylemi dahi yapmayan/yapamayan  sözde yetkili! malum sendika toplu sözleşme masasında gülünç bir tiyatro sergilemiştir.


Sonucu belli olan bu tiyatronun konusu bu yıl da değişmeyecek, toplu sözleşme bu yapı masada olduğu sürece fiyasko ile sonuçlanacak, kaybeden taraf yine kamu çalışanları olacaktır.


4 YIL BOYUNCA 0  (SIFIR) ZAM ALABİLEN MALUM SENDİKA YOK HÜKMÜNDEDİR!


Son 4 yılın zam oranları incelendiğinde kamu çalışanları, oransal olarak verilen zammın enflasyon altında kalmasından dolayı zam alamamıştır.


Yani verilen zam değil rakamın enflasyon farkına eşitlenmesidir.  Örneğin; 2021 yılının ilk 6 ayında verilecek olan zam 3 enflasyon oranı ortalama 7 olursa, 3’e 4 daha eklenerek enflasyon farkı ile birlikte kamu çalışanlarına  7 ödenecektir.


Zamdan söz edilebilmesi için rakamın enflasyon ortalamasından fazla olması gerekmektedir. Yani ortada zam yok, enflasyona eşitleme vardır.


Bu tarihi başarı da sözde yetkili malum sendikaya aittir!


TÜRK EĞİTİM SEN;  İLKELERİNDEN, KARARLILIĞINDAN VE İNANÇLARINDAN TAVİZ VERMEDEN, EĞİTİM ÇALIŞANLARININ TEVECCÜHÜ İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEKTİR


Bu büyük mücadeleye tüm inanmışlıkları ile kendilerini adayan, her türlü özveri ile emek harcayan, İl Yönetim Kurulu Üyelerimize, İlçe/ Üniversite Temsilcilerimiz ve İlçe/Üniversite Yönetim Kurulu Üyelerimize, Kadın Komisyonumuza, Denetleme ve Disiplin Kurulu Üyelerimize, Okul/Kurum temsilcilerimize, 1426 cesur yürekli üyemize teşekkür ediyorum.


Alın teriniz mücadelemizin alın yazısıdır.


Selam olsun adam gibi adamlara,


Selam olsun baskılara rağmen dik duranlara,


Selam olsun olduğu gibi görünenlere, göründüğü gibi olanlara,


Selam olsun bize güç verenlere,


Selam olsun 1426 cesur yürekli eğitim çalışanına.


“VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN,


NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!”

 


Murat KÖSEOĞLU

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Rize Şube Başkanı

Adınız
Yorumunuz
Hoca - 29 Mayıs 2021  
2008 yılında masada TES vardı Sonuç : 2 2