Reklamı Geç
HABER DETAY
ERDOĞAN SEÇİMDE KARŞISINDA HANGİSİNİ İSTER ?
05 Haziran 2021 - Cumartesi 09:57
Siyaset

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan hangi adayı karşısında ister? Cevabı merak edilen soruya dair Ahmet Hakan köşe yazısında olası 4 adayı değerlendirdi.


Cumhur ittifakının adayı belli ama Millet ittifakı adayını henüz belirlemedi. Ortak aday mı olacağı yoksa ikinci turda mı en çok oyu alan aday etrafında mı birleşileceğine karar verilemedi. Ancak çok sayıda ismin adı geçiyor.


Peki Erdoğan hangi adayı karşısında ister? Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimlerde hangi adayı isteyebileceğini kaleme aldı. 


Ahmet Hakan'ın değerlendirmesine göre Erdoğan, en çok Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını ister. Diğer üç adaydan en zorlusunun Ekrem İmamoğlu olabileceğini yazdı.


KEMAL KILIÇDAROĞLU: Kılıçdaroğlu’nu kesin ister. Hatta istemekle kalmaz, bayağı bir memnun da olur. Muharrem İnce’nin “çıkmışsın yenmiş, çıkmışsın yenmiş” tiradını bile anımsar.


MANSUR YAVAŞ: Kulislerdeki fısıltılara göre istiyormuş Mansur Yavaş’ı... Hatta “Mansur aleyhinde konuşmayın” da demiş. Dişine göre buluyor herhalde... Ama Yavaş’ın pek arzusu yok gibi.


EKREM İMAMOĞLU: İmamoğlu’nu ister mi? Emin değilim. Kendisini biraz tekinsiz buluyor olabilir. Ama İmamoğlu’nun karşısına aday olarak çıkmasını, dünyanın sonu olarak da görmeyebilir.


MERAL AKŞENER: Meral Akşener’in aday olarak karşısına çıkmasında bir sıkıntı görmeyebilir. Hatta Kürt oyları açısından bir avantaj elde ettiğini de düşünebilir. Ama yine de dikkatli olmasında fayda var.

Adınız
Yorumunuz
Tevfik Ağansoy - 05 Haziran 2021  
Tayyip bey in karşısında kim olsa kazanır. Kılıçdaroğlu bile kazanabilir. Millet sen git kim gelirse gelsin havasında...

SEVERSEN UYDU - 07 Haziran 2021  
bu sEFER İŞLERİ ZOR RİZELİLERDEN DUYDUM BU SEFER 3 VEKİL ALAMAZLAR İŞLER İYİ GİTMİYOR DİYORLAR HEPSİNİ ŞANSLARI VAR İMAMOĞLU ÖNDE O DA KARADENİZLİ MADEM BÖLGECİLİK VAR.DİYORUM