Reklamı Geç
HABER DETAY
TÜRKİYE ŞAMPİYONASI RİZE'DE GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE BAŞLADI
10 Haziran 2021 - Perşembe 23:43
Spor

Türkiye Rafting Şampiyonası Rize’de Başladı


Türkiye Rafting Şampiyonası 1. ayak Mili Takım seçme yarışları Rize'de başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Rafting Federasyonunca Fırtına Vadisi Recep Yazıcıoğlu Kano ve Rafting Parkuru'ndaki yarışlar, 40 ilden 50 kulüp ve 350 sporcunun katılımıyla gerçekleştiriliyor.


Türkiye Rafting Federasyonu Tarafından 09-13 Haziran 2021 tarihleri arasında Ardeşen’de Düzenlenen Rafting Türkiye Şampiyonası 1. Ayak Yarışları, Rize Valisi Kemal Çeber, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Gülşen ORHAN, İlçe Kaymakam Ekrem ÇEÇEN, Belediye Başkanı Avni KAHYA, Rafting Federasyonu Başkanı Fikret YARDIMCI ve Ardeşen ilçe Protokolü katılımlarıyla İlçe kaymakamlık önünde düzenlenen törenle başladı.


Vatandaşların da ilgi gösterdiği ve renkli görüntülere sahne olan organizasyonda sporcular en iyi dereceyi elde edebilmek ve milli takıma seçilebilmek mücadele edecek. Üç gün sürecek şampiyona sonunda dereceye giren sporcular Fransa'daki yarışlarda Türkiye'yi temsil edecek.


Vali Kemal Çeber açılış programında yaptığı konuşmada, sporcuların ve katılımcıların heyecanın kendisini çok mutlu ettiğini ifade ederek, “ Öncelikli beni bu mesleğe yönlendiren ve çok değer verdiğim ülkemizin önemli isimlerinden biri olan Recep Yazıcıoğlu Valimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bu parkura onun isminin verilmesi yöremiz insanının ne kadar vefalı olduğunun da bir göstergesi.


Bunun yanı sıra bir mutluluğu daha yaşamaktayız. Diğer konuşmacılarımızın da ifade ettiği gibi pandemi sürecinde büyük bir aşama katetmiş durumdayız. Bu çok sevindirici bir haber. Ama unutmamalıyız ki pandemi devam ediyor. Bizlerde kontorllü normalleşme  süreci içerisinde düzenlediğimiz bu etkinliklerde tedbirleri elden bırakmamalıyız. Önce sağlık diyoruz. “ ifadelerini kulandı.


Vali Çeber konuşmasının devamında Rize’nin güzelliklerinden bahsederek, “Yeşil ve mavini başkenti Rize’de tüm misafirlerimizi ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz. Rize doğal kültürel ve tarihi değerleri ile her metrekaresi ayrı bir güzelliğe sahip çok özel bir şehirdir. Bunun yanında en önemlisi Rize Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan memleketidir. Ben şahsım adına Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketinde kendisini temsil etmekten büyük onu ve gurur duyuyorum. “ dedi ve tüm sporculara başarılar diledi.


Yapılan konuşmaların ardından Türkiye Rafting Şampiyonası, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan tarafından başlatıldı.

İlgili Fotoğraflar
TÜRKİYE ŞAMPİYONASI RİZE'DE GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE BAŞLADI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI RİZE'DE GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE BAŞLADI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI RİZE'DE GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE BAŞLADI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI RİZE'DE GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE BAŞLADI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI RİZE'DE GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE BAŞLADI
Adınız
Yorumunuz
Kıvanç - 11 Haziran 2021  
Rafting sporunu Rizeʹyle tanıştıran- Fırtına deresinde rafting yapılabileceğini gösteren- ve bu uğurda ! tam da 17 yıl önce bugünlerde! bir sporcusunu kurtarmaya çalışırken başını kayaya çarpıp hayatını kaybeden sevgili Osman Tatoğluʹnun adı bu yarışlara verilmelidir. En azından bu tip organizasyonlarda adı anılmalı- hatırası yaşatılmalıdır.