Reklamı Geç
HABER DETAY
RİZE ZİRAAT ODALARI TOPLANDI. ÇAY KANUNU ŞART
13 Haziran 2021 - Pazar 19:17
Rize

Rize Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı


Rize Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Bu ay İyidere ilçesinde düzenlendi.


Rize İlinde bulunan; Ardeşen, Çamlıhemşin, Çayeli, Derepazarı, Fındıklı, Güneysu, İkizdere, Kalkandere, Pazar ilçeleri’nin de bulunduğu 11 ziraat odasının 10 ilçe’ye ait ziraat odası başkanları ile birlikte il koordinasyon kurulu toplantısı İl koordinasyon kurulu Başkanı Çayeli Ziraat Odası Başkanı Ali Küçükislamoğlu Başkanlığında İyidere Ziraat odası ev sahipliğinde gerçekleştirldi.


Çay kanunu ve çay sektöründeki yapısal sorunları dile getirlien toplantıda , 10 ilçe ziraat odası başkanı’nın imzasını taşıyan basın açıklaması’nın etkileri ve çay kanunu’nun çıkarılması için neler yapılacağı istişare edildiği bildirildi.

Kaynak: () - Cevahir TOPALOĞLU
Adınız
Yorumunuz
Recep KOYUNCU - 13 Haziran 2021  
Kimsenin ˮÇay kanunu çıkmasınˮ diye söylediği yok ancak çıkacak olan kanun üretici ve çayla ilgilenen her kesimin önünde tartışılarak düzenlenmelidir. 2009 yılında hazırlanan tasarı için günlerce çalışılmış- programlar yapılmış ve paneller düzenlenmişti. Bu sefer hazırlanan tasarıdan Rize ziraat odasının bile haberi yok. Böyle kanun tasarısı bu halka ne gibi bir fayda sağlayabilir? 2009daki tasarı hakkında o zaman serzenişte bulunanlar bugün kanunu savunuyor. İçeriğinden bilgisi olan var mı acaba? Bu halkı ateşe atmaya ne gerek var? Koyunuz maddeleri ortaya ve tartışalım.

Gaste - 14 Haziran 2021  
Bu haber mi şimdi. Allahaşkına gidin biraz haber nasıl yazılır öğrenin. Toplantı yapıldı da sonuç olarak ne söylendi? Çay kanunu şart demişsiniz- haberde bunla alakalı bir şey yok" Basın açıklaması diyorsunuz haberde açıklama yok" Mis gibi kafanız var aferin laaa