Reklamı Geç
HABER DETAY
KALİTEYİ BIRAK GÜBRE FİYATI KAÇ TL. OLACAK
29 Ocak 2022 - Cumartesi 09:25
Siyaset

RİZE ÇAY ÜRETİCİSİ NE UMUYORDU NE BULDU !

GENE MÜDÜR ALİM:  ÇAY'IN ÜZERİNE KAR YAĞDI VERİM ARTI !

Memleket Partisi Rize il Başkanı Muhittin Bayrak Çaykur Genel Müdürüne kendi fotoğrafını paylaşarak üretici adına sorular sordu.

Sayın Genel Müdür karla kaplı çaylık alanından çay ağaçlarını  severken bir video paylaşarak verim arttı,kalite artı demiş ! 

Sayın Alim çay'a kar yağmasının faydalarını üretici gayet iyi biliyor..

Esas üreticinin bilmediği çay kanununun ne zaman çıkacağı,gübreyi kaça alacagı ve kaçak çay gelmesinin ne zaman önüne geleceğidir.


Sayın Alim üretici adına soruyorum ;

Çay kanunu ne zaman çıkacak ?

Gübre fiyati kaç tl olacak ?

Kaçak çay gelmesi ne zaman engellenecek ?

Adınız
Yorumunuz
H.k - 30 Ocak 2022  
Bu elektirik zamları ve bu gübre diyatları ile Bu sene çok bağırıcaz. Kaç TL yaparda yapsın önemli değil. Özel sektör zaten yarı fiyatına aşıyor.şimdi elektirik zammı yüküde binince iyice düşük alacaklar. Ordan zaten darbe yiyor üretici. Bide gübre zamlandı. Çaykur zaten çay satamıyır-derken kısacası hirşey iyi gitmiyor. Bu kafalarlada gitmeyecek.o masallarlla uçuyoruz günleri bitti.şimdi gerçeklerin faturasını ödeme zamanıdır.

Ardeşenli ismail - 03 Şubat 2022  
2022 yılında Yaş Çay kampanyasında-Mayıs2022 ayında özel sektör yüzde 50 düşük fiyatla çay alacaktır.Çünkü-doğalgaz-elektrik fiyatları yüzde elli artacak.İşçilik de artacak Çözüm yaş çay fiyatları yüzde 50 azalacak...