Reklamı Geç
HABER DETAY
RİZE'DE CUMHUR ORTAĞINDAN BÜYÜK TEPKİ.
21 Haziran 2022 - Salı 15:59
Rize

ÜRETİCİ VE ÇAYKUR ÖZEL SEKTÖRÜN KONTROLÜNE DEVREDİLDİ.


Merkez ilçe Başkanı Abdulkadir USTA'dan açıklanan Çay Kanunu Maddelerine Büyük Tepki.


Beklenen Çay Kanunu teklifinin içeriği basınla paylaşıldı. Malesef ki 210 bin Çay Üreticimiz ve 2 milyon İnsanımıza  katkı sağlayan  ve olmazsa olmazımız ÇAYKUR Özel sektörün kontrolüne nasıl devredilir. Bizler Büyük Birlik Partisi olarak aylar öncesinden tasarıda Taban Fiyatın ve  Çay Üreticimizi Koruma altına alacak hiçbir maddenin olmadığını, çıkacak kanun teklifinin Borsanın Güdümünde şekilleneceğini kamuoyu ile defaatle paylaştık.


Meclise sunulan Kanun Teklifinde 13 maddeye Baktığımız da, adeta sizin yaptığınızı Dış Güçler bile Yapmaz diyecek kadar şaşırdık. Bu tasarıyı meclise getiren Sayın Rize'li Vekillerimiz buna nasıl imza atarlar? Biz Büyük Birlik Partisi olarak 10 madde ile bir Çay Kanunu teklifi hazırladık paylaştık, Sayın Vekiller bunların tam tersini 13 madde ile çıkardılar.


*Tasarıda Taban Fiyat dedik, yerine   Çay Üreticimize ceza ve yaptırım koydular.


*Üreticiyi özel sektöre karşı koruyalım dedik..., Yaş Çay Fiyatını ve açıklamasını özel sektörün eline bıraktılar.


*Kaçak Çaya ceza ve yaptırım istedik....  Kaçak Çayı teşvik ile yasalaştırdılar.


*ÇAYKUR çayın tek Patronu ve En üst kurulu olsun dedik...  Kurumu işlevsiz yetkisiz şekilde Özel sektörün taşeronu haline getirdiler. 


*ÇAYKUR Koruma altına alınsın dedik....   Onlar Özel sektörü korumaya aldılar.


*Çay üretimi desteklensin teşvik edilsin dedik.... Onlar Çayın kökten sökümünü çıkardılar.


*Fiyatı Sayın Cumhurbaşkanımız her daim açıklardı..., Onu da özel sektörün eline bıraktılar.


Kısacası  20 yılldır beklenen tasarı bu mu? onun için mi cesaret edip çıkartamadınız. Bu kanun teklifinin içeriği Sayın Cumhurbaşkanımıza derhal iletilmeli, Burdan Ak Partiye gönül veren Rize'li kardeşlerime ve teşkilatına sesleniyorum, üç beş kişi sizlerin emeklerini zayi etmemeli, nede olsa biz daha seçilecek değiliz diyip, sizleride bu sürece dahil etmemeli. Yaklaşan 2023 seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanımızı memleketinde zora sokacak bu tasarıya karşı gereken tepkinizi sizde ortaya koyun.  Cumhurittifakı üyesi Büyük Birlik Partisi olarak Daima Aziz Milletimizin ve Şanlı Devletimizin yanındayız, Çay Üreticimiz ve ÇAYKUR asla yanlız değildir.

 

Abdulkadir USTA
Büyük Birlik Partisi  Rize Merkez İlçe Başkanı

Adınız
Yorumunuz
Aklı Selim - 21 Haziran 2022  
Bu yasa beklentilerin çok gerisinde ..iyileştirme yerine tam aksine üreticiyi zora düşürecek maddeler içeriyor... AK partiʹye anca bu kadar zarar verilir ..Sayın cumhurbaşkanımız kanun teklifini geri çekmelidir

Aklı Selim - 21 Haziran 2022  
Bu yasa beklentilerin çok gerisinde ..iyileştirme yerine tam aksine üreticiyi zora düşürecek maddeler içeriyor... AK partiʹye anca bu kadar zarar verilir ..Sayın cumhurbaşkanımız kanun teklifini geri çekmelidir

rocero - 25 Haziran 2022  
Bu adamlardan rizeye fayda gelmez.rizeyi bırak hic kimseye fayda gelmez...uydurma kaydırma katekulle...rakamlar bile uyduruk...artık hiç bir seylerine inanç yok.bu saatten sonra ne kanunu çıkarırsa çıkarsınlar maaşlarıda istese üçe katlasinlar yine de oy moy yok.Çunki parayla satılık ne oy nede onur yok bizde...

Katilamyin - 28 Haziran 2022  
RİZELİ DİKDURSA ÇAY KANUNDA AKSAKLIKOLMAZ YA HER ŞEYE RAZI GELMEYİN YA SİZ REİSİ DEĞİL KENDİ GELECEĞİNİZİ DÜŞÜNÜN TAMAM CHP SEVMİYORSUNUZ DA BU ÇAY PARA GEÇİMK ARDEŞİM. BİAT KÜLTÜRÜNÜ BIRAKIN ARTIK.