Reklamı Geç
YAZARLAR
CAVİT ÇAĞLAR BU HATAYA DÜŞMEMELİYDİ
Tahir ORHAN
29 Aralık 2020 - Salı 22:11

Yeniden yayın hayatına geçti, 26 gün sonra ise yayın hayatını sonlandırdı. Cavit Çağlar’ın Olay Tv’sinden söz ediyoruz. Kamuoyunu aydınlatıcı bir açıklama yapılmamasına rağmen televizyonun kapanma sebebi olarak HDP’nin grup toplantısını baştan sona yayınlamaları gösteriliyor.


HDP, TBMM’de grubu bulunan bir partidir; bunda ne var diyebilirsiniz. Buna cevabımız şu olur. Toplantının bir kısmını yayınlamaklar yetinilebilirdi. Diğer kanallar öyle yapıyor. Tamamını yayınlamak, o partinin politikalarını desteklemek, görüşlerine katılmak anlamına geliyor. En azından kamuoyu nezdinde böyle. Çünkü HDP, PKK terör örgütüyle bağını tam kesememiş olmasından dolayı Türkiye’nin partisi olamamıştır. Eş genel başkanlarının halen tutuklu olması da, büyük bir engeldir. Bunu AİHM kararına rağmen söylüyorum. Bu anlamda AİHM kararının sakat olduğunu da vurgulamak istiyorum. Çünkü onlar, Türkiye’de olup bitenleri bilmezden geliyor. Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, ülkenin üniter bütünlüğüne aykırı davrandıkları, terör örgütünü övücü birçok suçtan yargılanıyor.  Hülasa HDP, halen terör destekçisi bir parti hüviyetindedir.


Gelelim Cavit Çağlar’ın televizyonunun böyle bir yayın yapması konusuna…


Cavit Çağlar’ın geçmişteki siyasi kimliği yüzünden böylesi bir yayın çizgisinde olması beklenemez. Bunu kendisi de itiraf ediyor zaten. Aslında sorun ekibinde. O ekibi seçen kendisi olduğu halde, anlaşılan bir süre sonra, bu ekip şirazeden çıkmıştır. Ve son raddede 26 gün içinde televizyonu kapatma noktasına getirmiştir.


Cavit Çağlar’la ilgili bir başka noktayı da belirtmeden olmaz. Daha doğrusu HDP grup toplantısına bu kadar ilgi göstermelerini yadırgadığımız noktayı…


Cavit Çağlar, ülkenin önemli bir işadamıdır. Bursa’da Yeşim Holding’in sahibidir ve tekstil sektöründe yüzlerce insana iş imkânı sunmaktadır. 1993’te Bursa TRT bürosunda kısa süre görev yapmış ve kendisini yakından tanımıştım. O sıralar TRT’den sorumlu Devlet Bakanı idi. Vatanına bağlı bir iş ve siyaset adamı olduğuna şahidiz. Ayrıca bu işte yeni de değildir. NTV’yi kuran adamdır; Olay gazetesi de 35 yıldır yayın hayatında olan bir gazetedir. Anlayacağınız Cavit Çağlar, basında yeni değildir.


Teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın 1999 yılında Kenya’da olduğu anlaşılınca oradan paketlenip getirilmesi konusu gündeme geldi. Cavit Çağlar’dan özel uçağı istendi. Hiç tereddütsüz uçağını tahsis etti ve Apo bu uçakla Türkiye’ye getirildi. Aynı Cavit Çağlar, bu örgütün siyasi uzantısı olduğunu inkâr etmeyen ve bu hain örgütle ilişiğini kesmeyen bir partinin grup toplantısını sonuna kadar yayınlayıp bir nevi reklamlarını yapmamalıydı. Bildiğimiz Cavit Çağlar da bunu yapmazdı. Dediğimiz gibi, Olay Tv’yi yeniden yayın hayatına sokarken ekibini doğru seçememişti ve bir yol kazası yaşadılar.


Bir televizyonun yayın hayatına son vermesi hiç de kolay bir şey değildir. Her zaman radikal çıkışları olan Nevşin Mengü’nün son akşam canlı yayınla ekranı karartması biraz hüzün verici olmuşken 180 kişinin işsiz kalması, bu krizde iyi olmamıştır. Bunda Nevşin Mengü ve Süleyman Sarılar’ın ne kadar günahı var; göreceğiz. Umarız bir çıkış yolu bulurlar.


Muhabbetle efendim!

Adınız
Yorumunuz
deniz - 05 Ocak 2021  
Kitaop okumayı ve ilmi sevenler-Batı dünyası başta SOvyet Rusya da LENİN in hayatını ve kitaplarını okumuştur. LENİN ihtilalden sonra şu emri veriyor. Şu hakimi canlı canlı topağa gömünüz. Çünkü kötü davranışları-haksız kararları olmuştur. 40 yıldır adam öldüren insanlara destek verenlerin cezası nedir? İnsanları öldüren örgütlere destek verenleri cezasını-yaralı-yetim ve şehitlerin anne ve babalarına sorulmalıdır.Türkiye de HDP lilerin Türk vatandaşlığından çıkarılması için halk oylaması yapılmalıdır.


Diğer Yazıları

TÜRKİYE ARTIK NATO ÜYELİĞİNİ SORGULAMALIDIR
ERMENİLER SINIRI YİNE TACİZ EDİYOR
BOĞAZİÇİ DİRENİYOR!
SİYASETİN DİLİ VE HADDEDEN SÜZÜLMÜŞ NEZAKET!
ŞİMDİ DE KADİR GECESİ İYİ Mİ?
RAMAZAN ARTIK ZENGİN AYI MI OLDU?
HAFIZÂ-İ BEŞER NİSYÂN İLE MALÛLDÜR
ZENGİNLİKTE YARIŞMAK MI HAYIRDA YARIŞMAK MI?
BİZİM İNSANIMIZIN CEHENNEMİ
ON GÜNLÜK YASAK YETERLİ Mİ?
NE ÇOK BİLENİMİZ VAR
ARINÇ KENDİ İRADESİYLE KONUŞMUŞ OLAMAZ MI?
ŞUŞA… KARABAĞ’IN KALBİ ŞUŞA AZAD OLUPDUR
KIBRIS VE ON YILLARA DAYANAN KIBRIS DAVAMIZ
BİR OKURUMUZ, İÇİMİZDEKİ ERMENİLERE DİKKAT ÇEKMEMİZİ İSTİYOR
KARABAĞ’A KADAR…
O ÖVGÜYÜ ÇOK HAK EDİYOR
HER YERE ATATÜRK İSMİ VERİLİNCE…
40’INCI YILINDA 12 EYLÜL DARBESİ
BEL ALTI YAZILARI
TERS ÇABA KURALI
SUBLİMİNAL MESAJ VE BİLİNÇALTIMIZ
BİR MÜZMİN MUHALİFİ YAZMAK DÜŞTÜ HİSSEMİZE
ÇOCUKLAR BELKİ BU İŞİ BAŞARABİLİR
İŞİ EHLİNE VERMEK BU KADAR MI ZOR
AYASOFYA-LOZAN-ATATÜRK
ŞOV İŞİNDE AMMA DA PARA VARMIŞ!
MEĞER NE ZENGİNMİŞİZ
EŞEĞİN AKLINA KAPRPUZ KABUĞU DÜŞÜRMEK
BEN BENDEN ÖNCEKİ PADİŞAHLARA BENZEMEM
BUNU HAYVANLAR YAPMIYOR
GAZETECİLİĞİN RUHUNA EL-FATİHA
SAHTE AŞKLAR VE SAHTE ÇAYLAR
GAZETECİLİK NASIL YAPILIR?
MÜSLÜMANLIK BU MUDUR?
60’INCI YILINDA 27 MAYIS İHTİLÂLİ
BAYRAM GÜZELLEMESİ
ÖMER DÖNGELOĞLU VE SEVGİ DİLİ
ÖĞRENİLMİŞ ÇARESİZLİK
LGBT - DİYANET İŞLERİ – ANKARA BAROSU
UEFA SAYI SAYMAYI BİLMİYOR GALİBA
EVDE KAL TÜRKİYE, OKU TÜRKİYE, YAZ TÜRKİYE…
CORONA GÜNLERİNDE TERÖR KALLEŞLİĞİ
YASAK BÜYÜK COŞKUYLA KARŞILANDI
BU DA GEÇECEK MUTLAKA