Reklamı Geç
YAZARLAR
BİRDE BÖYLE BAKALIM
Onur ÇOLAK
13 Ocak 2021 - Çarşamba 20:11

Siyasi partiler ve siyasetçiler vatana ve milletimize hizmet için birer araçtır. Bir kişinin herhangi bir siyasi partide bulunmuş olması ebediyen orada kalacağı anlamına elbette ki gelmemelidir. Siyasetçi ile parti ilişkisini iyi analiz etmek gerekmektedir. Siyasetçiler hangi partiyi bu millete hizmet edebilecek anlayışta görürse, elbette o siyasi hareketin içinde bulunma hakkına sahiptir.

    
Mesela; “Siyaset adına hava atmaya çalışan bu AKP’ye ve Tayyip Erdoğan’a gününü göstereceğiz”, “bu milleti AKP’den kurtaracağız” diyen Sn. Süleyman Soylu ’nun vakti geldiğinde AKP de siyaset yapmasına bizler saygı duyduk.

    
Mesela; AKP’ye “Adaletsiz Kalkınma Partisi” diyen, “edebinizi takının ve inin şu kibir kulelerinden” diyen Sn. Numan Kurtulmuş’un zamanı geldiğinde AKP’de siyaset yapmak istemesine de saygı duyduk.

    
Mesela; “biz iyiyi de biliriz kötüyü de biliriz, eğer biz kötüyü bilmeseydik şimdi hepimiz AKP’de milletvekiliydik” diyen, “yılanlarda gömlek değiştirir fakat zehirleri bitmez” diye AKP’yi kuranların gömlek değiştirmesini eleştiren Sn. Savcı Sayan’ın şu an da AKP’de belediye başkanı olmasına da saygı gösteriyoruz.

    
Fazilet Partisi’nden ayrılıp “yenilikçiler hareketi” adı altında yeni bir partinin temellerini atanlarda bizim gözümüzde ihanet etmemişti.

    
Peki şimdi sizlere sormak istiyorum; AKP’ye en ağır eleştirileri yöneltenlerin, AKP’de siyaset yapmaya başlaması taktir edilmesi gereken bir durum oluyor da iktidar gücünü elinde bulunduran hem Sn. Ali Babacan’ın hem de Sn. Hasan Karal’ın ülkemizin gidişatından ve geleceğinden endişe duymaları sonucu yeni bir parti kurup bu millete hizmet etmek istemesi neden ihanet olarak algılanıyor?

    
Mesela; “Erdoğan aklı ile arasını açmış, klinik bir vaka haline gelmiştir” diyen, “Sn. Erdoğan ya Kandil yetiştirmesidir ya Türk düşmanıdır” diyen Sn. Devlet Bahçeli ile Sn. Tayyip Erdoğan’ın bugünlerde yan yana durmasına, beraber siyaset yapmasına bizler saygı gösteriyoruz. Fakat aynı şekilde Rize’mize hizmet eden ve Rize’de her vatandaşın cep telefonunda numarası bulunan Sn. Hasan Karal’a da vermiş olduğu bu karardan dolayı aynı şekilde saygı gösterilmesini rica ediyoruz.

    
Mesela; “İktidar gemisinin rotasını biz çiziyoruz” diyen Doğu Perinçek’in rotasını belirlediği AKP gemisine binmeye devam edenlere bizler yine saygı duyuyoruz da 28 Şubatçıların rotasını belirlediği AKP gemisinden inenlere sizler neden saygı duymuyorsunuz?

    
Yapılan hizmetleri reddetmeden şunu belirmek istiyorum ki; 3Y ile yani yolsuzluklar, yoksulluk ve yasaklar ile mücadele edeceğiz diye yola çıkanlar gelinen son noktada başladıkları yere geri dönmüşlerdir. Nefret dilinin siyaseti kuşattığı, ötekileştirmenin moda olduğu, seçimde 1-2 puan alabilir miyim diye Öcalan’ın kardeşinin TV’lere çıkarıldığı, genç işsizliğin 35’lere dayandığı, enflasyonun 40’ları zorladığı, ihalelerin 3-5 yandaşa peşkeş çekildiği ve medyanın tekelleştiği bir durumda AKP’nin vizyonunu tamamladığı ve vaat edecek bir şeyi kalmadığı apaçık ortadadır. Dün AKP’ye en ağır küfürleri edenlerin bugün AKP’de siyaset yapmasını nasıl ki sevinçle karşılıyorsanız, rotası şaşmış ve kurucu değerlerini kaybetmiş bir oluşumdan ayrılanları da en azından saygı ile karşılamanızı istirham ediyoruz.

    
Rizeli olmak ve bu topraklarda yaşam sürmek kolay değildir. Fakat nasıl ki Türk milletinin feraseti yüksek ise aynı şekilde Rizelinin de feraseti bir o kadar yüksektir. Yıllardır Türkiye siyasetine yön vermiş bu topraklar, bağrından yetiştirdiği vatansever bireyler ile her daim Türkiye’mizin siyasetine yön vermeye devam edecektir. Bu topraklar her an vatanperver ve fedakâr yiğitler yetiştirmeye müsaittir. Yeter ki yapıcı olalım ve birbirini kırmayalım. Rizeli her vatandaşımızın güzel bir konumda olmasından geri kalan her hemşerimizin mutluluk duyması ve desteklerini esirgememesi gerekir.

    
DEVA Partisi Rize İl Başkanlığı olarak bizler daima Rize’ye ve Rizeli hemşerilerimize “ne katabiliriz” sorusunun cevabını aramaktayız. Siz hemşerilerimizden beklediğimiz İl Başkanlığı’mıza gelip, çayımızı içip, bizi tanımanız ve varsa bir öneriniz veya eleştiriniz bizlere iletmenizdir.

    
Ülkemizin içinde bulunduğu  bu zor şartlarda öncelik alıp taş üstüne taş koymak için yola çıkan DEVA Partisi Genel Başkanı Sn. Ali Babacan’a, DEVA Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Sn. Hasan Karal’a ve DEVA Partisi Rize İl Başkanı Sn. Metin Erdoğan’a ve tüm Rizeli hemşerilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

 

Onur ÇOLAK

DEVA Partisi Rize İl Gençlik Çalışmaları Başkanı

Adınız
Yorumunuz
Bir ses - 13 Ocak 2021  
Tamam güzel yazmışsın da neden yazında Ahmet davut oğluna yer vermedin oda babacan gibi ya hani..

Zeynep köse - 13 Ocak 2021  
Kalemine yüreğine sağlık

rektor mustafa - 13 Ocak 2021  
onur kardeşim ağzına ve yüreğine sağlık çok güzel ve uzun ve açıklayıcı düşüncelerin mükemmel bir tespin teprik ediyorum seni. işte rize deva parti sinin genç ve ön görülü genç beyinleri vardır rize nin. içte bu gençlikle türkiye cumhuriyeti nin geleceğı teyminat altındadır. vesselam.

terzii - 14 Ocak 2021  
Hadi Rizede siyasetçi takımı bu genç deva lıya yanıt versin..

pırlanta - 14 Ocak 2021  
Liderler çok şeyler söyler. Önemli olan Millet ne dedi ve diyor..İnsanların söylediklerine bakmayınız. Yaptıklarına bakınız..Eski Yunanistan da Sokrates döneminde- Sokrates-pazara giderken hanımı diyor ki-efevdi gelirken 3!5 tane yumurta alırsın.Sokrates eve gelirken cebinde para olmadığı için-yumurtaları almadan geliyor.Evinin bahçesinde dostları ile konuşurken hanımı geliyor-yumurtalar nerede? Sokrates diyor ki unuttum hanım.." Elinde su dolu kovayı Sokrates ın kafasına döküyor.Dostları neler oluyor diyor. Sokrates birakınız o hanım olmasa idi ben filozof olamazdım....AP Parti ve çalışma arkadaşlarını filoj yapan eski muarizleridir. AK Parti kötülükler peşinden koşmuyor. İnsanlık peşinden koşuyor.

deniz - 14 Ocak 2021  
AK PArtiyi en iyi tanıyan Milletvekilleridir. AK Partiden ayrılıp parti kuranlar-vatandaşın bilmediklerini bilirler. Neden AK Partiden ayrılanlar-Parti kuruyorda- diğer-gençler kurmuyor? AK Partiye gitmeden önce neden parti kurmadılar? Aklın yanılma payı vardır. AK Parti - iyilik yaptığı insanları tanır.

meryem - 14 Ocak 2021  
AK PARTİ okyanusları geçmiş bugünlere gelmiştir.Ak Partiden çok gençler vekil oldu. Emeklilik aylığı alıyorlar.Yetmiyor-parti kuruyorlar...Ekonominin yükü-anne ve babaların sırtındadı..İlkokula giden çocuğunun çantasını sırtına alan anne ve babar çocukların elinden tutarak eve gelmesini sağlarlar. Çocuklar-çantasını taşıyan anne ve babaların derdini - ancak evlenince anlarlar.Gençler diyor ki-anne ve babalarımızın sırtındaki yük fazla? Anne ve babamızın yükünü azaltmak için parti kuruyoruz.Çalışıyoruz. Beşikten mezara kadar çalışalım. Gayret edelim. Duamız- anne ve babalarınız için ne düşünüyorsanız Allah(c.c) beş katını versin...Kötü düşünüyorsan da 5 kat..İyi düşünüyorsanda 5 kat..Gerçek niyetleri bilen Yüce Allah(c.c)..Dünya insanlığının görevi eşya ve hadiseleri teshir etmektir. Gayret eden-mevsimi gelince meyvelerini toplar. Ahiretin tarlası olan dünya fethine memur akıllı gençler güzel gençlerdir... Gençleri - insan olduğu için seviyoruz. Parti sevgisi ayrı bir konudur...

SEZAYI PAZAR - 14 Ocak 2021  
Onur kardeşim yazını okudum güzel yola çıkarken bunu bilerek çıkmış olmalıydınız terkettiginiz evden dize gelecek taslara tabii olarak hazırlıklı olmalıydınız üstelik evin kandilleri yanarken gazi tam tükenmemiş ve işitiyorken evden ayrılacaksın mahallede ayak sürüleceksin bu kolay iş deyildir mutlak bir meşruiyet sorunu yaşamak kaçınılmazdır sizlerdebu akıbetten kurtulamazsınız uzun süre ne dediginiz le kimse ilgilenmez kim olduğunuza ilgilenir sen ne dediğini anlayıncaya kadar da atı alan üsküdarı geçer işiniz zor Allah yardımcınız olsun Allah hakikati gören göz kabul eden akıl duyan kulak nasip etsin cümlenize selamlar

Ahmet- ararsan bulursun - 20 Ocak 2021  
15 yıldır hedef 2023 diyen bir liderin ardından- kapıya kadar gelmişken- nasreddin hocayla beraber timurun sarayının kapısına gitmeden geri dönen köylüler gibi dönüyorsan sen bu davaya zaten başından beri sarılmamışsındır. Sözüm karala değil- sana. Partilerini bırakıp Ak Partinin çatısı altında toplananlar Sayın Erdoğanın gösterdiği hedefleri görebildikleri için oradalar. Metin Feyizoğlunu unuttun- o da dahil. Babacan- Karal- Davutoğlu vs. Üst düzeydekiler bir gün- bir oylamada tekrar aklanır lakin sizler takla güvercini olarak Tarihteki yerlerinizi alacaksınız vesselam.


Diğer Yazıları

RİZE DEVA'YA YEŞİL IŞIK YAKTI
Bireysel Küçük Çıkarlar Değil Toplumsal Büyük Çıkarlar Tercih Edilmelidir
YANLIŞ TARIM POLİTİKALARI BİZİ HEM SAĞLIĞIMIZDAN HEM DE ÜLKEMİZDEN EDER