Reklamı Geç
YAZARLAR
KEMAL BEY KADAR TAŞ DÜŞSÜN KAFANIZA
Osman YAZICI
25 Ocak 2021 - Pazartesi 10:30

Yok böyle nankörlük…


Kemal Bey, nedir bunlardan çektiği?


Vefa nedir, bilen var mı?


Vefa, önünde yürüyüp yolunu aydınlatandır, geride kaldığında bekleyendir. Dostluğu, dünya nimetlerinden değişmemektir.


“Genel başkan ve yönetim başarısız, istifa etsin! Olağanüstü kurultay toplansın, yeni genel başkan seçilsin!” diyerek yandaş medyaya çıkmak amacıyla kendi partisini eleştirmek için pusuya yatmış; çok milletvekillini tanıdım.


Marifeti kendisinden bilen, kendi partisine zarar veren;bazı CHP’li milletvekillerine bir çift sözüm var benim.


*


Kamuda genel müdürlük, başbakan ve bakan başdanışmanlığı görevlerde bulunan üst düzey bir bürokrat olarak, 2011 seçimlerinde CHP’den aday olmuştum. İstanbul 1. bölgeden seçilemeyecek bir yerden aday gösterildim (17. sıradan) .


Bürokratların muhalefetten aday olmalarının, iktidar tarafından bedeli vardır. Bende görevden alınan; Rizeli ilk genel müdür olarak bedelimi 10 yıldır ödüyorum. Bunun için ne beni görevden alan iktidara, ne de seçilemeyecek bir yerden aday gösteren CHP’ye kırıldım. İlişkilerim ve dostluklarım, hep devam ettirdim. Muhalefetten aday olup, iktidardan görev beklemek etik olmaz.


Dahası onları tanımaktan, başbakan müşaviri olarak emirlerinde çalışmaktan hep onur duyduğum eski başbakanlarımızdan Bülent Ecevit, Süleyman Demirel ve Mesut Yılmaz’ı hep minnet ve şükranla andım. “Kral öldü, yaşasın yeni kral” demedim hiçbir zaman. Mekânları cennet olsun.


*


Türkiye’de bir kural vardır. Medyaya çıkmak istiyorsan CHP’yi eleştireceksin. Atatürk ve İnönü’den sonra CHP’nin başına gelen her lider de bundan nasibini aldı.Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ‘da ;bundan nasibini alanlardandır..


Eleştiri ebette ki olacak. Bunun yeri ve zeminleri vardır. Siyasal partiler, bir orkestra gibidir. Her kişi ile uyumlu olmalı, ortak ses çıkmalıdır. Aksi halde başarılı konser verilemez. Herkes şefe uymak zorundadır.


Genel başkanı istifaya çağırmak en kolay iştir. Sonra kim gelecek? Ya da Kılıçdaroğlu gitti, yerine kim gelecek?


Kim CHP’ye ve Kılıçdaroğlu’na saldırırsa yandaş medyada yer bulacak. Baksanıza, memleketin hiçbir sorunu yokmuş gibi, bütün kanallarda her gün “CHP onu dedi, Kemal Bey bunu dedi” tartışmaları yapılıyor. Geçmişte çok örnekleri vardır elbette. “Kemal Bey’in nedir bunlardan çektiği. Hem de direk sahip çıktığı kişilerden?” dedirtecek birkaç milletvekilliden söz etmek istiyorum.


*


Emine Ülker Tarhan: YASAV’da sıradan bir savcı idi. Kemal Bey, onu aldı. Ankara 1. bölgeden milletvekili yaptı. Yetmedi, CHP Grup Başkanvekili olarak ödüllendirdi. Emine Hanım kendini Cumhurbaşkanlığı koltuğuna layık görmeye başladı. Kendisini milletvekili yapan, CHP’yi ve genel başkanı eleştirerek istifa etti. Parti kurdu. Muhtemelen o partiye eşi bile oy vermedi… Unutuldu gitti…


Öztürk Yılmaz: Siyasetin “s”sini bilmezdi. Musul Başkonsolosu idi. 43 kişi ile birlikte rehin alınmıştı. Türkiye onu o dönem tanıdı. Kemal Bey onu da 26 ve 27 dönem Ardahan’dan milletvekili seçtirdi. Yetmedi… Genel başkan yardımcısını yaptı. Başkonsolos gitti, hırsı tavan yaptı…


2018’de cumhurbaşkanlığına aday oldu. Kendisine sahip çıkan CHP ve genel başkanı yerden yere vurdu, yandaş medyaya çanak tuttu, partiden atıldı. Yeni parti kurdu. Hodri meydan. Gitsin Ardahan’dan seçilip gelsin.


İlhan Cihaner: Erzincan’da Cumhuriyet Başsavcısı idi. FETÖ terör örgütünün kumpası, Türkiye’yi ayağa kaldırmıştı. CHP, bu savcıya da sahip çıkıp, benim de aday olduğum 2011 yılında Denizli’den olmak üzere 3 dönem parlamentoya taşıdı. Halen Parti Meclisi üyesi. Demeç ve eylemleri partiyi sıkıntıya sokuyor.


Teğmen Mehmet Ali Çelebi: FETÖ terör örgütünün kumpas mağduru. Kemal Bey diğer mağdurlar gibi Mehmet Bey’i alıp İzmir’den parlamentoya taşıdı. Hırs böyle bir şeydir demek ki. TSK’de yüzlerce teğmen varken, kendisine sembol olarak sahip çıkan genel başkana meydan okuyor, CHP’ye zarar veeriyor..


Mustafa Sarıgül: Parti kurmuş. “Halk bizi göreve çağırdı”diyormuş. Ben böyle bir halkı görmedim, duymadım. Halkın gündemi Mustafa Sarıgül değil…


İstanbul eski milletvekili olarak Didem Ergin aklıma geldi. Bazı gazeteci meslektaşlarımın sahte iltifatlarına kanarak cumhurbaşkanlığına aday olmuştu. Genel kurulda bir defa söz almamıştı, ama kendini cumhurbaşkanı olarak görüyordu. Biz gazetecilere tek anlattığı konu ise evde güzel ütü yaptığı idi… Ah Emin Varol ahh…


Hem hak etmediğiniz hâlde CHP’den bir şekilde milletvekili yapılacaksınız. Sonra yıllardan beri CHP iktidar olsun diye uğraşan CHP’lilere tepeden bakacaksınız. Ardından sizi parlamentoya taşıyan parti ve yönetimini yerden yere vuracaksınız.


Yok böyle nankörlük…


Kemal Bey kadar taş düşsün kafanıza…

 

Adınız
Yorumunuz
deniz - 25 Ocak 2021  
Demokrasilerde muhalefet vardır. Muhalefet-ilmin ışığında- adalet çerçevesinde çözüm bekleyen konulara katkı sağlamak önerilerde bulunmak..Muhalefet ekonomik konular- iş ve aş ihtiyacını karşılamak için - özel sektörle müşterek çalışmak...40 yıldır PKK terör örgütü ve benzerlerinin çözümü için hükümetle müşterek çalışmak..Diyarbakır da ağlayan anaları hükümetle müşterek ziyaret etmek-acılarını paylaşmak..Bir çiçekle muhalefet olmaz.Partiler 50!100!500 adetin üzerinde olmalıdır. Fikirleri eleyecek olan seçmendir... İlmin peşinde koşan muhalefet- fen ve teknolojiye yaklaşacak-iş ve aş ihtiyacına katkı sağlayıcı önerileri olacaktır..Lokantata bol yemek çeşidi olmalı..Müşteri canı çektiğini alacak..Çok fazla parti olmalıdır... Türkiye de vatandaşın kültürü çok yüksektir. Gerçekleri ve yaşadıkları ile hangi partiye oy vereceğini bilir...

leylanazlı - 25 Ocak 2021  
Eski Yunanda (Sokrates) dönemi- (Sokrates) kente giderken hanmı diyor ki- efendi gelirken 4!5 tane yumurta getir.(Sokrates) gelirken yumurtaları unutur. Bahçede dostları ile oturur ken hanımı gelir- nerede yumurdalar der...? (Sokrate) unuttum der. Hanımı-elindeki su dolu kovayı (Sokrates)ın başına döker. Arkadaşları neler oluyor derler? (Sokrates) o hanım olmasa ben filozof olamazdım der. Her su döketi muariz görmeyelim. Bahçede çiçekler-meyveler sulanır. Sulanacak. Bakınız- evlenmek güzeldir.İyi hanım olursa mutlu oluruz. Kötü olursa filozof oluruz...Partiler bir kaleye benzer.İçindekiler çıkmaya çalışır- dışardakiler içeri girmeye çalışır... Diyalektiklerimiz ipekten örgü olsun...Dilimiz şiir dili gibi ince ve rendeleyici olsun..Rendelemek-güzel insanların yetişmesi içindir...Sonbahar yapraklarının çokluğundan korkmayalım.Çünkü onlar gelecek baharı müjdelemez. Baharı müjdeleyen tomurcuklara bakalım....

can - 25 Ocak 2021  
Vatandaş ağaçlardan düşen sobahar yapraklarına bakmaz... Bin tane sonbahar yaprağı-bir tane ilkbahar yaprağı...

Tevfik Ağansoy - 26 Ocak 2021  
Osman Bey- Mehmet Ali ÇELEBİ- vatansever bir türk subayıdır. O sebeple aday yapılmıştır. İlhan Cihaner- FETÖ tarafından ilk kumpas kurulan kişidir. Öztürk Yılmaz- kafasına silah dayandığı halde IŞID in propaganda beyannamesi okumayan cesur bir hariciyecidir. KOLTUK ADAMLARI YALAKA ETMEMİŞSE- BU ADAMLARIN KALİTESİNİ GÖSTERİR. BAZILARI DA KOLTUK İÇİN HER YERE YALAKALIK EDER. ETTİĞİ YALAKALIKLA KALIR.

a.a - 26 Ocak 2021  
Biat kültürünün toplumun bütün hücrelerine kadar nasıl yerleştiğini göstermesi açısından bu yazı iyi bir örnek.Burada esas sorun insanların nankörlük kavramına hapsedilerek verilen bir şey karşılığında özgür iredelerinin çalınmasına göz yummalarının istenmesi.Söyledikleri yanlış olur doğru olur ;o kadar önemli değil ama zihniyet çok tehlikeli.İşte batının düşünce paradigması ile bu eksende ayrılıyoruz.

Yazardan - 26 Ocak 2021  
Tüm yorumcularına gönülden teşekkürler.. Selam-sevgi ve sağlıklar diliyorum..

yunus - 27 Ocak 2021  
Bugün Azerbaycan Rusya Türkiye Gürcistan Ukrayna İran..Bölgesel işbirliği-Amerikan tehditlerine karşı alınacak tedbirlerin en önemlisidir..Bölge halkları kardeştır.Bölge halklarını terör ve savaşlarla öldüren vahşi kapitalizme karşı bölge halkları birleşiniz..Rusya ve İran çok önemli..Çünkü Libya-Irak ve Suriye nin durumu belli..Petrol bölgesi Arap dünyasının korkudan durumları belli..Bölgede kalan Rusya-İran ve Türkiye çok önemli.. Rusya yı içerden karıştırmak-Türkiye ve İran da içerden karıştırılmaya çalışılacak..Vahşi kapitalizmin hakimiyeti kolaylaşacak..Bu gerçekleri en iyi bilen Batı dünyasıdır..Mektep kaçağı Kaddafi bu gerçekleri göremedi.Tedbir alamadı..Petrol paralarını Fransa bankalarına yatırarak naralar attı..Amerika ve Fransa bölgenin petrolunu paylaştı..Yunanistan ile Türkiye diyalog yolu ile sorunları çözmeye çalışıyor. Okyanus ötesi tusunamı dalgalarına karşı duracak olan Rusya-İran ve Türkiye... Bölgemizdeki devletlerin gençleri- yirmi yaş altındakiler dünya gelişmelerini bilmediği için oltaya takılacak yem olarak kullanılacaklardır..Ekonomik zorlukların pandemi nedeniyle ağırlaştığı için zaman ve mekan olarak Amerika dünyayı kontrol altına almak için her planı yapacaktır. Dünya halkları kardeştır. Yaşasın dünya halkları kardeşliği..Terör ve savaşlara destek veren zalimlere karşı bir ve bütün olalım...


Diğer Yazıları

Atatürk, Trabzonsporlu mu?
Ankara’dan Rize’ye…
Ardeşen…
27.Dönem,6.Yasama Yılı..
Rize’de ilginç bir dava..
Osman Yazıcı’nın Yazıcılar’dan çektiği….
ÖZEL HASTANELER…Ve Haluk Pekşen…
Anılar ve Trabzon…
Hüzünlü bir “Köykent” hikayesi..
Cumhurbaşkanlığı Teklifini Neden kabul etmedi…?
Uyuşturucu ile mücadele…
FOTOĞRAF YALAN SÖYLEMEZ!
Ah İstanbul…
Tarım ve Hayvancılık çöktü.
Babacan RİZE ve Karadeniz..
TRT VE LARA
Devlet Adamı olmak..
ÇAY VE ÇAYKUR…
Üniversitelerde tatlı telaş..
Yalova’da neler oluyor? O Meşe Ağacı Devlettir.
Dünya ona doğru gidiyor.
“ZÜMRÜT RİZE” VE FAİK BAKOĞLU ..
Altılı” değil, ”yedili” masayı kurduk..
Ankara’dan çıktık yola.. Rize’de verdik mola..
Yaşasın Laz dili
RİZE'DE BU NASIL BİR VAHŞET
Bestekar Parlamenterler..
“O sene bu sene.. Bundan sonra Her sene”
Durum ciddi ve vahim..
Bir başkadır benim memleketim..
Yuvarlak Masa.
Denizde Hamsi. Karada Çay..
Ilgaz’dan notlar
Milletvekili maaşı...
Olmaya Devlet Cihanda..
Dünyada Marka olmak..
2021’den…2022’ye…Hasan Karal…
Başkentten Rize analizi. Türkiye’de Rizelilerin dediği olur.
“Bu Tencere iktidarı götürür…” Lider yetiştiren..”Verimli” topraklar… Rize…
Karadeniz’deki kadınların zaferi…
Omurgalı olmak..
MESUT YILMAZ. Bugün, o’nun doğum günü
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin; benim gibi hem Rizelidir hem de
Gül; aşkın, karanfil; sevginin…
Kemal Bey iktidara yürüyor..
HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ
Eylül ve Yaprak Dökümü..
SİYASETTE HÖŞGÖRÜ
“Bana bir şey olmaz” diyene Uyuz oluyorum.
Oynatmaya az kaldı Devletim nerede? Ülke olarak dibin dibindeyiz.
KOÇ TOPLULUĞU VE TÜPRAŞ…
Turkcell milleti hem soyuyor, Hem de aptal yerine koyuyor.
Bilsem dönüp gelecekseniz… Gözyaşımı yol eylerim…
KIÇIMIZ KAÇKAR’DAN GÖRÜNÜYOR.
Yavuz Sultan Selim’in kaftanı.. FETÖ neden istedi?
YARGIÇ…
ADALET BUNUN NERESİNDE?
Bu savurganlığa son verilmeli..
İşte iki kelime. Artvin ve Artvinliler..
PİYASA YANIYOR. İTFAİYE NEREDE?
BÜYÜK DÜŞÜNMEK VE AÇKAR’IN SÜT DÜNYASI
RİZELİ HEMŞERİHLERİME YAKIŞMADI..
KARADENİZ ÇOCUĞUYUM
NECMETTİN ERBAKAN HOCAYA BUGÜN HEPİMİZİN BİRER ÖZÜR BORCU VARDIR
Spor Federasyonu başkanlığına…
PARLEMENTODA DENGEDİR.
RİZE'DE MUHALEFET OLMAK
İŞÇİ OLARAK GİRDİĞİ KURUMA GENEL MÜDÜR OLDU
“Tarlalar betonlaşmasın Türkiye aç kalmasın..!”
NASIL BİR BELADIR?
ANKARA'DAN RİZE'YE NOTLAR ...
DEVA, DA SON DURUM..
RİZE'DE NELER OLUYOR?
KIZILAY BUNU YAPARSA..!
“Acı Reçete”yi Uygulamaya Nereden Başlanmalı?
İSTANBUL NOTLARI
Geçmiş olsun Karadeniz..
Kemal Beyin Son Kurultayı mi?
KURULTAYA MI , İKTİDARA MI?
BU İKİLİYE DİKKAT!
DEVA, deva olacak mı?/ Karal, ihanet mi etti? Tarihi sorumluluk mu?
Tarladan sofraya tarihe mi karışıyor? ÇAY VE SORUNLAR..
HASTANE DEDİĞİN BÖYLE OLUR
KUTSAL TOPRAK (RİZE) VALİLERİ
Bölgedeki Üniversitelerimiz.
TARİHİMİZDE İLK KEZ
3 İL, 3 İSİM
MESUT YILMAZ’IN ACILARLA İMTİHANI
GİZLİ “ KAHRAMANLAR..
TARIM, MİLLİ GÜVENLİK MESELESİDİR
Tarımda üretim olmasa kıtlık olur Köylünün sağlam iradesi yeter
“ZÜMRÜT RİZE” VE FAİK BAKOĞLU ..
BEN OSMAN YAZICI
Ankara Üniversitesi Ve İbiş Kardeşler
Paranın Para Etmediği Dönem.. ​Dünya o’na doğru gidiyor..
VİRÜS BİZE NEYİ ÖĞRETTİ?
Rizeli MEHMET Şamlıoğlu’nda “Yok” yok..
Doktor ve Hastane
Mansur Yavaş ve ASKİ
Rizespor ve Rize’de CHP
LÜKÜS HAYAT
Kaçkar’dan Zirveye.
Mesut Yılmaz’da. Mesut Kağan mutluluğu.
RİZE’YE YAKIŞMIYOR
Büyükelçiden anlamlı mesaj
Müdür Bey Toplantıda
O adam Berat Albayrak..Hazine ve Maliye Emin Ellerde..
Babasının oğlu..
Ankara’daki “RİZE EVİ “ Başkan İdris ve “BİZ RİZELİYUK”
ERDOĞAN VE RİZELİ KUZENLERİ
Başkentte “RİZELİ” olmak.
Trafik Müfettişliği ve EPDK
Rizeli isim. Türkiye’nin onuru, Dünyanın gururu..
Başkentteki Karadenizli bürokratları buluşturduk..
Koruma Saltanatı
BU SALTANATA SON VERİLMELİ
Ankara’daki Rizeli bürokratlar
Yaz biterken ülkemizde iki konu kapıya dayanır;
DIŞARIDA YEMEĞE ÇIKARKEN BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN.! .
Akçaabat Köftesi ve Tereyağı.. Vakfıkebir Ekmeği. Hamsi köy Sütlacı…
Köyden yükselen İhracat rekoru.
Başarıya doymayan Üniversite Ve Mehmet Haberal
RİZE’DE GÖREV YAPMAK.
“Sen Yağmur Ol Ben Bulut Maçka’da buluşalım..” Bende öyle yaptım.
Rize ve esrar
Karadeniz’den lider Fışkırıyor..
Hamsi Kavağa Çıkar mı?
Asansörlerde yangın var..!
TRT VE ANADOLU AJANSI
Kaybeden ve Kazanan. 15 bin yetmedi 800 bin verelim
DÜNYANIN GÖZÜ İSTANBUL’DA.
Rahmanı ve Şeytanı
Devletin “Kara Kutusu “: Hasan Doğan.
Gecikmiş Ankara Notları
İtalya Yolcusu Kalmasın
Başarıya doymayan Üniversite
Savunmada Millileşme ve Metaş
Kabine değişiyor.. Sahte Reis ’çiler gidici