Reklamı Geç
YAZARLAR
SUMUDİCA'DAN SÜRPRİZ DEĞİL GERÇEK
Alihan TELATAR
07 Şubat 2021 - Pazar 15:03

Sumudica, Alanyaspor maçı için ‘Sürpriz hazırlıyorum’ demişti. Harbiden müthiş bir sürpriz oldu! Emir Dilaver, Meriah ve Talbi ile 3’lü defans. Söderlund ve Skoda ile 2’li forvet. Savunma ve hücumun arasında da iş yapamayan 5’li bir orta  saha. Sumudica’nın oyun planı 3-5-2. Plandan çok pilav oldu! İlk 45 dakika oyunun bütün hakimi ve kontrolü Alanyaspor’daydı.

Kanatlardan, ortadan tüm hatlarıyla Çaykur Rizespor’un üzerine geldi. Sayılamayacak kadar çok pozisyonlar kaçırdı. Buna rağmen Çaykur Rizespor Melnjak’ın kullandığı serbest atışta Talbi’nin kafa golüyle öne geçti. Ama hemen ardından Emir Dilaver’in yaptırmış olduğu penaltı ile skora denge geldi. Çaykur Rizespor bu oyun pilavı ile çok zorlandı! Takımın başına yeni gelen Sumudica, elindeki kadronun oynayacağı oyunu bulmuş değil. Geriye yaslanarak oynuyor, bununla da orta saha organizasyonu en sıkıntılı bölge olarak gözüküyor. Orta alanda pas yok, savunma yok, diriplingle bire birde adam eksiltme yok, takımın temposunu yükseltme düşürme yok. Bu da çok büyük sıkıntı yarattı. Ara transferde 8 numara olarak alınan Djokovic, defansın önünde 6 numara olarak oynuyor. Bu takımın özgül ağırlığı kalmamış. Rizespor’da bu görüntüyü gördükten sonra bu takımın bu futbolla uzaktan yakından alakası olmadığı gibi bir tane yetenekli ve parmakla gösterilecek oyuncu yok. Maçın hakemi Mete Kalkavan’a gelince. Hakemlik kariyeri boyunca ilk kez Rizespor’un maçında görev yaptı. Ama ne tesadüftür ki yönettiği Alanyaspor maçlarında hep Alanyaspor kazandı. Çok yanlış kararlar verdi özellikle Rizespor aleyhine. Uzatmanın uzatmasını oynatarak Alanyaspor’un gol atmasını sağladı. Mete Kalkavan Rizeli ama Alanya eniştesi. Alanya’ da oteli var. 


Duran toplar, Rizespor’un en büyük sıkıntısı. Çözüm bulamadığı duran toplardan gol yemek. Önceki maç Kasımpaşa’dan son dakikada kornerden yenilen golle kaçan iki puan dün de yine maçın son uzatmasında yine kornerden yenilen golle kaybedilen 3 puan. Oldukça kötü oynadığın bir maçı son anda kaybetmenin bir bedeli olmalı. Rizespor’un fizik gücü iyi değil. Baskıyı kaldıramıyor. Top kullanamıyor. Zaten Şumudica’ da geldiği günden itibaren fizik gücünün yetersizliğinden dert yanıyor. Fizik gücünün yetersizliğine yanlış oyuncu tercihleri de eklenince Alanyaspor’un orta sahası ve forveti  rahat hareket etti. Rakibin ataklarında takımın zaafları ortaya çıkıyor. Tabi bunda kadro kalitesizliği, yetersizliği ve takımın kimyasının bozuk oluşu orta saha ve forvetteki oyuncuların oyun bilgisinin az oluşu da etkiliydi. Rizespor’ da 19 tane yabancı oyuncu var. Takımın yarısından fazlası toplasan içlerinden 5 tane kaliteli oyuncu çıkartamazsın. Düz kontak futbolcular. Buda Rizespor’un istikrarsız bir grafik çizen takımlardan biri olmasına neden oluyor.


Saha içinde çok ciddi sorun var sorunu çözecek olanda hocadır. Rizesporlular bugün kadar o kadar çok mazeret ve bahane dinledi ki bunları anlat anlat bitmez. Artık kimse mazeret ve bahane lafontenden masal anlatmasın. Her maç ayrı bir kadro, ayrı bir taktik, ayrı bir pilav.  Takımın oynadığı futbol bazen öyle bir hal alıyor ki oyuncular sanki ilk kez bir araya gelmiş. Kimse kimseyi tanımıyor. Hiç bir oyuncu bir birinin özelliğini bilmiyor. Bağlantı yok uyumları çok kötü.  Coşkusuz isteksiz. Sanki mecburiyetten sahaya çıkmışlar. Yılmaz Bal, kanka menajerleri ile Rizespor’a oynama kalitesi ve yeteneği olmayan isimler aldı. Şumudica’nın ara transferde aldırdığı oyuncularında henüz bir katkısı olmadı. Transfer edilen oyuncuların ciddi bir seviye sıkıntısı var. Rizespor’ da bugüne kadar kimse bedel ödemediği için bundan sonrada ödenmez. Birde Rizespor’ da sahanın içinde oyuna ve hatta hakeme hükmedecek oyuncu yok. 

 

Adınız
Yorumunuz
Tutkun53 - 08 Şubat 2021  
Kalemine sağlık.Yulmaz Bal ve ilişkileri Rizespor’u futbolcu çöplüğüne çevirdi.


Diğer Yazıları

Rizespor Sıfırdan Sıfır
Rizespor İzmir'de ilk kez seri yaptı
Rize’den gol yağmuru
RİZESPOR YİNE KAZANAMADI. BU ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKMAZ
RİZESPOR DÜŞÜYOR. BEYLER YAPAMADILAR YAPACAKLARINI
RİZESPOR... SERVET YARDIMCI VE HAKEMLER
BU BİR KATLİAM
GÜLE GÜLE BÜLENT HOCA
BÜLENT HOCA YA TUTARSA DİYORSUN AMA TUTUMUYOR
SANA YAZIKLAR OLSUN YAN-KAYA
LİDERLİK: TAHİR KIRAN
BÜLENT HOCAM !
ANTEP'TE RİZE FIRTINASI ESTİ
YAZIKLAR OLSUN. TARİHE GEÇEN 4-0' IN HESABINI VERECEKSNİZ.
RİZESPOR BAŞTAN. KAYBETTİ
AKDENİZ AKŞAMLARI BİR BAŞKA GÜZEL
UYGUN’UN BİR PUANI
RİZESPOR'DA KABUS GERİ GELDİ.
RİZESPOR TATİLDEN ÇIKTI.
RİZESPOR'DA İÇERDE KUMPAS VAR. MASAL ANLATMAYA DEVAM EDİN
ŞUMUDİCA’NIN PLANI NE?
RİZESPOR GALİBİYETE HASRET KALDI
BU BİTİGENLE BU KADAR
RİZRSPOR'DA COŞKU DEVAM ETTİ.
NEDE OLSA ATMACA
RİZESPOR'DA YALAN CANAVARLARI !
RİZESPORDA SAVUNMAYI TUTAMADIK GÜLER MİSİN AĞLAR MISIN
RİZESPOR'DA YILMAZ BAL’IN TRANSFER YANLIŞLARI
BU GALİBİYETTEN DERS ALIN
BEYLER BİZE MASAL ANLATMAYIN
REMY NASIL GOL ATACAK?
BUNUN ADI MUCİZE
RİZESPOR'DA KAYIP ÇOK, SIKINTI VAR
RİZESPOR'DAN SÜPER GALİBİYET
RİZESPOR'DA ŞİMDİ FEDEKARLIK ZAMANI
RİZESPOR'DA HASAR ÇOK BÜYÜK
SİVAS'TA Kazandık derken!
KAYSERİ'de Neler kaçtı neler
TOPLA KENDİNİ KARTAL
RİZESPOR..... Beyler bu nasıl takım!
SONRASI UZUN HİKAYE Rizesporun mağlubiyeti büyük hayal kırıklığı yaşattı.
GÖZTEPE KARŞISINDA KARTAL'IN PLANI TUTMADI
Rizespor'da Bu Hezimet Kime Yazar