Reklamı Geç
YAZARLAR
KTİDARIN YÖNETEMEME KRİZİ
Deniz VARLI
27 Mart 2021 - Cumartesi 09:39

2011'de TBMM'deki bütün partilerin ortak kararı ile yürürlüğe giren 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun, 20.03.2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yürürlükten kaldırıldı.


Bahçeli İstanbul Sözleşmesi'ni savunmuştu


Pınar Gültekin cinayeti sonrası İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılması yönündeki tartışmalar üzerine değerlendirme yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 22.07.2020'deki demecinde "6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun eksiksiz ve tam olarak uygulanması lazım. Kadın cinayetlerine sıfır tolerans göstermeliyiz." demişti.


Soru şu: TBMM'nin çıkardığı yasanın Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile yürürlükten kaldırılması Anayasa'ya göre mümkün değilken ve AYM'nin bu Kararnameyi iptal edeceği ortada iken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul Sözleşmesini yürürlükten kaldıran Kararnamesi ne anlama geliyor?


Bunu; AKP'nin İstanbul İl Başkanı tercihi, Erdoğan'ın Asiltürk ile görüşmesi, müjde diye önceden duyurusu yapılan ve fiyasko ile sonuçlanan Gare operasyonu, Ayasofya imamının siyasi içerikli açıklamaları, Fidan'ın AYM üyeliğine seçtirilmesi, Danıştay'ın Andımız kararı, Yargıtay'da HDP'ye kapatma davası açılması konularından bağımsız düşünmek hata olur.


İktidar ortakları arasındaki salvolar, AKP içerisindeki ayak oyunları, ekonominin dibe vurması, pandeminin yönetilememesi...

Kısacası iktidar yönetememe krizi ile karşı karşıya. Bundan çıkış yolu arıyor ama bütün yolları tüketti. Panikle attığı her adım daha çok hata yaptırıyor. Ülke daha fazla vakit kaybetmeden, halk iyice sefalete sürüklenmeden sandık milletin önüne salimen gelmelidir. Muhalefetin bütün konsantrasyonu bu yönde olmalı, üzümün çöpü armudun sapı demeden bu rezaletten ülke kurtarılmalıdır.

Adınız
Yorumunuz
Verdi farconi - 19 Nisan 2021  
Gelse ne olacak-ülkenin yağını balını yediler gelenler posa ile meşgul olacak-sandığında manası yok artık.


Diğer Yazıları

Rekor yağış yok, 10 bin yıldır böyle…
Yaş iken liberal, kuruyunca komünist!
Darbeci ile Ordubozan
Rize’nin dağlarını ütüleyince…
RİZE'DE İNSANLARIN CANINA KAST EDEN KENTSEL DÖNÜŞÜM
RİZE'DE PORTAKALLIK'IN PORTAKALLARI
ÇAYKUR'DA YAŞ ÇAY YÜKLEME İŞİ
SÖYLESEM TESİRİ YOK, SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL YAZILARI
BİR HABER VE ORTAYA DÖKTÜKLERİ
NERDEN BAKSAN AHMAKÇA
ÇAY TOPLAYANLAR SOKAĞA ÇIKABİLECEK Mİ?
YAT LİMANINA NİYET, HASTANEYE KISMET
ÇAYI KİM TOPLAYACAK?
OY DEMEK HALK SAĞLIĞI DEMEKTİR!
İTİBAR NEREDE?
DÖRT VALİ BİR KARAR!
1000 YILLIK DEVLET GELENEĞİ!
SOYLU BARDAĞI TAŞIRDI
KARANTİNADA 17 GÜN
SORUN NEDİR?
KENDİRLİ, KARANTİNA VE GARİPLİKLER