Reklamı Geç
YAZARLAR
HEVESLENMEYİN, İLKSAN YÖNETİMİ MÜLAKATLA BELİRLENMİYOR.
Murat KÖSEOĞLU
03 Nisan 2021 - Cumartesi 18:14

Malum sendikanın sayın Başkanına tekraren ve heceleyerek söylüyoruz:


İLKSAN Temsilci seçimleri İP-TAL  E-DİL-ME-Dİ, İçişleri Bakanlığı’nın kararı doğrultusunda ve MEB’in onayı ile ER-TE-LEN-Dİ!


Ve daha önemlisi, bu seçimde seçilecek delegeler 2023’te yapılacak genel kurulda oy kullanacak.


Yani bu ertelenen seçim, İLKSAN yönetiminin mevcut görev süresini etkileyecek bir süreç değil; dolayısıyla kimsenin bir şey kaçırmasına da gerek yok.


Anlayın artık bu basit gerçeği.


Kuru gürültü yaparak neyi perdelemenin peşindesiniz?


Yoksa salgın koşulları müsaade etmez de İLKSAN seçimleri, bir kez daha beceriksizliğinize sahne olacak 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin sonuna kalırsa eğitim çalışanlarının karşısına çıkamayız, diye mi endişeleniyorsunuz?


Gerçi şimdi de 355 yöneticinizi aday göstermiş olmanıza rağmen markanızla ve dürüstçe er meydanına çıkamıyorsunuz ve güya BAĞIMSIZ ADAYLARI destekliyorsunuz ya…


Bir de meşhur İLKSAN raporunuzdaki birçok iddia gibi bir bilgi yanlışınızı daha düzeltelim: 8-9 Nisan’da yapılacak toplantı, İLKSAN Mali Genel Kurulu görüşmelerini gerçekleştirecektir. Bu da mevzuat açısından yapılması elzem ve planlı bir toplantıdır.


Bu toplantı, 217 delegenin Antalya İl Hıfzısıhha Kurulu’nun onayı ve belirlediği kurallar çerçevesinde (1 Kişiye 8 metrekare ölçeğinde) gerçekleştirilecektir.


İlçe temsilcisi seçimleri ise 287 bin eğitim çalışanının hem de kimi yerlerde ilçeler arası hareketliliğinin doğuracağı sağlık riski nedeniyle ertelenmiştir. Neredeyse her gün bir meslektaşımızı Covid-19 nedeniyle kaybettiğimiz bugünlerde bu risk nasıl göze alınabilirdi? Dolayısıyla MEB’in aldığı erteleme kararı makul ve yerinde olmuştur.


Adım gibi eminim ki, seçimler ertelenmeseydi ve bu süreçte virüs bulaşısına maruz kalan meslektaşlarımız sözkonusu olsaydı, aynı tipler, bu kez de hem İLKSAN’ı hem de MEB’i tedbirsizlikle itham edeceklerdi.


Öte yandan, 287.000 kişinin hareketliliği ile 217 kişinin kurallar çerçevesinde biraraya gelmesini mukayese eden zihniyet ya arazlıdır ya da art niyetlidir.


Ayrıca malum sendikanın sayın başkanının dikkatine özellikle ve vurgulayarak sunmak isteriz ki; İLKSAN yönetimi MÜLAKATLA belirlenmiyor! Seçimler, her kademede GİZLİ OY AÇIK TASNİF yöntemiyle yürütülmektedir. Sakın ha alışageldiğiniz ve doyumsuz bir iştahla abandığınız MÜLAKAT süreçleriyle karıştırmayın.


Bu arada sayın Başkana SAMİMİ bir öneride daha bulunmak istiyorum:


Son günlerde seçimle yatıp seçimle kalkıyorsunuz ya; gelin, eğitim hizmet kolunda yetkili sendikayı da seçimle belirleyelim.


Eğitim çalışanlarının iradesine güven meselesi lafta kalmasın. İLKSAN ilçe temsilcisini seçebilecek kabiliyette olan eğitim çalışanlarının, yetkili sendikayı belirleme iradesi de vardır herhalde.


Var mısınız?

Adınız
Yorumunuz
Kopyala Yapıştır - 03 Nisan 2021  
Bütün il başkanlarınız genel merkezden gelen haberi kendiniz yapmış gibi kopyala yapıştır yapıyorsunuz sonra haber sitelerine servis ediyorsunuz. Bukadar acizlik olmaz. Kendinizin söyleyecek sözü yok galiba. Kendinize özgü olun. Sizin bukadar sahiplendiğiniz ilksanı neden başka biri kazanmak için sahiplenince zorunuza gidiyor. Bu sefer elden gideceğine emindiniz. Çünkü bir çok yerde üyelerinizden aday bulamadınız. Yada zar zor ikna ederek aday gösterdiniz. Kaybedeceğinizin farkındaydınız.


Diğer Yazıları

MİLLİ MÜCADELENİN KOMUTA KARARGAHI TBMM 102 YAŞINDA
“SALGIN KOŞULLARINA RAĞMEN FEDAKÂRCA, ŞEVKLE GÖREV YAPAN TÜM EĞİTİM ÇALIŞANLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ.”
YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLIYORUZ
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
MEMURA DA BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDENMELİDİR
EĞİTİM ÇALIŞANLARI RİSK ALTINDA,
BAŞIMIZ SAĞOLSUN
TÜRKİYE KAMU-SEN YÜKSEK İSTİŞARE KURULU TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ
ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNUNUN ÇIKARILMASI İÇİN İMZA KAMPANYASI
BU BİR HAK GASPIDIR!
İŞGÜZAR İDARECİLER İÇİN TAKİPTEYİZ
TÜM YÖNLERİYLE “MOBBİNG”
Memura 2020’de Ek Zam Zarurettir! Enflasyon Zammı Sıfır Zam Demektir!