Reklamı Geç
YAZARLAR
YAZIKLAR OLSUN. TARİHE GEÇEN 4-0' IN HESABINI VERECEKSNİZ.
Alihan TELATAR
09 Mayıs 2021 - Pazar 14:17

Bülent Uygun yönetimindeki Çaykur Rizespor, kendi sahasında 4-0 mağlup olarak tarihin en önemli iç saha mağlubiyetini alarak kayıtlara geçti. Bu mağlubiyetin baş aktörü de teknik direktör Bülent Uygun’dur. Başta Boldrin olmak üzere önemli eksiklikler vardı.


Bülent Hoca sakın bu eksikliklerin ardına sığınıp bahane üretme. Bu rezalet sana yazar! Hem de fazlasıyla yazar! Ligin ilk yarısında Malatya’da Rizespor 4-1 mağlup olmuştu. Bu maçtan sonra eski teknik direktör Tomas ile yollar ayrılmıştı. Bülent Hoca bu mağlubiyetten sonra seninle yollar ayrılmayacak, yola devam edeceksin. Ama Rizespor’a kötü bir mağlubiyet aldırdın. Sahaya sürdüğün kadro yanlıştı, bu yanlış kadro hata üstüne hata, yanlış üstüne yanlış yaptı. Meriah’ı 11’de oynatmışsın. Önce penaltı yaptırdı, sonra da kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Böylesine bir görüntüdeki Rizespor’da Bülent hoca çözümün parçası değil sorunun parçası oldu. Malatyaspor maçında Rizespor’un da bu görüntüyü bu kötü futbolu gördükten sonra bu takımında futbolla uzaktan yakından  alakası olmadığı gibi bir tane olsun yetenekli ve parmakla gösterilecek oyuncusu yok. Futbolcular kötü performansları ile kaybetme korkusunu yaşayarak oynuyorlar. Bu korku topu rakibe verip kendi yarı alanından çıkamıyor..


Malatyaspor yarı alanında ve ceza sahası içinde hiçbir şekilde etkili olamadı. Kendi sahanda oynuyorsun, 4 tane gol yiyorsun ama Malatyaspor kalesinde elle tutulur, gözle görülür tehlike oluşturacak tek bir gol pozisyonu dahi bulamıyorsun. Sanki kendini Bay-Pass yapmış. Bülent hoca hamle yaptıramadı takıma. Oysa cesur olmak lazım. Belli ki böylesine önemli bir maçta kullanma klavuzu almamışsın. Tomas ve Şumudica döneminde çok kez gördüğümüz kötü plan ve kötü oyun. Gördüğümüz plan değil PİLAV. Hatta LAPA PİLAV . Ne sahaya sürdüğün oyuncularda ne sende ne heyecan, ne bir istek ne bir arzu vardı. Gökhan olmak üzere defans, orta saha ve forvet doğru düzgün oynayamadı. Takımda frikik atacak en son oyuncu Abdullah olurken sen frikiği Abdullah’a attırıyorsun. Bülent Uygun kötü futbol ve farklı mağlubiyetten dolayı kendini sorgulamalı. Çok ciddi anlamda sorgulamalı. Üst düzeyde hatalar ve yanlışlar yaptı. Bülent hoca 90 dakika boyunca rakibin tekniğini taktiğini kenardan seyretti. Futbolcularda saha içinde seyretti. Saha içinde sorun var. Sorunu çözecek olanda hocadır. Hiç kimse Rizespor’un adından armasından büyük değildir.


Bu sonucun bahanesi olmaz. Bedeli olur. Bedelini de ödeyeceksiniz. Zavallı bir futbol böylesine önemli bir maçı okuyamamak hangi kadro ile hangi oyuncuyla bilememek. Bunların sorumlusu kim hocam? Kazandığın zaman alkışladık, tebrik ettik. Ama bu yenilginin baş sorumlusu sensin. Yolun sonuna gelmiş oyuncular bu ligde olmuşlar, paralarını da çatır çatır alıyor. Bu takımın oluşmasının baş mimarı Yılmaz Bal da 50 Bin TL maaş alıyor. Hem Bülent Uygun hem de Yılmaz Bal egolarını kompleks haline getirdiler. Maçın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu! Sana da yazıklar olsun. Başta Malatyaspor’un çalmış olduğu dakikalarla birlikte her şeye göz yumdun. Rizespor aleyhine çok basit kartlar çıkardın fauller verdin. Kötü bir maç yönettin. Evet beyler, Malatyaspor geldi Rize’ye 4 tane gol atarak şov yaptı. Siz ne yaptınız? Bu şovu izleyip çanak tuttunuz! Hepinize yazıklar olsun. Hiçbir şey Rizespor’un armasından büyük değildir. Tarihe geçen bu mağlubiyetin bedelini ödeyip hesabını vereceksiniz.

Adınız
Yorumunuz
Ismail - 09 Mayıs 2021  
Bunlara utanacak surat varmiki.utansinlar reziller rizenin yüz karalari

Salim Kazmaz - 09 Mayıs 2021  
Yıllardır Rizesporumuza katkı sağlamaktan aciz onlarca yanlış yabancı oyuncu yerli oyuncu transferleri yapılıyor.ve biz her yıl küme düşmeye oynuyoruz.şimdiye kadar neyin hesabını verdiler ki bu yenilginin hesabını verecekler


Diğer Yazıları

BU BİR KATLİAM
GÜLE GÜLE BÜLENT HOCA
BÜLENT HOCA YA TUTARSA DİYORSUN AMA TUTUMUYOR
SANA YAZIKLAR OLSUN YAN-KAYA
LİDERLİK: TAHİR KIRAN
BÜLENT HOCAM !
ANTEP'TE RİZE FIRTINASI ESTİ
RİZESPOR BAŞTAN. KAYBETTİ
AKDENİZ AKŞAMLARI BİR BAŞKA GÜZEL
UYGUN’UN BİR PUANI
RİZESPOR'DA KABUS GERİ GELDİ.
RİZESPOR TATİLDEN ÇIKTI.
RİZESPOR'DA İÇERDE KUMPAS VAR. MASAL ANLATMAYA DEVAM EDİN
ŞUMUDİCA’NIN PLANI NE?
RİZESPOR GALİBİYETE HASRET KALDI
SUMUDİCA'DAN SÜRPRİZ DEĞİL GERÇEK
BU BİTİGENLE BU KADAR
RİZRSPOR'DA COŞKU DEVAM ETTİ.
NEDE OLSA ATMACA
RİZESPOR'DA YALAN CANAVARLARI !
RİZESPORDA SAVUNMAYI TUTAMADIK GÜLER MİSİN AĞLAR MISIN
RİZESPOR'DA YILMAZ BAL’IN TRANSFER YANLIŞLARI
BU GALİBİYETTEN DERS ALIN
BEYLER BİZE MASAL ANLATMAYIN
REMY NASIL GOL ATACAK?
BUNUN ADI MUCİZE
RİZESPOR'DA KAYIP ÇOK, SIKINTI VAR
RİZESPOR'DAN SÜPER GALİBİYET
RİZESPOR'DA ŞİMDİ FEDEKARLIK ZAMANI
RİZESPOR'DA HASAR ÇOK BÜYÜK
SİVAS'TA Kazandık derken!
KAYSERİ'de Neler kaçtı neler
TOPLA KENDİNİ KARTAL
RİZESPOR..... Beyler bu nasıl takım!
SONRASI UZUN HİKAYE Rizesporun mağlubiyeti büyük hayal kırıklığı yaşattı.
GÖZTEPE KARŞISINDA KARTAL'IN PLANI TUTMADI
Rizespor'da Bu Hezimet Kime Yazar