Reklamı Geç
YAZARLAR
DÖNER-EKMEK MESELESİNDE İŞİN ASLI!
Prof.Dr.Şaban ŞİMŞEK
05 Temmuz 2021 - Pazartesi 10:25
Aslında olay, “Sosyal medyada” tarafıma yapılan hakaret sonucu açılan bir dava değil “yerel gazetelerde ve bir internet sitesinde”, Rize’deki KÜLLİYE 53 adlı projemizle ve Tıp fakültesindeki kadın doğum Kliniğinde, dekanlık olarak yapmış olduğumuz idari bir tasarrufa ilişkin olarak yazılan çirkin mesnetsiz yazılardı...
 
Yazan “Metin Topçu” adlı bir şahıstı…
 
Ama kendiliğinden mi yazmıştı yoksa birileri mi yazdırmıştı, onu tam olarak bilemiyorum. Benim kanaatim rektörle danışıklı olarak yazılmış olmasıdır. Bütün emareler ve doğurduğu sonuçlar onu gösteriyor çünkü! Ama elimde somut kanıt olmadığı için bu bir tahmin olarak kalıyor. Doğrusunu o yazar, o rektör ve de elbette ALLAH BİLİR!
 
Kadın doğumda iki öğretim üyesi hanım bu işte kullanıldı. Cerrahi Bilimler Bölüm Başkanı Prof Dr Engin Dursun da bu olayla beraber taciz edilmeye başlandı.
 
Sonuç:
1. Dekan Prof Dr Şaban Şimşek Şimşek (bu göreve vekaleten baktığı, yani hukuki bir güvencesi olmadığı için) bir gün içinde,  tam bir “idari ahlaksızlık örneği” olarak  Rizeden gönderildi.

2. Külliye 53 projesi yani Rizede 900 yataklı şahane bir (eğitime uygun) araştırma hastanesi ve ekleri projesi rafa kaldırıldı. Dört senedir de siyasetçisinden devletin memuru olan valisine kadar türlü yalanlarla bu iş unutturulmaya yahut millet oyalanmaya çalışılıyor.

3. Prof. Dr. Engin Dursun, daha sonraki ilave “fitne fesat idari tasarruflarla” istifa etmeye mecbur bırakıldı. Sonuçta o da devlet memurluğundan ve Rizeden ayrıldı.

4. Dekana  hem de makamda iken “Burası Dingo’nun ahırı mı?” diyen (kliniklerindeki meseleyi çözmek üzere dekanlığa gelmesi için yapılan çağrılara bu cevabı vermişti!) o kadın doğum öğretim üyeleri Rektörlük tarafından resmen korundu. (Belgesi Rize tarihine geçmek üzere çok değerli arşivci Recep Koyuncu Hoca’ya -öperek- teslim edilmiştir)! Çünkü bu iş Şaban Hoca ve Engin Hoca aleyhinde kullanılacaktı! Onkarın aleyhine olan şey de kimilerine yarayacaktı! Neticede Onlar Rize’den gitmiş oldu!..
 
Bu Rize için elbette kayıptır ama daha kötü olan kurumun dolayısıyla devletin itibarı idi, o sıfırlandı maalesef.

5. Siyasiler bu işlerde idareden/rektörlükten yana oldular, gizli ya da açık!
 
Gizlisini geçelim, tahminlerle, işaretlerle uğraşmayalım ama açık olanı, yukardaki  maddelerdekilerin yanında Rektörün ikinci defa Atanması oldu!
 
Bunun üzerine ben de
 
1. O zaman yazmakta olduğum KÜLLİYE 53 kitabıma bir ön isim ilave ettim:
“ Olmadı be REİS!”
 
2. Bir de o yazarı mahkemeye verdim. Sonucu malum olduğu üzere döner-ekmek olarak Rizeliye geri döndü, şükür!..
 
3. Rektörü ve destekçilerini ise artık ahirete bıraktım çünkü onun/onların şikayetçileri Tüm Rizeliler olacak. Artık bunun kime ne getireceğini bilmiyorum, herkes şüphesiz yaptıkların karşılığını tam olarak alacak, çünkü Allah mutlak adill olandır.
 
Ama cezanın Döner-Ekmek olacağını yahut onunla sınırlı kalacağını da hiç sanmıyorum!..
 
Görelim Mevla neyler neylerde güzel eyler.
 
KÜLLİYE 53 /TAŞLAMA adlı DESTANımızın son ikiliğiyle paylaşımımızı bitirelim. Haberleri olsun:
 
Bahçede karayemiş, ermemiştur ermemiş

Şaban Hoca vazgeçmez mezarina girmemiş
 
Adınız
Yorumunuz
Ahmet YILDIZ - 05 Temmuz 2021  
HOCAM BU İŞLER BÖYLE DEVAM EDERSE- RİZEDE LİYAKATLİ BİR KİMSE KALMAZ. ÜNİVERSİTEMİZDE HİÇ KALMAZ.

Tevfik Ağansoy - 05 Temmuz 2021  
Hani şehir hastanesi metin...

M.Cenap - 05 Temmuz 2021  
Sayın Hocam- sonra diyorlar ki Rize ye üniversite Hocası- işinin ehli doktor neden gelmiyor? Gelmez kardeşim. Neden gelsin ki? Başına iş mi alacak? Yazıklar olsun...Her neyse 2023 e kadar sabredelim.Herhalde kara kış kararıp kalmaz"

Metin Topçu - 06 Temmuz 2021  
Kişilere- cumhurbaşkanımıza siyasilere hakaretlerle dolu böyle bir yazıda ismimin geçmesini istemiyorum. Mahkemede hakkımı arayacağım.

Dr Şaban Şimşek - 06 Temmuz 2021  
Açıklama: Ben bu makalede gereksiz olduğu için Metin Topçu’yu muhatap almadım. Meselenin doğurduğu sonuçlar itibarıyla Rizeye ve Rizeliye Verdiği zararlar üzerinde durdum. Mesela mezkur şahsın kullandığı ağza alınmayacak kelime ve ifadelere yer vermedim. Seviyeyi düşürmek istemedim. Mahkemeye neyi verecek bilmiyorum ama konu ile ilgili bir kelime daha yazarsa kendi ifadelerini burada sıralamak zorunda kalacağım. O zaman millet döner meselesinin aslının da aslını öğrenmiş- prof dr Şaban Şimşek’in ömründe ilk defa bir kişiyi niye mahkemeye vermek zahmetine katlandığını öğrenecek. Artık ondan sonrası utanma ve ar meselesidir. Üstüne alan alır- almayan almaz ama millet de kişileri bu kişileri tanınış olur. Bu tek açıklsmsmdır. Bu konuda sataşmalar ne olursa olsun burada bir şey yazmayacağım. Ama elbette ilgili makalelerim- şiirlerim- destanlarım olscaktır.

teacher - 17 Temmuz 2021  
Almanya da otomobil fabrikasında 25!30 yıl çalışan Rizeli motor ustalarıvardır. Emekli olanlar var.Emekli olamayanlar var. Bu fabrikada her milletten insanlar çalışır. Çalışan isanlara sorunuz-bu kurumlarda dedi kodu olmaz. Neden ? Türkiye de en çok dedi!kodu yapılan yerler-üniversiteler-belediyeler vs...Bunları araştıralım..

teacher Leyla - 17 Temmuz 2021  
İnsanlar bizi sevmeyebilir. Allah ı sevmeyen milyarlarca insan var..İlim adamları-emin-doğru ve güvenilir işler yapsınlar. Kalıcı olan güzellikler onlardır. Doğruluğa dayanmayan fesat!firne yaratanlar zamanı gelince sonbahar yaprakları gibi dökülür gider...Rize de kurumlarda-doğruyu-güzeli ve iyiyi yaşatmak güzeldir.. Armut yeme zamanı Ardeşen e gidelim. Bal yemek için ikizdere ye gidelim. Çayelinde balık yemek...Fındıklı da ilim adamlarını dinlemek..Bir çiçekle bahar gelmez.Ama bütün baharlar bir çiçekle başlar. İlim adamları aydabir bir araya gelsin. Sorunları-çözüm yollarını katkı sağlayıcı önerileri kitap haline getirsin...


Diğer Yazıları

ECELİN ADI “COVİD” yahut COVİD’in ADI “ECEL” OLMASIN!..
TUTUKLANAN KADIN GAZETECİ ve DEVLET ORGANİZASYONU!
KÜRT MİLLİYETÇİLİĞİ GÜDEN VATANDAŞLARIMIZA ÇAĞRI!
Papa’nın IRAK SEFERİ’ne dair!
CERRAHİ MÜDAHALE KAÇINILMAZDIR!
ÇOK ÜZGÜN VE KIRGINIM ÇOOOK! BU İŞ BÖYLE NASIL GİDECEK???
AYASOYYA, AYASOFYA!..
RİZE'Yİ İDARE EDENLER HAKLI, ENGİN DURSUN HOCA HAKSIZDIR!
BEN ÇOK ÜMİTLİYİM: KOVİD’TEN VERDİĞİMİZ KAYIPLAR 7-10 GÜN SONRA AŞAĞILARA DÜŞECEKTİR!
KORONA CEPHESİNDEN GÖZLEMLER; UMUT DOLUYUM AMA...
Ne kadar AHLAKSIZ BİR MİLLET OLDUK! Yazıklar olsun!
İMAMOĞLU AÇIKLAMAK ZORUNDADIR?
BİLMEDİĞİM İÇİN SORUYORUM! KANAL İSTANBUL VE RİZE ŞEHİR HASTANESİ!!
R.T.E. ÜNİVERSİTESİ VE DİNGO'NUN AHIRI!?.
Sayın Sağlık Bakanımız, "Artık Şehir Hastanelerini Devlet Yapacak!" demiş!?.
Turşu’nun Çeşidine Siz Karar Verin ve Sakın Dama Çıkmayın!!
KÜLLİYE DESTANİ- 2
ŞABAN ŞİMŞEK’İN MESLEKİ ALANDAKİ ÜÇÜNCÜ KİTABI ÇIKTI..
HEDEF GÖZETMEKSİZİN, ‘’BİLEREK’’ ÖLDÜRDÜLER!...
O KADAR DA DEĞİL! ELEŞTİRELİM, TAMAM DA EHL-İ SALİP’TEN DE OLMAYALIM!..
LÜTFEN RİZE’YE BU (NİTELİKLİ) HAİNLİĞİ YAPMAYIN!
S.O.S. değil S.Y.S. (2)
"S.O.S." değil "S.Y.S." Yani, "Canınızı Kurtarın!" (1)
BİRİLERİ AKP’arti’ye YANLIŞ ÜSTÜNE YANLIŞ YAPTIRIYOR!
REKTÖR ATAN(MA)MASI KONUSUNA İYİ GİDECEĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM İKİ GÜZEL SÖZ/ VECİZE/ŞİİR
2023 Büyük “Rize-Trabzon Savaşı!” ya da Ülkenin Geleceği!?.
CHP ve İmamoğlu'nun Yumuşak Karnı
23 Haziran seçimlerini Kim Kazanacak?
İktidar Yeniden Bir "Diriliş Kadrosu" Oluşturabilir Mi?