Reklamı Geç
YAZARLAR
RİZELİ MEYDANLARDA ŞARKI SÖYLEMEK İSTİYOR
Bayram Arif TURAN
23 Ekim 2021 - Cumartesi 16:55

Geçmişte CHP ’Rize il teşkilatını Türk halk müziği çok sesli korosuna benzetirdim. Rizelilerin yararına, halkın menfaatine politikalar geliştirseler dahi, CHP il örgütünde her kafadan bir ses çıkar seçmen tarafından bir karşılığı olmazdı.

       
Saltuk Deniz CHP il başkanı olduktan sonra, çok sesli olan CHP il Örgütü'nü, bir orkestra şefi gibi yöneterek, tek sesin çıkmasına vesile oldu. İl örgütü ile genel merkez arasında politikalar eşgüdüm olarak ters düşmemeye başlandı. Saltuk Başkan Rize yi zaman zaman Türkiye’nin gündemine oturttu .Bu politik çalışmaların Semeresini partisinin Oy Trendinin sürekli arttırmasıyla, yıllar sonra ilk defa Rize belediyesine encümen sokarak ,Bir İLÇE Belediye başkanı kazanarak da göstermiş oldu.

   
Saltuk Başkan, Rize'deki vatandaşların Sorun yaşadığı bütün olaylarda örgütü ile birlikte sahada oldu. Ardeşen’de denizde yapılacak kafes balıkçılığının iptali için sahadaydı, afet sel gibi vatandaşların darda olduğu zamanlar da genel merkez milletvekilleri ile birlikte halkın içindeydi. Çay müstahsillerin sıkıntılarını çözmek için basın açıklamalarına ve hatta, çay kanunu çıkarmak için bölge milletvekilleri ile birlikte basın açıklamasında bulunarak bu sorunu memleketin gündemine oturttu ,bu sorunu dehada ileri taşıyarak, çayın ve çay müstahsillerinin Sorunlarını TBMM. taşıyarak ,CHP genel başkanının grup toplantısında CHP iktidarların da ÇAYKUR özelleştirilemeyecek sözünü aldırmasında etkin rol oynadı. Saltuk başkan ,ulusal bir televizyon kanalını fındıklı ilçesinde canlı yayın yaptırarak Rize'mizi ve fındıklı ilçemizi turizm yönünden Tanıtımına öncülüğündeki de bulundu. Şahsen ben bazı eylemlerini açıklamalarını politikalarını tasvip etmesem de ,İkizdere'deki taş Ocağı’nı, derelerdeki hidroelektrik santrallarını ülkemizin gündemine taşıdı. CHP genel başkanını bir günlükte olsa Rize’ye davet ederek, Rize’yi ülkemizin gündemine oturttu. Saltuk Başkan Rize‘de bir üslup geliştirdi, Rize‘de kavgayı bitiren il başkanlarından biri oldu. Rize‘de siyaset nezaket içinde nasıl yapılacağını ,siyaseten muhatapları ile birlikte halkın hoşnut duyacağı bir dil kullanmaya özen gösterdi. Tabii şahsına karşı bir siyasi (temsilci diyebiliriz) yapmış olduğu basın yoluyla hakareti muhatap almaması taktirde topladı .1980 ihtilalinden sonra Rize de yok olan CHP'nin Saltuk DENİZ yöneticiliğiyle yükselen trend yakalamasına vesile oldu. Fakat bu politikaların bu çalışmaların Rize de CHP nin vekil çıkarmasına yetmeyeceğini, artık Yereldeki sorunları yereldeki muhataplarını isim isim eleştirerek de topa girme vaktinin geldiğini belirtmek isterim .
                
VEKİL KAZANMAK İÇİN BU YETMEZ SAYIN BAŞKAN......

       
Seni dinlemek güzel şey Ümitli şey. 

       
Dünyanın en güzel sesinden en güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey.
       
CHP’liler şarkı dinlemek değil .

       
Şarkı söylemek istiyor sayın Saltuk Başkan

          
Sayın Başkan Saltuk Deniz in bütün açıklamalarında Rize'deki siyasetçileri belediye başkanlarını bürokratları eleştiri getirmemesi, açıklamalarında daha çoğunlukta topu orta sahada yuvarlanması bu politik Tutumu 40 yıl sonra CHP’nin Rize’de bir milletvekili çıkarmasına yeter mi, hiç sanmam. Çözüm odaklı politik söylem yarat sayın başkan. Sayın başkanın Lojistik merkeze karşı değilim açıklamasında bulunmasından sonra ,İkizdere’de taş ocaklarının önünde nöbet tutması anlaşılır olmaması gerek. Lojistik merkeze yanı yatırıma karşı değilsen Taş nereden alınacağına çözüm odaklı açıklamalarda bulunmalısın sayın başkan... Salaha stadına gittiğinde stattaki eksiklikleri görüp bir açıklaman yok ise ,incelemelerinin bir anlam taşımadığının farkındasınız umarım. . Bu halk ekonomik sıkıntı çekiyor evet ama ,yapılan projeleri ve yatırımları da görüyor hiçbir projeniz yok mu? Lütfen bir projenizi deklere ediniz sayın başkan . Derelere hidroelektrik santralleri kurulmasına karşısınız, bu santralleri ve can suyunu denetlemeyen yerel bürokratlara eleştiri getirmezsiniz ve hatta ,her açıklamanda ülke gündemi hakkında konuşurken Ülkemizdeki enerji İhtiyacının nasıl giderileceğine dair bir açıklamanız yok sayın başkan, enerji ihtiyacı konusunda açıklamanızı bekliyoruz . Eğitim öğretim yılının açılışında Ana muhalefet il başkanı olarak açıklamalarda bulundunuz. Rize'deki öğretmen açığını, covıd li öğrenci sayısını, aşı olmayan öğretmen sayılarını, EBA dan dolayı sıkıntı yaşayan öğrencileri Rize'de EBA dan yararlanamayan öğrencilere hiç değinmeden, Türkiye genelindeki sıkıntıları konu etmeniz ne derece doğru başkan, bunlar seçmen gözünden kaçmıyor sayın başkan, siz Rize sorunlarını gündeme taşımadan ülke sorunlarına değinmeniz, genel merkezde mi görevlendirildiğinizi düşündürtüyor sayın başkan. . Sürekli olarak doğayı dereleri talan edenleri yargılayacağız açıklayıp sürekli sarayı hedef almanız ,40 yıl sonra yükseliş trendine giren CHP nin Rize’de bir vekil çıkarmamasına neden olacağını ön göremiyormuşsunuz. Her açıklamanızda yereldeki muhataplarınızı hedef almayıp Saray Saray söylemin de bulunmanız Ak Parti küskünlerini Cumhurbaşkanına kem etlendirdiğini ön göremiyor muşunuz. CHP. Küskün Ak partilerden oy alamayacaksa CHP. olarak kimden oy alıp Nasıl vekil çıkarmayı düşünüyorsunuz sayın başkan . CHP seçmeni şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyor Şarkı, bırakın orta sahada top oynamayı gol atın gol sayın başkan.
         
Sayın Başkan iki de bir beşli çete söyleminde bulunuyorsunuz bu söylem belki kendi Cenabınızdan takdir topluyor fakat, o beşli çete tarif ettiğiniz Rizeli dır. Siz siz  olun bir oy nasıl alırımın peşine düşün, koca bir ilçeyi darıltmayın, bu ilde o çete söyleminde bulunanların sevenleri çalışanları olduğunu unutmayınız, siz yerel yönetici olduğunuzu CHP genel merkezinin söylemlerini yerelde kullanmamaya özen gösteriniz sayın başkan. Ardeşen ilçe başkanının bir açıklamasında Türkiye halkı kelimesi kullanması milliyetçi camiayı kaşındıracağını bu söylemlerin 1930 lu yıllarda bu ülkenin ombudsmanı tarafından misakı milli sınırlarda yaşayan halkın ismi Türk milleti olduğunu sayın başkana hatırlatmanızı özellikle ifade ederim…. 

 Son olarak ifade etmeliyim ki:
       
Rize’deki   Vekilleri belediye başkanlarını bürokratları CHP genel başkanı ile görüşmeyen dağlardan resim atan STO başkanlarına eleştiri getirmeyip orta alanda top sektirmeyle seçimlerde ne derece başarılı olabilirsiniz .Bu politik tutumunuzdan Rizeli seçmenin anladığı bu ilde her şey güllük gülistanlık Güllük gülistanlık olduğu bir ilde mevcut seçmen sizlere neden oy versin. Lütfen Başkan orta yuvarlakta top sektirmeyi bırakarak metro yatırımlarınızla projelerinizle gündem yaratarak gol atmaya çalışınız gol. 
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

Diğer Yazıları

​RİZE'DE GÜNDEM OLAN ANDON ILICA SUYUNUN GELECEĞİ
RİZESPOR BAŞKANI BASINLA BİRARAYA GELDİ.
RTEÜ'nin Yeni Rektörü Prof.Dr. Yusuf YILMAZ
​RİZE'DE NEREYE TUTSAN SIKINTI, SORUNLARA NEŞTER VURACAK KİMSE YOK
​RİZELİYE RAĞMEN BU TASARIYA NASIL İMZA ATARSINIZ
ALGI İLE REKTÖR ATANMAZ...
​RİZELİLER GÖREVLERİNİ HAKKIYLA YERİNE GETİRDİLER
RİZE'DE BİR BAŞIBOŞLUK MU VAR?
​SANMA Kİ BU RİZE'NİN SAHİBİ YOK
RİZE'DE GAZETECİLER GECESİNİN ARDINDAN
SAYIN CUMHURBAŞKANIM
​RİZELİ İL BAŞKANINI BAKANDAN ÖNDE GÖRÜR
CHP İL BAŞKANINDAN İSTİRHAM EDİYORUM..
HABERİ OLMAYANLAR DÜNÜN AK PARTİLİ BUGÜNÜN AKP'LİLERİ
SAYIN VALİM KEMAL ÇEBER RİZELİ YANINDA... DEVAMMMMM
ÇAYKUR, ÖZEL SEKTÖR VE ÇAY MÜHTAHSİLLERİ GÜNAHKARSINIZ
Rize İl Koordinasyon Toplantısının Ardından Gözlemlerim
​İKİ YILDA RİZE'YE DAMGA VURDU. BAŞKANIN İKİNCİ YILI
RİZE'DE ÇAY ÜĞRETİCİLERİ İSYANDA
MERAL AKŞENER'İN RİZE GEZİSİ VE AYŞEGÜL BAŞKAN
SAYIN AVCI SIYASİ EGOLARI YERLE BİR ETTİNİZ.
İKİZDEREDEKİ AGIT YAKAN HALAMA SESLENİYORUM
RİZE'DE Kİ YATIRIM İÇİN PARAYI VEREN İKTİDAR ,REKLAMINI YAPAN SİZ
R.TAYYİP ERDOĞAN VAKİF ÜYELERİ VE HÜSEYİN KARAMAN
RİZE İLE TRABZON ARASINDAKİ KÜSLÜĞE DİRENEN ADAM
​ŞU SORUMUN CEVABINI ALMADAN ÖLÜRSEM GÖZÜM ARKAMDA KALIR.
KAPALI KAPILAR ARDINDA MI BU KANUNU ÇIKARACAKSINIZ
RİZE'DE BİR KİŞİ BULAMADINIZ MI?
RİZE BASINI... GÜNAHKARSINIZ
BAŞARIRSA RİZE'DE HEYKELİ DİKİLİR
RİZE- ARTVİN HAVALİMANININ İSİM DEGİŞİMİ
RİZE'DE SİYASET DİBE VURUYOR
RİZE'DE HERŞEY SÜT LİMAN MI?
Rize'nin çiçeği burnundaki müdürleri
PAYİDAR KAL CUMHURİYET
RİZE İŞ MERKEZİ NE ZAMAN BİTECEK
İŞİNİZ ZOR SAYIN AVCI
RİZE'NİN UNUTULMUŞ İSTIKLAL GAZİSİ DEĞERLERİ
CHP TRABZON VEKİLİ KAYA'YA
SEBEP İÇİNİZDEKİ İRLANDALILAR
YENİ YETMELERİ KİM?
BAŞKAN METİN'İN İCRAATLARİ VE SORAMADIKLARIM
​BİLİM KURULU KARARLARINA RİZE'DE NE KADAR UYULUYOR
RİZE'DE ETKİSİZ, YETKİSİZ LİYAKATSIZ İNSANLARIN ...
BAŞKAN METİN'İN KOLTUKDAKİ BİR YILI
ÜRETİCİLER İSYANDA SAYIN MÜDÜR...
İTHAL-KAÇAK ÇAY GERÇEĞİ
RİZE'DE PARK VE BAHÇELER BAKIMLI MI?
SAYIN ALİM BU VEBAL KİMİN?
RİZE BUNU BAŞARAMAZSA KARA GÜNLER YAKINDIR
RİZE'DE HEDEF ADAM. VURUN ABALIYA MİSALİ
TEBRİKLER SAYIN VALİ, TEBRİKLER SAYIN AVCI... BELEDİYE?
Sayın Valim, Sayın Vekillerim , Sayın yetkilier...
ÇAY BARONLARI BU HALDE İKEN .. RİZELİLER GİBİ DEĞİL !
COVİD 19 GELİŞMLERİNİ RİZE'DE SOKAKTAN DUYMAK İSTEMİYORUZ
HAK BELA VERMEZ KUL AZMADIKCA
LİNÇ GİRİŞİMİ RİZELİLERE YAKIŞIR MI ?
RİZE'DE ARTIK TÜNELİN ÖTESİ BERİSİ YOK.
RİZELİNİN SESİ RİZE HALKININ KALEMİYİM
MAKAMDA HAKARET YAKIŞMADI BEYLER
Sadece vekil veya bir kac kisinin dert etmesiyle sorunları çözülmez,
ÇEVRE YOLU ÖLÜM YOLU MU ?
RİZE'DE CHP evet.İYİ PARTİ evet.SAADET evet. YAZICI İletecek.
HAKKINI HELAL ET KASKETLİ HALİL BAKIRCI
Sayın vekilim Avcı’ya
REİSİMİZİN RİZE'DEKİ VAATLERİ ENGELLENMİYOR MU
Kadınlarımız kızlarımız için böyle söylemlerde nasıl bulunursun.
Rize'nin önünü kesmek için yapılan bir yatırım.
BİR EYYYY'de BASKAN SAKAL 'a
AK PARTİNİN RİZE'DEKİ ULAŞTIRMA VİZYONU
ŞAHSİ ÇIKARLARINIZ İÇİN RİZE HEBA EDİLEMEZ
Gözümüzün nuru ÇAYKUR'un paketleme fabrikasin'da neler oluyor.
AK PARTİ RİZE İL TEŞKİLATINA SORUYORUM
CHP RİZE İL BAŞKANINA SORUYORUM
MÜJDELER OLSUN ,ÖLÜM YOLU ÇEVRE YOLU HIZLANACAKTIR.
YETERRR ÇEKİN ELİNİZİ ÇAYKURDAN
U12.BASKET MACI . RİZE 29 FILISTIN 42
RİZE'DE HERKES KONUŞUYOR BİR TEK O SUSUYOR
Rize'de Kentsel Dönüşüm Sessizce Yapılmalı
GÜNAHKARSNIZ
YAŞAYAN TARİH DEĞİRMENCİ.
Rize Tarım il müdürlüğü yetkililerine seslenmek istiyorum..
CHP... Rize İl Genelinde Başarılı olamadınız
İmdat Sütlüoğlu
Rize Türkiye Şampiyonu mu ? Bir bakalım......