Reklamı Geç
YAZARLAR
ABD TEK KUTUPLU KALMAMAK İÇİN HEDEFİNE İSLAM'I KOYDU
Adnan ONAY
25 Şubat 2022 - Cuma 13:13

ABD, Sovyetlerin yıkılması ve bağlı devletlerin bir bir özgürlüğüne kavuşmasının ardından tek kutuplu kalmamak için İslam’ı hedefine koydu. Ürettiği radikal/silahlı islam isimli örgütlerle bölgeyi yeniden dizayn etmeye kalktı. Hedefine tam ulaşamamış olsa da bu cephede elde etmek istediklerinin çoğunu elde etti.


Afganistan’ı terketmekle bu cephedeki mücadelesine şimdilik ara verdiğini ve yeniden başa yani Sovyetlerin varisi Rusya düşmanlığıyla iki kutuplu bir dünya, bir çatışma bloğu oluşturma projesine döndü. Aslında çoktan bu projeye de alttan alta çalışıyordu. Bu nedenle önce, Rusya’yı yalnızlaştırmak, Sovyetlerin dağılmasıyla özgür kalan Devletleri hegemonyası altına almak istiyordu.


Bu projede Kafkaslar’da istediği sonuca ulaşamadı ama Sovyetlerden kopan Doğu Avrupa’yı kendine iyice bağladı, Balkanlar’ı da kontrolü altına aldı.


Sırada yalnızlaştırmaya çalıştığı Rusya’yı eski Sovyetler görüntüsüne dönüştürme projesi vardı ve Rusya’nın ön bahçelerini içten karıştırmaya başladı. Turuncu devrimlerle Soros’un dolarlarıyla ayağa kaldırılan arka bahçe devletlerdeki kitleler Putin’in postalları altında ezildi.


Projesinin gerçekleşmesi için Putin gibilere ihtiyaç duyan ABD, asıl çıkışını ise Ukrayna üzerinden yaptı. “Bakın Doğu Avrupa’yı Rus zulmünden kurtardık, siz de gelin” diyerek Ukrayna’yı ayarttı. Halka siyasetin ‘S’ sinden habersiz bir komedyeni Cumhurbaşkanı seçtirdi.

Geriye sadece Rusya’yı kışkırtmak ve Ukrayna’yı işgal ettirerek Rusya’yı eski Sovyetler pozisyonuna sokmak kalmıştı. Bunun için NATO kozunu devreye soktu ve Ukrayna’yı NATO’ya alma beyanlarıyla gerilimi artırdı.


ABD, sonuçta hedefine ulaşmayı başardı ve artık Dünya yeniden eskiye döner hale geldi..Sovyetler’in yerini Rusya aldı..


Rusya artık ABD’nin yeni düşman kutbu. Şimdi geriye bir işe yaramaz hale gelen NATO’yu yeniden bu büyük düşmana! karşı dizayn etmek, güçlendirmek 
var..


ABD’nin bir sonraki hedefi ise asıl hedefi olan ÇİN’dir ve bütün taşları sonunda onunla hesaplaşma adına döşüyor. 
Yani İslam Dünyası, Doğu Avrupa gibi Rusya da ÇİN’le hesaplaşma adına bir yem aslında..


Rusya, zorunlu olarak bu tuzağın içinde. Eski Sovyetlerin rolünü üstlenerek yeniden kaybettiklerini almaya çalışırken dünya gözünde düşmanlaştırılması kolaylaştırılacak. Sonrasında da ABD’nin Rusya ile ÇİN pazarlığı başlayacak.


Özetle; Bize bundan böyle pek rahat yok.. Ülkemiz, coğrafi ve stratejik olarak her tür çatışmadan etkilenecek bir konumda..


Gözü doymaz küresel sermaye, kan akıttıkça kazanıyor ve ancak neşesi böyle yerine geliyor.  O nedenle savaş, kan, gözyaşı insanlığın gündeminden hiç çıkmayacak.

Adınız
Yorumunuz
bulut - 25 Şubat 2022  
Rusya ve Amerika da halk ihtilali olmalıdır. Çünkü bölge halkları öldürülüyor. Bölge halkları kardeştir. Rusyanın halkları ile Amerikan halklarında kötülük yoktur..Kötülük Putin ve Baygın dadır...Dünya halk ihtilaline ihtiyaç vardır...

M.Cenap - 25 Şubat 2022  
Yani Putin de bu tuzağa düştü diyorsunuz?

ŞB - 26 Şubat 2022  
Putin tuzağa düştü evet özellikle özel hayatının kaşınması ile ki İngiltere de Putin ve ailesinin haber yapılması bunun kanıtı. Çok saçma bir dünya ama sorun dünyada değil insanlarda nerede sorunlu tip var ülkelerin başına getiriliyor. Ukrayna başına getirilen vasıfsız kişi gibi. Birileri tüm dünya ile dalga geçiyor. Anlayana...

meryem - 28 Şubat 2022  
AMERİKA Yunanistan da silah depolarını-tünellerini ve mevzilerini doldurdu. Yunanistan adalarında uçak hava alanlarını takviye etti. Dağ-taş tank ve füzelerle dolu.. Rusya- Suriye de vatandaşların üzerine bombalar yağdırdı. Okul-hastane demeden insanları bombaladı.Surite den lastik botlarla kaçanlar-denizlerde Yunanistantarafından boğduruldu. Yunanistan da bir halk ihtilalı için dünya gençliği çok önemlidir. Bölge halkları ve Dünya gençliği-Yunanistan ın PKK kamplarını dinamitleyip havaya uçyrmalıdır. Çünkü 40 yıldır bölge halklarını öldüren PKK kamplarını dinamitleyecek olan dünya gençliğidir. Silah deposu haline gelen Yunanistan..PKK ve terör örgütlerine desten veren Yunanistan- güçlü dinamitlerle kampları yok edilmelidir...Fransa terör örgütleri ile müşterek çalışıyor..Rusya da halk- Ukrayna daki halkların kardeşliği için mitingler yapıyor. Dünya ve bölge halkları kardeştir. Terör ve savaşlara destek veren-bölgenin insanları Ukrayna da ve Suriye de oldüren zalimler bellidir...Yunanistan terör ve savaşlara destek verenlerin dairedeki merkezidir..

serpil - 28 Şubat 2022  
Ruaya da ve Amerika da Dünya halkları ihtilaline ihtiyaç vardır..Dünya ve bölge halkları birleşiniz. Ukrayna da olduğu gibi 7 den yetmişe vatandaş silahini eline almalıdır..Bölge ve dünya gençliği Ukraynaya destek vermelidir. Yunanistan daki PKK kampları yok edilmekidir..

meryem - 02 Mart 2022  
Rusya- Suriye de Amerika ile anlaşmıştır.. Ukrayna da Rusya-Amerika ile BM!Çerçevesinde anlaşarak yürüyorlar.. Gürcistan üzerinden anlaşmalar zamanla görülecek... Asil hesaplar Tunanistan Merkezli dünya savaşının hazırlıklarıdır...

murat - 03 Mart 2022  
Amerika ve Rusya..Tatbikat sahasında boyunca ruhsuz sistemi hadim eden Rusya-mataryalizm iddiasi için de(mistik) bir karekter gösterir ve yaşarken-Amerika -anti materyalizm davasına ilişkin ve bitişik olarak bizzat materyalist bir hayat düzenlemekle ve sürmekte ve böyleyce Avrupa Medeniyetinin Doğu ucuyle Batı- ucundaki iki kutup-hem kendi içlerinde hemde birbirine karşı (traji!komik) bir tezat belirtmekte...ÖÇalışmadanelde edilen kıymet ve nimetlerin başında Amerika vardır. Dünyada ne kadar petrol ve doğalgaz varsa hepsinden payını alır...Amerika çalışmadan elde ettiği büyük servetler vardır. Faiz-prim-komisyon-irad-iskonto-monopol-hava parası daha neler ve neler..İngilizce kaynaklardan kitaplık çapta okumaya çalışalım...

deniz - 03 Mart 2022  
Amerika ve Rusya..Liberal ve kapitalist cemiyetlerde-ferdin-cemiyetin haklarını çalmasına ait --Demek ki- davaların davası ferdin haklarınıçalan mevhum cemiyetin nizamiyle cemiyetin hakkını aşıran istirmacı fert düzeninin muvazene noktasını bulmakta..Bu konulara kafa yoracak olan üniversite gençliği olmalıdır..Dünya çapındaki konuları halk bilemez..Çünkü ilmi-derinliği yetmez..


Diğer Yazıları

ÇAY KANUNU ASKIYA ALINMAMALIDIR
BİZE ÇAY KANUNU GEREKMEZ!
AK PARTİNİN ÇAY KANUN TEKLİFİ ÜZERİNE
ÇAY KANUNU; ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN?
ÖZEL SEKTÖR VE BORSA
DEMOKRASİMİZ
İMAMOĞLU'NUN RİZE ZİYARETİ
TÜRKİYE’NİN YENİ DIŞ POLİTİKASI
ÇAYIN ÖNEMİ VE KÖYLERİMİZ
RİZE BASINI VE ...
İMDAT SÜTLÜOĞLU BİZLERİ DAVA ETMEKTEN VAZGEÇMİŞ!
TV'LERDEKİ SAVAŞ YORUMCULARI
TOPLUM MÜHENDİSLİĞİ VE ZELENSKY
BİR SONSUZLUK HİKAYESİ HAYKIRIR ÇANAKKALE
RİZESPOR YÖNETİMİ
ABD NE YAPMAK İSTİYOR?
GEÇÇEK
Türkiye’den listeye giren Üniversiteler arasında R.T.E Üniversitesi de var..
HDP SOL BLOK PEŞİNDE
DİN Mİ, IRK MI?
Kazakistan’ın bundan sonra durumu zor!
R.T.E ÜNİVERSİTESİ
FETÖCU CEVHERİ GÜVEN’İN ÇAYKUR YALANLARI!
BİR KARA TABLO; 6-7 EYLÜL OLAYLARI
CHP'NN ÇAY KANUNU
AFGANİSTAN'IN YAKIN TARİHİ VE TALİBAN-1
Türkiye’nin en çok yağış alan ili olan Rize ...
AKSİ HALDE KAMU KURULUŞLARI ARPALIK OLARAK KULLANILIYOR
RİZE’DEKİ ERZURUMLULAR
PEKER KONUSU
ÇAY KANUNU
1960 darbesi, başında Albay Türkeş’in bulunduğu , onun yönettiği bir NATO darbesiydi.
İSRAİL’E HAK VERENLER!
RİZE'NİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK BİR PROJE
BU KEZ SÖZÜM ÜRETİCİYE
AZERBAYCAN’DAN İTHAL ÇAY KONUSU
İKİ AYRI TARİH, İKİ AYRI AÇIKLAMA!
RİZE'DE CUMHURBAŞKANINDAN BEKLENEN MÜJDE
KATAR YATIRIMLARI
RİZE'DE BU YALNIŞLARA DUR DİYECEK BİRİLERİ VAR SANIYORDUM
ÖLÜM MÜ, AŞI MI HANGİSİNİ TERCİH EDERSİNİZ?
TÜRKİYE-İRAN GERGİNLİĞİ
BATUM-TRABZON DEMİRYOLU HATTI GÜNDEME ALINMALI
ÖLMEYİ VE ÖLDÜRMEYİ KUTSAMAK
FAİZ VE PİYASALAR. ALLAH ÜLKEMİZİN YARDIMCISI OLSUN
FUTBOL KULÜPLERİ
TRABZON'DA HÜZÜN RİZE'DE SEVİNÇ VAR
ÇAYKUR KOTA VE KONTENJAN
ARTAN EMLAK FİYATLARI VE KRİZ
R.T.E.Ü ARAŞTIRMA HASTANESİ
ADANA ÇAY İŞİNDE MAHİR İL
R.T.ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ ONKOLOJİ HASTANESİ DOKTOR BEKLİYOR
ÇAYIN GELECEĞİ VE ÇAYKUR
ÇAYIN SORUNLARI BİTSİN İSTENİYORSA
KOTA ARTIRMAKLA ÇAYIN SORUNU ORTADAN KALKMAZ
RİZE ŞEHİR HASTANESİ ARSİN YATIRIM ADASINDA YAPILMALIDIR
RİZE'DE SORUN DENİZ DOLGUSU DEĞİL, SORUN DOLGUNUN KULLANIMI, ŞEHİR PLANLAMASI
TÜRKİYE KORONAVİRÜSTEN YÜZ AKIYLA ÇIKACAK
Yaş çay hasat mevsimi geldi, ancak
CORONAVİRÜS VE KOMPLO TEORİLERİ
HASAN KARAL NEDEN PARTİ DEĞİŞTİ, ÜZERİ NEDEN ÇİZİLMİŞTİ
YERLİ OTOMOBİL KONUSU
RİZE’DE ŞEHİR HASTANESİ GEREKSİZ Mİ
İYİDERE LİMAN VE LOJİSTİĞİN KADERİ DEMİRYOLU GÜZERGÂHINA BAĞLI
Yoksa gidişat, dönüşü olmayan yol.. İSRAİL TOHUMLARI
Rize’de bu iç ekişmeler giderek derinleşiyor
Belediyelerde yapılan işten çıkarmalar toplumsal ayrışmayı giderek büyütüyor.
CUMHUR-BAŞKANLIK SİSTEMİ VE KABİNE REVİZE EDİLMELİ
İmamoğlu bir restorasyon projesinin ürünüdür.
Türk futbolunu yabancı oyunculara mahkûm ettiler.
Öcalan’ın MİT elemanı olduğu ...
Kadir Mısıroğlu, bir Osmanlı hayranıydı.
Ak Parti Rize’de kazanırken kaybetti.