Reklamı Geç
YAZARLAR
DAĞ HOROZU
İsmet KÖSOĞLU
22 Haziran 2022 - Çarşamba 22:13

Geçtiğimiz günlerde 17.kez yapılan İkizdere Dağ Horozu şenliği hakkında geçmişe dönük bir düzenleme yaparak kayıt altına aldım.

   
Envanterde bulunsun diye etkili ve yetkililerimizin şenliğe katılımlarını gözlemledim.17 kez yapılan Şenliğe kimler katılmış, kimler ilgi göstermiş bilinsin istedim.

    
İkizdere Dağ Horozu Şenliği bir horoz adına yapılan dünyada ilk şenlik olarak tarihe geçiyor ve öyle kabul ediliyor.

    
Dağ Horozu Şenliği ilk kez 2005 yılında yapıldı. Doğayı seven, bugün efsane Kaymakam olarak iz bırakan Alper Balcı’nın İkizdere’ye göreve başlamasıyla hareket buldu. Kaymakam Alper Balcı ve dönemin İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu bölgemizde endemik türde yaşamaya çalışan köylüler tarafından Yaban Tavuğu diye adlandırılan Dağ Horozunu korumak ve tanıtmak amacıyla böyle bir şenlik yapmaya karar vermişlerdi. Projeye dönemin Rize Valisi Enver Salihoğlu ve İl Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu’da gereken desteği vermiştir.

   
1.Şenlik 2005 yılında
-25-26 Haziran 2005 günlerinde yapılan ilk şenliğe çok büyük bir ilgi ve katılım oldu. İlk şenlikte ilçe merkezinde birçok faaliyetler yapılmıştır. İlk olduğu için gerçekten çok büyük bir katılım olmuştu. Doğasever, fotoğrafçı, kuş gözlemcisi Türkiye’nin birçok yerinden katılarak tanıtıma destek olmuştu. Bu etkinlik o zaman yalnız yerel basında değil Uluslararası yazılı ve görsel basında haberlere konu olmuştur.

 
2.Şenlik 2006 yılında
-23-24 Haziran günlerinde yapıldı. Şenliğe Vali Enver Salihoğlu 2.kez katıldı. Kaymakam Alper Balcı, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı,İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu ve birçok davetli katılmış.


 3.Şenlik 2007 yılında-Şenlik 24 Haziran günü yapıldı. 3.şenliğe Kaymakam Emre Çınar ve Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu ile doğasever, kuş sempatizanları ve fotoğrafçılar ile meraklı vatandaşların katıldığını görüyoruz.


 4.Şenlik 2008 yılında - 4.şenliğe Vali Yardımcısı Hasan Kayhan katıldı. İkizdere Kaymakamlığına vekâleten bakan Kalkandere Kaymakamı da şenlik programında yer aldı. Belediye Başkanı ve İl Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu’da katılanlar arasında yer almıştır.


5.Şenlik 2009 yılında-En sönük geçen şenlik 25 Haziran günü yapıldı. Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu, İl Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu ve birkaç kişi katılmış.


7.Şenlik 2011 yılında-  Şenlik 2-3 Temmuz günlerinde yapıldı.Şenliğe Vali Yardımcısı Hakan Burak Uz, İkizdere Kaymakamı Alpaslan Altınışık, Jandarma Komutanı Alb. Turhan Talu, Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu,İl Kültür Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu ve vatandaşlar katıldı.


8.Şenlik 2012’de- 8.Şenliğe- Rize Vali Vekili Hakan Burak Uz yaptığı konuşmada "Sivrikaya köyümüzde anlamlı bir gözleme yapıyoruz. Kaymakam Alpaslan Altınışık,Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu katıldı.


9.Şenlik 2013 yılında- Şenlik 25-26 Haziran günlerinde yapıldı. 9.Şenliğe Vali Yardımcısı Şefik Aygöl, İkizdere Kaymakamı Abdil Koç, Jandarma Alay Komutanı J.Alb. İsmet Cansaran, İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu, İkizdere Jandarma Komutanı Ütgm. Seçkin Tarakçı, İl Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu,İl Orman Müdürü Abdi Ekşi katılırken ZORLU Enerji Gurubu da Sponsor olmuştu.


10.şenlik 2014 yılında-10.şenliğe Vali Yardımcısı Şefik Aygöl,Kaymakam Abdil Koç, Kocaeli Vali Yardımcısı Osman Ekşi katıldı. İkizdere’nin 2 bin 200 rakımda bulunan Sivrikaya Köyü Yaylasında her yıl bu aylarda gözlenen dağ horozu, Rize, Trabzon, Artvin ve Ardahan illerinin yüksek kesimlerinde yaşıyor. Gece saat 04.00’de İkizdere ilçe merkezinde buluşan kuş gözlemcileri ve doğaseverler buradan Sivrikaya köyüne ardından da yaylasına gitti.


11.şenlik 2015-Saat 04.00’te başlayan etkinliğe Rize Vali Yardımcısı Şefik Aygöl, Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, Rize Afad İl Müdürü Şakir Kurk, İkizdere Kaymakamı Adil Koç, İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu, bürokratlar, doğa dernekleri ve vatandaşlar katıldı.

     
Sabah 05.00 de kuş severin katılımıyla Sivrikaya köyünün 2 bin 300 metre rakımlı dağdaki seyir tepesinde dürbün ve teleskoplarla yapılan izlemede 5 tane Dağ Horozu görüldü.

    
Dağ Horozunun İkizdere’de sembol olduğunu söyleyen Rize Vali yardımcısı ve İl Özel İdare Sekreteri Şefik Aygöl, "Bildiğim kadarıyla dünyada bir hayvan için ilk şenlik İkizdere’de yapılıyor. Ben başka bir yerde hayvan için şenlik yapıldığını duymadım. 3. kez bu şenliğe katılıyorum. Nesli tükenen hayvanlara sahip çıkılması önemli bir çevre bilinci gereğidir. Doğal güzelliklerimizi çirkinleştirmeden koruyarak gelecek nesillere aktarmalıyız. Sivrikaya köylülerimizin Dağ Horozunu korumak için tedbirler aldığını biliyoruz. Bu çalışmalara Valilik ve Kaymakamlık olarak bizler de yardımcı olmalıyız, herkesin bu bilinçte olmasını istiyorum, bu dağlar onun yaşam yeri bırakalım hayvan özgürce yaşasın" dedi.

    
 İkizdere Kaymakamı Abdil Koç "11. kez yapılan Dağ Horozu Şenliğimize katılım önceki yıllara göre az oldu. Dün hava şartları müsait olmadığı için gelinmedi. Önceki yıllarda gelip Dağ Horozu göremeyenler bugün rağbet etmedi. Burada dünyada ilk kez yapılan bir olay gerçekleşiyor. Dağ Horozuna sahip çıkarak koruyan ilçemizde Dağ Horozu adına şenlik yapılıyor" dedi.

      
Şenliğe Vali Yardımcısı Şefik Aygöl ile birlikte diğer Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, İkizdere Kaymakamı Abdil Koç, Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu, İl Turizm ve Kültür Müdürü İsmail Hocaoğlu, Yazı İşleri Müdürü Salih Çepnioğlu, AKP ve MHP İlçe Başkanları, İkizdere Noteri Berran Altuntecim, Kuş Rehbercisi Mustafa Sarı ve köylüler katıldı.

 
12.şenlik 2016-
2016 da -Şenliğe Rize Vali Yardımcısı Emre Nebioğlu, İkizdere Kaymakamı Halil İbrahim Kazar, İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu ve doğaseverler katıldı.,


13.şenlik 2017-  13.’su düzenlenen Dağ Horozu Şenliği Vali Erdoğan Bektaş, Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, Jandarma Komutanı Albay Semih Coşkun, İkizdere Kaymakam V.İyidere Kaymakamı, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, Orman İl Müdürü Abdi Ekşi, TÜBİTAK’ta görevli Prof. Dr. Abdullah Karaman, Ömer Halis Demir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinden Öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Karataş, birçok doğasever ve fotoğrafçılarının katılımıyla gerçekleşti. 2 bin 280 metre rakımdaki Sivrikaya köyü yaylasında gerçekleşen şenlikte doğaseverler bu yıl dağ horozu göremeden geri döndü.  


 14.şenlik 2018 de yapıldı- İkizdere Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 14'üncüsü gerçekleştirilen Dağ Horozu Şenlikleri için İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu ile Türkiye'nin farklı illerinden gelen kuş gözlemcileri, foto safari meraklıları ve akademisyenler, saat 04.00'te Sivrikaya köyüne bağlı Büyükyayla mevkiine çıktı. Doğa tutkunları bölgede, dürbün ve fotoğraf makineleri ile araziyi taradı, dağ horozu aradı. Yaylanın farklı noktalarına dağılan grup, geçen yıl göremediği dağ horozunu, bu yıl yaklaşık 30 saniye görebildi.

   
Daha önce 22-24 Haziran tarihlerinde yapılacağı açıklanan şenlik 24 Haziranda Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçim yapıldığı için değiştirilerek 29-30 Haziran-1 Temmuz 2018 tarihine alınmıştı.


15.şenlik 2019 da yapıldı-İkizdere Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 15'incisi gerçekleştirilen Dağ Horozu Şenlikleri için İkizdere Kaymakamı Tarık Buğra Seyhan, İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz ve doğasever, fotoğraf sanatçıları katıldı.


16.şenlik 2020 ve 2021 yıllarında pandemi dolayısıyla yapılamadı.

   
17.Şenlik 2022
de yapıldı. Kaymakam Hacı Kerim Meral, Belediye Başkanı Hakan Karagöz, İl Kültür Turizm Müdiresi Esra Alemdaroğlu, Kaymakamlık Yazı İşler, Müdürü Salih Çepnioğlu, Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesinden öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet Karataş, Atatürk Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğretim üyesi Dr. Gökhan Şenocak İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Genç ve RTEÜ Fen Edebiyat Fakültesinde okuyan 16 öğrenci ile vatandaşlar katıldı.


 Şenliğe bugüne kadar Vali olarak Enver Salihoğlu 2 kez katılan tek Vali oldu. Erdoğan Bektaş Vali dağın zirvesine kadar çıkarak Dağ Horozu gözlemeye katıldı.


 Vali Yardımcılarından Şefik Aygöl’ün 3 kez katıldığını gördük. Hakan Burak Uz 2 kez, Emre Nebioğlu, Turan Yılmaz, Hasan Kayhan katıldı

   
Bugüne kadar katılan tek İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy ve Alay Komutanlarından Alb. Turhan Talu, Alb. İsmet Cansaran, Alb. Semih Coşkun’un katıldığı biliniyor. Alay Komutanlarının katıldığı şenliğe İkizdere komutanlarının da katıldığını biliyoruz. Yüzbaşı Soner Ergün sürekli katılmıştı.

   
İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu görevde olduğu yıllardaki bütün şenliklere katılan tek İl Müdürü.

   
2022 de Kültür Turizm Müdiresi Esra Alemdaroğlu, İl Orman ve Tarım Müdürü Murat Genç katıldı. Önceki yıllarda Orman İl Müdürü Abdi Ekşi’ nin de katıldığını biliyoruz.

   
İlçede görev yapan Kaymakamların tamamı katıldı. Şenliğin başlatıcısı efsane Kaymakam Alper Balcı, Emre Çınar, Abdil Koç 3 kez, Halil İbrahim Kazar, Tarık Buğra Seyhan ve Hacı Kerim Meral katıldı. Dönemin Kocaeli Vali Yardımcısı hemşerimiz Osman Ekşi’nin 2 kez katıldığını biliyoruz.

  
Belediye Başkanlarımızı her şenlikte gördük. İlk olarak Hasan Kösoğlu ile başlayan katılım 2 kezdir Hakan Karagöz Başkan ile devam ediyor.

  
Siyasi parti İlçe Başkanı olarak AKP ve MHP İlçe Başkanlarını birer kez bu sahada gördük. İl Başkanlarının hiçbir dönem katılmadıklarına şahit olduk.

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

Diğer Yazıları

Kaymakam tayini normal mi?
İNCE DETAYLAR, YAZMASAM OLMAZ
HAVAŞ İkizdere’ye gelmeli
ASKER İL BAŞKANINA SELAM DURMAZ...Rize’nin millet bahçesi
SAMSUN-SARP TREN YOLU OLMALI-2
SIĞINMACILAR-HASAN KARAL-KAYMAKAMLAR
HASAN KARAL VE 15 TEMMUZ
GÜNEYSU-İKİZDERE KIYAS DAHİ EDİLEMEZ
SAMSUN-SARP TREN YOLU YAPILMALI-1
RİZEDE ÇAY 8 TL OLMAMALI
ESKİLERDEN MEDET UMMAK
Atanmış Bakanı tanımayanlar.. AKP liler sorgulanamaz mı ?
Petrol daha da inmeli
SİYASİLER ALDATTI MI?
ÇAY KANUNUNDA NELER VAR, KİM YAPTI
Hükümetin Rize’de unuttuğu yol
Günümüzden
2022 DEN ÜMİT KESİLDİ
DAHA NELER GÖRECEĞİZ
JANDARMA 183 YAŞINDA
RİZE YOLLARINDA NİYE ÇALIŞMA YOK, KIRIK-DALLIKAVAK NE ZAMAN.?
ÇARE NE
RİZE-ERZURUM YOLU HANGİ BAHARA
Yıkmak yapmaktan kolay
Şehitler, operasyon ve Rize Günleri
Rize Müftülüğü dikkate almalı
HAVALİMANINDAN TARİHİ RAKAMLAR
RİZE HAVALİMANI ÖNEMLİ
SABIR BİTİYOR
RİZE'DEN İMAMOĞLU GEÇTİ
GEÇMİŞTEN NOTLAR
RİZESPOR BURAYA KADAR
TÜRKİYE GÖÇMEN ÜLKESİ Mİ?
TC size ne yapıyor Camilerden T.C. ibaresi kaldırılıyor.
RTEÜ VE REKTÖR
Rize - İkizdere karayolunda trafik terörü var
Rize de siyasetçiler koşmaya başladı
TÜRK POLİSİ 177 YAŞINDA
Çay Cüzdanından 71 TL
Rize'de Üniversite –Bakan-Radar
OVİT GİRİŞİ UNUTULDU-107
ÂŞIK VEYSEL ÖLÜMÜNÜN 49. YILDÖNÜMÜ
3 GOL 3 PUAN
GÜNÜMÜZDE YAŞANANLAR
14 MART TIP BAYRAMI
RİZE’DE 630 KİŞİ YERİNE 22 BİN 368 BAŞVURU
RİZE'DE KAZA. ÖĞRENCİ SERVİSİ VE SORUMLU KİM
Karayolunda sıkıntı var
RİZE'DE YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜ. VE DEĞİŞEN BAKANLAR
PAHALILIK BIKTIRDI
AKP MİLLETVEKİLİNİN ARAÇ KARTI SURİYELİDE ÇIKTI
ZİRAAT BANKASININ İYİDERE KREDİSİ
RİZESPOR NE OLACAK
ALMANYA BİZİ KISKANIYOR MU?
Deniz dolgusu çatlıyor
RİZESPOR DÜŞMELİ Mİ?
DOKUNMAKTA FAYDA VAR
Hatırlatmasın bizden
GÜNDEME DAİR.
İKİZDERE-RİZE KARAYOLUNDA TRAFİK TERÖRÜ VAR
Devletin başına saygı gösterilmeli
RİZESPOR'DA KAPTAN GEMİYİ KURTARDI
2022 YATIRIM PROGRAMINDA RİZE
2022 DE KISA NOTLAR
Gazeteciler Gününden
TENCERE-ZAM-SEÇİM
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
TENCERE-ZAM-SEÇİM
YILIN İLK YAZISI
2021 GERİDE KALIRKEN RİZE
ÇAYKUR ÇAYIN SİGORTASIDIR
1939-1949 YILLARI ARASINDA TÜRKİYEDE YAPILANLAR
FİYATLAR UÇUYORKEN MİLLETİMİZ
KARAYOLLARI KİMİN
RİZE'DE YİNE GÜLÜNECEK BİR KARAR
BU GİDİŞ İYİ DEĞİL
RİZESPOR İYİ OLMAK ZORUNDA
Rize’den hafta sonu sohbetleri
50+1 KOKMAYA BAŞLADI
EKONOMİ SIFIR ÇEKİYOR
CHP RİZEDE İDDDİALI
RİZESPOR İYİ YOLDA
RİZEDEKİ MARKETTE ETİKET OYUNU
Maske kullanımı azaldı
RİZE KONU OLUNCA
NEVZAT KÖSOĞLU 8 YIL OLDU
RİZESPOR AMATÖRCE YENİLDİ
BU KURUM VATANDAŞI BIRAKTI
10 GÜNLÜK GENEL MÜDÜR
ÜRETİCİ İÇİ KAN AĞLAYARAK 2.700 TL.YE .ÇAY SATIYOR
ULAŞTIRMA BAKANI VE OVİT
BAKAN YAPILMAYAN OVİT YOLUNU UNUTTURDU
CUMHURBAŞKANINDAN İSTEĞİMDİR
RİZE'DE EĞİTİMDE VEKÂLET DEVRİ ve TAŞ OCAKLARI
SEÇMELER
BU SÖZLER SU KALDIRIR
SANSÜR DEĞİLSE NEDİR
VAH TÜRKİYEM
GÜNDEMDEN NOTLAR
EKREM ORHON’U ANLAMAK
RİZE'DEKİ BU KÖYLER YAYLA DEĞİL
BAYRAM MI TATİL Mİ?
PANDEMİ BAHANE, İLLA RANDEVU
JANDARMA 182 YAŞINDA
ONKOLOJİ DOKTORU
LOJİSTİĞ’E TRABZON’UN BAKIŞI
İKİZDEREDEN GEZİ ÇIKMAZ-3
GEÇMİŞİ YAŞARKEN
İKİZDEREDEN GEZİ ÇIKMAZ-2
İKİZDERE'DE GİZLİ TOPLANTILAR
İKİZDERE’DEN GEZİ ÇIKMAZ
RİZE'DE SİYASET ÇALKANTIDA MI?
RİZE'DE LOJİSTİK VE TAŞ OCAĞI
GAZETECİYE YASAĞI KINIYORUM
RİZE LOJİSTİK NEREDE
KORUYANDA RİZELİ YIKAN DA RİZELİ
RİZE'DE PANDEMİ KİM İÇİN?
RİZE LOJİSTİK İÇİN 75 YIL FAZLA
ZÜMRÜT RİZE 72 YAŞINDA
RİZE’YE YAZIK OLUYOR
VİRÜS KIRMIZILIĞI DEVAM EDİYOR
POLİS 176 YAŞINDA ve RİZE POLİSİ
952 Yılı Rize'ye atanan ilk doktorun hatıraları
RİZE'DE ADLİYE KAPATILMASI
OVİT TÜNELİNE EKREM ORHON ADI-106
ÜNİVERSİTEMİZİ BAŞARILI BULDUM
OVİT YOLU UNUTULDU
AFET OKULU-2
RİZEDE ÇAY’MI BİTTİ
OVİT TÜNELİNİ DİLİNE DOLAYAN VEKİL-104
RİZE TEHLİKEDE
EKONOMİ İYİ İSE BANKALARA HÜCUM NİYE
RİZE'DE VİRÜS PİK YAPMIŞKEN
ŞEHİTLER BİZ AFFEDER Mİ?
DERDİMİZ ANAYASA MI?
HABER DEĞİL NOT
RİZEDEN NOTLAR
BU DÖNEMDE YAŞANANLAR
RİZEDE AFET OKULU OLMALI
KENDİR YERLİDİR MİLLİDİR
İKİZDERE’NİN SESİNİ DUYUN
KARAYOLLARI KİMİN. RİZE İSPİR YOLUNA 1.000 TL.ÖDENEK
COVİD BİZİ ÇOK DEĞİŞTİRDİ
KÖPRÜ- OTOYOLLAR-SURİYELİLER
RİZE'DE HASTANE 2023 DE TAMAM
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
YENİ YIL YAZISI
RİZE'DE HASTANE 2023'DE TAMAM MI?
OVİT’TE NELER OLMUŞ
NE KATAR’MIŞ. GÜNEYSU'YA HASTANE
RİZE'DE COVİD-19 HIZLA BÜYÜYOR
ARINÇ İSTİFASI VE SİYASET
RİZE'DEKİ MHP
RİZE’DE DURUM İYİ GİTMİYOR
KIBRIS ÇIKARMASI ve ACI REÇETE
ACI REÇETE KABUL, AMA
COVİD-19-TAŞ OCAĞI-OSMAN KÖSEOĞLU
GÜNÜMÜZDEN KISA NOTLAR. RİZE'DE UNUTULAN YOL
HASTANE NE OLDU
BAŞBAKAN MESUT YILMAZ’IN ARDINDAN
ANKARA ŞEHİR HASTANESİ
DEVLET YATIRIMI SIR’MI
HAYIRSEVERLER-VARDA SUYU-OVİT YOLU
DOĞU KARADENİZ SU KONSEYİ KURULMALI
SAĞLIK- PARA-YOKSULLUK
YAZAR-YAZARLIK
NİYE YAZIYORUM
KENDİRLİ-DEREPAZARI YOLU UNUTULDU
İTİBAR, SAYGINLIK, OVİT YOLU VE TOPRAK SATIŞI
NİYE CİDDİYE ALMIYORUZ
MEMLEKETTEN NOTLAR
GAZETECİ B.TURAN’IN ŞUTU KÖŞEDEN GİRDİ
TREN YOLU YAPILMALI
ÇAYKUR VE Y.ZİYA ALİM-6
AFETLER GELİYORUM DER
TEK ADAMLIK DEMOKRASİ
AFETLERDEN NİYE DERS ALINMIYOR?
55.YILIN ARDINDAN ZİHNİ DERİN
RİZEDEN ACİL KONULAR
HAMİDİYE GERİ TEPTİ
EKREM ORHON 37 YIL ÖNCE
SALAHA TÜNELİ VE VEFA
TEHLİKEYİ NİYE ANLAMIYORUZ
YAVUZ DONAT RİZE’DE
RİZE'DE TAŞKINLAR
MİTHAT TURGUTCAN’DAN ANILAR
TREN YOLU YAPILMALI
RİZE LOJİSTİK NEREDE
KIRIK TÜNELİ İHALESİ YAPILDI
RİZE'DE ONKOLOJİ DOKTORSUZ KALMASIN
PANZEHİR ve TÜNELİN YOLU
VALİ’YE SAHİP ÇIKAN ERZURUM
BAYRAM TADINDA MI?
RİZE VE DOĞU KARADENİZ'DE HEYELAN VE SEL
Birisi deniz diye ortaya attı, Rize bir süredir kaynıyor.
SAĞLIKÇILAR İLE GEZİCİLER
DENİZDE HASTANEYE HAYIR-6
YAZMAKTAN KORKMAYALIM
ZÜMRÜT RİZE 71 YAŞINDA
KIRIK NE ZAMAN-7
OVİT TÜNELİ YOLU UNUTULDU-103
HASTA GARANTİLİ HASTANE
BIRAKTIĞIMIZ YERDEN
KÖY OKULLARI MESLEK LİSELERİ
KOLONYA VE MASKE DAĞITILSIN
ATANMIŞ-SEÇİLMİŞ-KORONA-SINIRDAKİ MÜLTECİLER
SOKAĞA ÇIKMAYALIM
EVDE KALALIM
BAKANLAR NE KADAR BAŞARILI
GÜNÜMÜZDEN NOTLAR
AKP DE YAPRAK DÖKÜMÜ MÜ?
KORUMA SALTANATI
HES CiMER’E RAĞMEN DEVAM EDİYOR
GAZETECİ NİYE YAZAR
OVİT TÜNELİNİN YOLU-102
RİZE'DE 12 YILDIR BİTMEYEN YOL
LOJİSTİĞİ SAYIKLAYANLARA
RİZE TARİHİNDEN İZLER
ÇAYKUR VE EKREM YÜCE
OVİT YOLU UNUTULDU-101
ÇAYELİ BAKIRDA ÇALIŞMAYANA ÖDÜL VAR
DENİZ ÜSTÜ HASTANE-5
OVİT’TE KIŞ SPORLARINA DOĞRU
RİZE EMNİYETLİ ŞEHİR
BAKANLAR BEYAZ TÜRK MÜ?
HASAN KARAL NEREDE
TAŞIMALI EĞİTİMLE BOŞALAN KÖYLER
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
RİZE'DE DENİZDE DOLGU HASTANESİNE HAYIR
NE BİTMEZ TÜNELMİŞ SALARHA TÜNELİ
YENİ YILDA RİZE İÇİN NE İSTİYORUM
ÇAYKUR’A ALİM ATANMALI
RİZESPOR NEREYE KOŞUYOR
GÜNÜMÜZDEN NOTLAR. Trabzon pislenmiş
RİZE'DE LOJİSTİK NEREDE ?
KARAYOLLARININ İŞGÜZARLIĞI
TEMİZ HAVAYA HAYIR DİYEN MECLİS
RİZE ONKOLİJİ YEDEK PARÇA BEKLİYOR
YAYLA YIKIMLARI
RİZE'DE DENİZDE HASTANEYE HAYIR-3
RİZE’DE TEREYAĞI Tereyağlarının Rize’nin olmadığını rahatlıkla söylemek isterim.
SİYASET BUYSA….
OVİT’E ÇIKAN YOL UNUTULDU
ÖZEL İDAREDE NELER OLUYOR
RİZE'DEKİ KAÇAK YAPILAR ÜZERİNE
RİZENİN MARKALARI (2)
İKİZDERE’Lİ-YETİM HOCA
RİZE’NİN MARKALARI-1
ÖLÜMÜNÜN 6.YILINDA NEVZAT KÖSOĞLU
LOJİSTİK İHALESİ NE OLDU
Basına niye yazıyorsun demek istediysen boyunu çok aştın Başkan derim.
RİZE'DE ÖZEL İDARELERİN KAPATILMASINI Bu Millet hayırla yâd etmeyecektir
TAHSİN BAYRAMOĞLU VE MÜCADELESİ
YAYLADA HAYVANMI TURİST Mİ?
ANKARA TOZ DUMAN
ZİHNİ DERİN 54 YIL ÖNCE
SIRADAKİ GELSİN
EKREM ORHON 36.YILDÖNÜMÜNDE
KENDİR MİLLİ VE YERLİDİR
KIRIK TÜNELİ-5
HİKÂYE DEĞİL GERÇEK-3
HİKÂYE DEĞİL GERÇEK-2
HİKÂYE DEĞİL-1
SAMSUN–SARP DEMİRYOLU
BU İŞİN BÖYLE OLACAĞI BELLİ İDİ
POLİS GÜVENDİR
RİZE'DE BU EĞİTİM ALKIŞLANIR
RİZE'YE ÇOCUK ONKOLOJİ GEREKLİ
DEVLETİN DUVARLARI NİÇİN YIKILIR
KIRIK TÜNELİ-4
OKUR MEKTUBU
SPOR BARIŞ OLMALI
2019 yaş Çay kampanyası başsız açıldı.
Kırık Tüneli -3-
Sırada Galatasaray Var.
Kırık Tüneli -2-
Kırık Tüneli Niye Gecikti.
ÇAYKUR Genel Müdürlüğüne geç de olsa asaleten atanmalı
Polis 174 Yaşında