Reklamı Geç
YAZARLAR
LOZAN Bize Yutturulan Büyük Bir Hezimettir !..
Osman KÖSEOĞLU
24 Temmuz 2019 - Çarşamba 23:31

7 Deniz,50 ülke 219 sadrazam ve 36 padişah ile, dil, din ırk ayrımı yapmaksızın, üç kıtaya Adalet şefkat ve emniyet sağlayan Îslam sancaktarlığını yapıp Emperyalist haçlılara karşı ümmetin son kalesi olan, Peygamberimiz tarafından fetihle müjdelenen Cihan İmparatorluğu Osmanlı Devleti'ni yok sayanlar kaybetmeye mahkûmdur!


Türk milleti bir asırlık bir medeniyete sahip değil,26 Ağustos 1071'de Malazgirt Zaferi ile Anadolu'nun kapısını Türklere açan Sultan Alparslan ve o günden beri Anadolu'da Türk milletinin kurduğu büyük uygarlıklar ve Devletler sayesinde Dünya'nın üçte birine sahip olan bir milleti sadece 783.562 km kareye hapsedemezsiniz!


7 Deniz,50 ülke 219 sadrazam ve 36 padişah ile, dil, din ırk ayrımı yapmaksızın, üç kıtaya Adalet şefkat ve emniyet sağlayan Îslam sancaktarlığını yapıp Emperyalist haçlılara karşı ümmetin son kalesi olan, Peygamberimiz tarafından fetihle müjdelenen Cihan İmparatorluğu Osmanlı Devleti'ni yok sayanlar kaybetmeye mahkûmdur!


Bugün ne acı bir olay ki, 500 yıl bir Vali ile idare ettiğimiz ve Kurtuluş Savaşı'nın nihayetinde sonlarında Yunan 'ı denize döküp Lozan'da sözde büyük bir zafer kazanarak bugünlere uyutularak geldik!


Haçlı Avrupa'nın desteği ile batı Anadolu'yu işgal eden şımarık Yunan gavurunu Ege'de denize döktük! Kemalist tarih kitapları hep böyle diyor ve böyle okuduk, tamam da Şayet biz bu Yunanlıları denize döktüysek, biz Savaşı kazandıysak ve Lozan'da büyük bir zafer olduğuna göre,başta ilk önce italyanlara bırakılan 12 Ada olmak üzere(bizim olması gerekirken,hatta burnunuzun dibindeki bir çok ada,adacık) Türkiye'nin "yurtta sulh cihanda sulh "safsatasıyla yunanlılara verildi! Musul-Kerkük hatta Dünya'da iki boğaza sahip olup da bundan ekonomik olarak bağımsız olmayan söz sahibi olmayan tek ülke neden Türkiye?


Her şeyi bir kenara bıraktık, İnsan hiç olmazsa Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'ün doğduğu evi Selanik vilayetini bu Yunan zulmünden kurtarmaz mıydı? Bu nasıl bir zafer?


Siz kimleri kandırıyorsunuz ! Artık bu hikâyeler bayatladı!


LOZAN bal gibi, kurtuluş savaşını kazandığımız halde, masa başında kaybettiğimiz büyük bir hezimettir!


Birinci mecliste lozan'ın maddeleri oylanırken, bunun Türkiye için büyük bir yıkım olduğunu, büyük bir hezimet olduğunu söyleyerek buna şiddetle karşı çıkan Trabzon mebusu Ali Şükrü beyin neden katledildiğini , bugün Türk milletine gerçek belgeleriyle anlatılırsa işte ozaman her şey ortaya çıkacaktır..


Özellikle Kemalistler Sevr Antlaşması'na dayanarak savaştan çıkmış yorgun genç Türkiye Cumhuriyeti’nin Ancak bu şartlarda böyle bir anlaşmaya imza atacaklarını varsayarak Lozan'ın büyük bir zafer olduğunu, kendi yazdıkları Tarih kitaplarında anlatarak milletimizi 80 yıl adeta uyuttular !


Herkes biliyor ki, Osmanlı Devleti'ni savaşa sokan, Osmanlı Devleti'nin yıkılmasına sebep olan son Osmanlı padişahları değil,1909 yılında bugünkü Gezi Parkı olayı na benzer( 31 mart vakası) bir ayaklanmayla cennet mekan 2. Abdülhamit'i tahtan indiren bugünkü  CHP'nin akıl babaları olan, Cumhuriyet sonrasında CHP'nin bunyesinde katılan insanlardan meydana gelen İttihat ve terakkiciler'dir.


Zor şartlarda Osmanlı Devleti'ni tam 33 yıl yöneten ve uygulamış olduğu dış politikayla adeta Haçlı Devletlerine meydan okuyan, ve Yahudilerin boy hedefi haline gelen Sultan 2. Abdülhamid hanın devrilmesiyle, koca bir İmparatorluğu bu İttihat ve terakkiciler önce 1. Dünya Savaşı'na sokarak ardından kısa sürede yıkılmasına sebep oldular!


Bu zurnacılar 600 yıl Dünya'ya hakim olan koca bir Devleti 6 yılda yıktılar!..


Biz bugün halen daha SEVR  mı LOZAN  mı diye tartışıyoruz, insana sormazlar mı, 5 yıl İstanbul'u işgal altında tutan Emperyalist İngilizlere karşı bir mermi atılmadan, 1 tane İngiliz gavuru gebermeden böyle sessiz sedasız nasıl olur da Türkiye'yi terk ederler!. insan merak ediyor değil mi, acaba bunlara hangi imtiyazlar hangi bedeller ödendi ?


Sakın musul- Kerkük ve HALİFE'lik olmasın !..

Adınız
Yorumunuz
YAŞAR soykan. - 25 Temmuz 2019  
Böyle x ve tarih bilgisinden yoksun insanları toplum huzuruna çıkarmak insanımıza yapılacak en büyük kötülüktür.Bu yazıyı bir bilenle konuşun. Altından cehalet ihanet ve fesat çıkacaktır.

musa - 25 Temmuz 2019  
masal yazmışsın.bilgi yok kaynak yok.hamasi bir yazı.nerde mağlubiyet var.onu bile yazamamışsın.fesli tarihin çak cuku ike yazılmış yazı. sadece sevr ile lozan haritasını yan yana koyman bile yeterdi.

Hızır - 25 Temmuz 2019  
x Feslinin şakirtleri ancak böyle zırvalar.

Mixer - 25 Temmuz 2019  
Tabii tabi... Bir de büyük başarı olan serv antlaşmasını anlatsana bize...

N.T - 25 Temmuz 2019  
Yakın korumalara özenti ile onlara benzer elbiseler giyen-yüksek kültür ve tarih bilgisi ile donanmış yazar.Ne kadar şanslısın..x herkese nasip olmaz.

Mahmut - 25 Temmuz 2019  
Aynen katiliyorum 33 yil devleti ayakta tutan cennet mekan abdul hamid hani tahtan indiren emperyalist usaklari koca imparatorlugu 6yilda cökertip hizmet ettikleri sahiplerine teslim ettiler

Hakan Arıkan - 26 Temmuz 2019  
Kardeşim senin yanlışlıkla kafana mermi isabet etse- Allah muhafaza merminin işi çok zor. Kafada ne bulacak da iş yapacak.:) Çok cahilsin- bu büyük sıkıntı. Özünde iyi bir insansın belki ama cehalet çok kötü.

Tevfik - 26 Temmuz 2019  
Cennet mekan abdulhamit in 16 karısı vardı. Kendisi 62 yaşında iken son karısı 14 yaşındaydı. Cennet mekan olsun- çok zorluklar çekti. Hep milleti için ugraştı...

Recep Koyuncu - 28 Temmuz 2019  
Osman kardeşim-sana o kadar yalvardım ki "gel kütüphaneme-sana kitap vereyim bedavadan" ama gelmesin bir türlü. Gelseydin böyle saçma sapan bir yazı yazmamış olurdun. Sana kardeşin olarak tavsiyem şudur ki- sen yazı yazma- hele de tarihi konulara hiç girme çünkü arkadaşın olarak bizi zor duruma sokuyorsun.

H.BOSTAN - 28 Temmuz 2019  
SİZDE RİZE NİN HABER SİTESİ OLARAK BU ADAMI CİDDİYE ALARAK- YAZISINI YAYINLADINIZ YA- DİYECEK BİR ŞEY BULAMIYORUM.

aydın53 - 29 Temmuz 2019  
Rizeyi Rusların işgalide mi yalan... ...İzmire yunanın istanbula ingilizin girdiği işgalidr mi yalan....Kazım Karabekirin doğuda ermenilerle savaşı dam mı yalan... İpsiz recep de mi yalan...Mondros ateşkes anlaşmasıda mı yalan....Mudanya ateşkes demi yalan...İstanbul işgal komutanı harringtonun anılarıda mı yalan...Bu yazar ve yazısı baştan aşşağı yalan...Bu yazıyı yazsa yazsa bir yunanlı yazardı zaten....

 mimar - 29 Temmuz 2019  
yazdıgınız her yazı hatalı.sen 2019 tarihinde 1900 yılları yorumluyorsun yazık

Atsız SERDENGEÇTI - 31 Temmuz 2019  
Bu ülkede bu kadar Tarih prof var. Siz hepsini ezip geçtiniz. Harıkasınız.

Mehmet bakan - 01 Ağustos 2019  
Rebbune kurban osman bence sen sadece resim çek

İbrahim - 02 Ağustos 2019  
Tebrik ederim. Kısa öz ve ifade etmek istediğiniçok iyi anlatan yazı olmuş.

Remzi - 04 Ağustos 2019  
zaman zaman siteden uzaklaştırıldınız yazıyor. Neden acaba

Rüştü - 05 Ağustos 2019  
Tevfik ammada sallamışsın. atma civcivlerde yesun. Abdülhamit siayasi dehaydı. yalan yazma yok 16 tane - en küçüğü 14 yaşında imiş. geçmişine vefası olmayan iflah olmaz.

musa - 06 Ağustos 2019  
kötülemek için değil ama eşlerle ilgili bilgi Nâzikedâ Başkadınefendi: 1863 te Dolmabahçe Sarayı nda evlendiği Birinci eşi (d. 1850) Bedrifelek Kadınefendi: 15 Kasım 1868 de Dolmabahçe Sarayı ında evlendiği Üçüncü eşi (d. 4 Ocak 1851; ama bilgi doğru.nazikade sultan 13 yaşında idi.ama öğünün sartlari ve gelenegi ve hukuku ile değerlendirelim.

Osman - 07 Ağustos 2019  
musa sallamışsın çamur at izi kalsın Abdulhamit a iftira atıyorsun. İttihatçı düşüncede olduğun anlaşılmıştır.

Mustafa - 13 Ağustos 2019  
Arkadaş sen Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı fesli Kadir in yazılarını mi bize okuyorsun" lozanin hangi şartlarda imzalandığıni bilirmisiniz"bize hangi maddesinin hezimet olduğunu açıkla.cok uzatmaya gerek yok bilgisiz olduğun her cümle den belli ama şunu da unutma ki sen bugün burda yazı yazabiliyorsan ve bir kimliğin varsa yirmi dört saat sovdugunuz Mustafa Kemal in sayesinde dir.ona ve cumhuriyet e bile saldırna özgürlüğü yine onun sayesinde yapabiliyorsun.yahu Osmanlı yiz diyor sunuz ama daha Osmanlı zamanında saray eşrafından başkasınin ben Osmanlı yim demesinin suç olduğunu bilmiyorsunuz

Mustafa - 13 Ağustos 2019  
Süleyman şah türbesini koruyamayip gece yarısı bir tabur askerle kaçıranlarin görüşlerini bize satamazsin kardeş...siz önce Osmanlı nin ne zaman toprak kaybetmeye ne zaman otoriteyi kaybettiğini araştırın.

Sayın yazar - 15 Ağustos 2019  
Adaları alamamamızın sebebi orası için savaşmamamız ve orada savaşacak bir donanmamızın bulunmaması olmasın. Azcık araştırın be kardeşim yazı yazmadan önce. Sokaktan geçene bir kürsü vermişler neredeyse.

mustafa - 15 Ağustos 2019  
Osmanlıyı bu Türk halkı yıkmadı padişahların getirdiği son nokta gelişmelere ve teknolojiden ayak uydura masan Devleti düşürdükleri nokta bu sade hoca ve hacılarla bu işler olmuyor üretmeden hep hazır alışmanin sonucu bu halen üretmeden devam ettirmeye çalışılıyor yıkılan Osmanlı kalan ve kurtarıla bilen bu daha fazla kurtarmak isteyen bu gün gitsin kurtarsın


Diğer Yazıları

RTEÜ'NÜN REKTÖRÜ OLACAK İSİM !
TÜRKİYE’Yİ AK PARTİ VE ERDOĞAN DEĞİL, GIDA TERÖRİSTLERİ 5’Lİ ÇETE YÖNETİYOR!
Zincir marketlere Karşı,Marketler yasası mutlaka Çıkarılmalıdır!
2022’ye Umutla Girmeyi Beklerken, Yüksek Zamlarla Hayal Kırıklığına Uğradık!
Asgari ücretli, Emekli, işçi ve Memura En Az yüzde 60 ZAM yapılmalıdır!
Türkiye'yi Kim Yönetiyor BU KAPİTALİST DÜZENDE,NEDEN EZİLEN HEP ORTADİREK VATANDAŞLAR!...
NE OLACAK, BAŞBAKANLAR ŞEHRİ RİZE’NİN BU HALİ !
ÇAY’DA YAŞANAN KAOSUN EN BÜYÜK SORUMLUSU ? RİZE ZİRAAT ODASI VE RİZE TİCARET BORSASIDIR!
Çay da yaşanan sorunlar ve çözüm yolları !
RİZESPOR'A SİHİRLİ DOKUNUŞ
DEREPAZARI KENDİRLİ YOLUNU ENGELLEYEN KİM?
28 ŞUBAT DARBESİNDEN NEDEN HESAP SORULMADI?
... YOKSA RİZE'Yİ ÇOK KARANLIK GÜNLER BEKLİYOR
Rize'den Bu Kara Lekeyi Kim Silecek!..
RİZE KENDİRLİ YOLU
İstanbul Zülüm(FETÖ) Sözleşmesi ve Bir Asırdır Türkiye’yi Yöneten Kemalist Yapı !..
HANİ ÖZ GIDA İŞ SENDİKASI TEK GIDA’DAN FARKLI OLACAKTI !.
Türkiye'de 65 milyon insan Açlık ve yoksulluk sınırı altında!..
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ VE AK PARTİ'DE ARANAN ÖMERLER
İSTANBUL (Zülüm) SÖZLEŞMESİ BİR YIKIM PROJESİDİR!..
RİZELİ FETÖ KRİPTOLAR!... ERDOĞAN'A İHANET EDEN RİZELİ !
KÖTÜ ADAMLARI DUVARA, İYİ ADAMLARI AĞACA ASTILAR!.
Şehit Altuğ Verdi'nin Kemikleri Sızlamasın !.
RİZE'NİN KADERİNİ RİZELİLER BELİRLEYECEKTİR.
AK PARTİ Teşkilatları Sosyal Medya’da Neden Yok ? Rize’nin Durumu da İçler Acısı !...
Ak Parti Döneminde LGBT'li Homoseksüel’ler Neden Azdı !...
2020 ‘DE ACI HABERLERLE SARSILDIK !..
Sokağa Çıkıp Marketlere Hücum Edip, Skandal Görüntülere Sebep Olanlar Kim !....
Uyan Eyy Rize! Ederle Gömülmek İstemiyorsan Lütfen Sokağa Çıkma !
Koronavirüs ve Kapitalizmin Çöküşü !..
Büyükşehirlerden RİZE'ye Gelenler Dikkat !..
Kamu'da Çalışan 60 Yaş Üstü İnsanlar Emekli Edilmeli
Hasan Karal Neden Saf Değiştirdi!..
Türkiye’de Ulusal bir Güvenlik Sorunu Haline Gelen CHP Acilen Lağvedilmelidir
RİZE MİLLETVEKİLİ AVCI'YLA DOBRA DOBRA !..
GEZİ TERÖR OLAYLARI AKLANIP 2. BİR YARGI DARBESİ YAPILMIŞTIR !..
KUDÜS ve İslam Diyarı İşgal Altındayken, Hac ve Umre Yerine CİHAD Edilmelidir !..
CHP 150 YILDIR BU ÜLKEDE İKTİDARDIR!.
Rize'de Kendini Akil İnsan Zanneden Ombudsman'lar !..
2019 Bizden Ne Alıp Ne Getirdi !...
15 Temmuz'da Hainlere ilk Darbeyi Şehit Ömer Halisdemir vurdu!
SİYASÎ PARTİ VE SENDİKALAR'DA MİLLETİN DUYGULARINI SÖMÜRÜP LÜKS VE SEFA İÇİNE YAŞAYANLAR!...
Asla Unutmayın, Unutursanız (FETÖ)Acınacak Hale Gelirsiniz
FETÖ Kripto'su Aramak İçin Uzağa Gitmeye Gerek Yok ! Hepsi Rize Meydanındaydı.