Reklamı Geç
YAZARLAR
BEN ERDOĞAN IN YERİNDE OLSAM.
Osman DEMİR
25 Temmuz 2019 - Perşembe 23:32

Siyaseti iyi takip eden ve iyi gözlem yapan ve Erdoğan ı destekleyen birisi olarak Ben Sayın Erdoğan'ın yerinde olsam, şunları yapardım;


Parti genel başkanlığını hemen başka birisine devrederim  parti ve teşkilatla bu kadar fazla zaman ayırmazdım. Buradan kazandığım zamanı dinlenmeye ve uyumaya ayırırım, günde en az 6 saat uyurum. Daha çok temel konular ve dış meselelere odaklanırım. Her şeyi yapmaya çalışmak, verimliliği azaltır, küçük işler yüzünden büyük işler fırsatlar kaybolabilir. Küresel güçlerle savaşmaya Trump ile, mücadeleye, Putin ile işbirliğine, G-20 ve BM ile alakalı konulara yoğunlaşırım. Yükü dağıtacak ve hafifletecek şekilde 2 tane daha yardımcı alırım. Onlara da yetki ve sorumluluk veririm. Çok sayıdaki ve pek göremediğim  danışmanların sayısını azaltırım.  Her ne kadar sistem değişmiş olsa da ben yine de  biraz daha cumhurbaşkanı gibi dururum. Siyasi polemiklere girmem. Her şeye karışmam ve her şeyin kararını ben vermem. Çok fazla konuşmaktan, beyanat vermekten, her konu ile ilgili görüş beyan etmekten vazgeçerim. Sürekli mitingler yapmam, ve sürekli toplantılara katılıp saatlerce konuşmazdım.Televizyonların sürekli canlı yayınlarla her konuşmamı vermesini engellerdim. Açık oturumlarda konuşmacılar konuşurken, pat diye yayını kesip te benim konuşmamı canlı yayınlamalarına izin vermezdim. Bana eksik ve yanlışlarımı da söyleyen, cesur ve liyakatlı özellikle dış politikada güçlü ve tecrübeli danışmanlar alır ve onlarla daha çok vakit geçiririm. Eğitim meselesini Milli Eğitim Bakanına, sağlığı sağlık bakanına, ekonomiyi ekonomi bakanına, ulaştırma işlerini ulaştırma bakanlığına, iç işleri bakanlığını, MSB yi, ilgili bakanlıklara  bırakırım. Bir tek dış işlerini, konjoktür gereği, dış işleri bakanlığı ile beraber ve koordineli olarak yürütürüm.


Sert ve ayrıştırıcı dili bırakıp herkesi seven kucaklayan bir uslüba dönerdim. Daha doğrusu herkesi sever hoş görür kabullenir ve kucaklardım. Öbürü zaten kendiliğinden gelir ve dile uslüba yansır. Kendi inancımı, hayat tarzımı, anlayışımı kimseye empoze etmeye çalışmazdım. Hem kendisi için, hem parti için hem ülke için daha faydalı olacağı kanaatindeyim.

Adınız
Yorumunuz
Hurtozlu - 26 Temmuz 2019  
Osman Bey; tanımam bilmem sizi. Ama çok basit bir yazı olmuş. Bir daha yazma.


Diğer Yazıları

HER İLE ÜNİVERSİTE VE YÜKSEK KONTENJANLAR YANLIŞ OLMUŞTUR
''ÖNCE EVİM'' DEĞİL ''ÖNCE CANIM'' DEMELİYİZ. İŞ ÇOK CİDDİ
ALİ BABACAN AK PARTİ'YE VE HÜKÜMETE ALINMALIDIR.
ÜLKEMİZDE DEPREMLERDE BİNALARIN YIKILMA NEDENİ.
Hain ve alçak FETÖ'cünün yakını akrabası vs olmaz.
ELAZIĞDA 560 AĞIR HASARLI VE ACİL YIKILACAK BİNA BELİRLENDİ. YA İSTANBUL?
DEPREMDEN (1999) ÖNCE YAPILMIŞ OLAN BİNALARIN DURUMU
ÖTE DEN HABER VAR.. CENNET -CEHENNEM
NE OLUR, YÖRESEL MİMARİYİ BOZMAYIN...
AYETLER IŞIĞINDA. İLK OKUMALAR.