Reklamı Geç
YAZARLAR
DİYARBAKIR’DAN YÜKSELEN ÇIĞLIK…
Prof.Dr.Ahmet Berhan YILMAZ
10 Eylül 2019 - Salı 13:48

Bu vatanın evlatlarını şehit eden, çocuklarını çalan, geleceğine ipotek koymaya çalışan, bu toprakları kan gölüne çeviren, bombalayan, ormanlarını yakan, eli kanlı bölücü, vatan haini canilere ve destekçilerine karşı yürekleri kan ağlayan annelerin, ailelerin evlatları adına Diyarbakır’dan yükselen tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet çığlığına vatan, millet sevgimizle, ana baba yüreğimizle sonuna kadar destek veriyoruz.
 

Bu ses, bu çığlık önemlidir çünkü artık bölge insanının da boğazına dayanmıştır, bölge insanı da uyanmıştır ve demek ki bu hainlerin kimlere, ne amaçla hizmet ettiklerini ve kimlerden destek aldıklarını anlamışlardır.


Bu anneler, bu aileler hain PKK ve onun siyasi kolu HDP noktasında uyanmıştır ve bu uyanma hali önemlidir. Şimdi bu uyanıklığın devamı ve bu anaların gözyaşlarının dinmesi için birlik olma zamanıdır.


Bugün birileri bu mesele etrafında sen onu dedin, sen bunu demedin, ben bunu dedim, sen neden demedin gibi kayıkçı kavgasını bırakıp gözleri yaşlı, elleri öpülecek annelerin çığlığına, yüreğine ve cesaretine kulak vermelidir.


Bu çığlık, bu cesaret ve hıyanete karşı gelişen bu isyan çok önemlidir. Tebrike, takdire, alkışlanmaya, duaya ve desteğe şayandır.


Çünkü bu çığlık; bu vatanın, bu toprakların, bu bayrağın, bu evlatların geleceğinin, refahının ve barışının tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet etrafında toplanmasından başka bir çıkar yolu olmadığının tespitinin ve bu inancın çığlığıdır.

Adınız
Yorumunuz
Yusus DENİZ - 11 Eylül 2019  
İNSAN SEVGİSİ... Bütün kötülüklerin kaynağında insan sevgisinin olmaması var... Sevmeyene karınca yük... Sevene filler karınca... Dağı bile taşır insan-insan sevgisine ulaşınca

Leyla ANNEM - 12 Eylül 2019  
Kâinatı Allah(c.c) insan sevgisi üzere yarattı. Ama insan nedir? Hz.Ebubekir diyork- güç ve kuvvet sahibi yüce Allah (c.c) yarın kiyamet günü cesedimi okadar büyüt ki- cehennemini yalnız ben doldurayımda başka kuluna yer kalmasın..Diyarbakır a merhamet lazim... Hz.Ömer Şam da bir cami inşa eder- müslüman olmyan yahudi Hz. Ömer e çıkar.Ya Ömer yaptırdığın cami benim arsama 5 santim girmiştir. Hz. Ömer ölçeriz-biçeriz gereğini yaparız. Görevliler Hz.Ömer e bilgi verir. Evet Yahudi doğru söylüyor-yerine 5 santim girmiş. Koca Ömer- O camii kökünden yıkınız der... Bölgemize Batının ne kadar merhametten-adaletlet ve nurdan yoksun ne kadar kötü insan varsa bölgemize taşıdılar.Bölgemiz silah depoları ile doldu. Bölge insanının aşa-suya ve ekmeğe ihtiyacı varken bu nursuz insan bölge insanına 35 yıldır yapmadık kötülük bırakmadılar. Bu nursuzlara destek verenler televizyonlardan insan olduğunu söylüyorlar. İnsanlıktan mahrum kalan bu zalimler varya...


Diğer Yazıları

23 NİSAN
14 MART SERZENİŞİ
GİDİYOR
BANA SENİ GEREK SENİ…
DEĞERSİZLEŞ(TİRİL)ME SOYKIRIMI…
SİL AT GİTSİN HAYATINDAN
ATALARINLA ÖVÜNMEYİ BIRAK…
MÜSLÜMAN’IN DEVRİMCİ, ÖZGÜRLÜKÇÜ RUHU ve BİR MAYIS’IN ÇAV BELLA RUHU…
DİNİ BÖLENLER
ZOR DOSTUM ZOR
MUHTAÇ EYLEME
HER YENİ NESİL İLE MİLLET YENİDEN DOĞAR…
27 MAYIS 1960…
BAYRAM GELMİŞ…
VATAN TOPRAKTIR, TOPRAK VATANDIR…
YAPMAYIN, ETMEYİN…
YEDİNCİ CUMA…
TEDBİR BİZLERDEN, TAKDİR ALLAH’TANDIR…
ATATÜRK’ÜN MİLLETİNE AÇIK DAVETİYESİ…
BEŞİNCİ CUMA…Allah'ım bu ibretlik dönemi hak ettik, biliyoruz.
AYNI GEMİDE OLMAK…BUDUR
YARDIM; KİME VE NASIL?
BURNUMUZ SÜRTÜLMESİN…
KORONA, UMRE, STOK…
YAZILMASIN İSMİMİZ KARA TAHTAYA…
UNUTMA YİĞİDİM…
MEHMET GÜRGÜR HOCAM’A
Yüzde 99’u Müslüman olan ülke nüfusunun yüzde 67’sinin Kuran okumayı bilmediği
DERLER Kİ; RÜYA GÖRMÜŞSÜN…
ASGARİ ÜCRET VEYA TOK AÇIN HALİNDEN ANLAMAZ…
İT İLE ALAMETE, KURT İLE KIYAMETE…
GELSİNLER
ÖĞRETMENLER GÜNÜ
KİBİRLİSİN ve YANLIŞ YOLDASIN…
CUMHURİYET BAYRAMI
NEFERLERE…
NERDEN BİLECEKSİNİZ?..
BİLMEM AĞLASAM MI? AĞLAMASAM MI?
BU NASIL İŞTİR?..
SAHTEKÂRLARIN DÜNYASI... Arısız balı, Boyalı çayı,
BEKA MESELESİ veya VATAN SENSİN KARDEŞİM…
İstemez miydim !
Yalan da Olsa...