Reklamı Geç
YAZARLAR
TFF ve Abdurrahman ARICI
Faik BAKOĞLU
20 Eylül 2019 - Cuma 13:48

NİHAT ÖZDEMİR ’in başkan seçildiği TFF ’nun temsilciler kuruluna 2.kez başkan seçilme şansını siyasi güç ve destek ile sağlayan eski AKP Antalya Milletvekili ve eski Turizm bakan yardımcısı DR. ABDURRAHMAN ARICI yeni sezonda da skandal atamalara devam ediyor. 


Süper lig ekiplerinden Çaykur Rizespor 10 yıl aktif yöneticilik yaptıktan sonra son 4 yıldır  genel koordinatörlük yapan DR.SÜLEYMAN HASAN BASA’ nın başta süper lig 1. Lig maçlarında temsilcilik yapmasına en büyük katkı ve desteği veriyor. 


Tüm tepki, ve eleştirilere karşın TFF temsilciler kurulu başkanı DR.ABDURRAHMAN ARICI ÇAYKUR Rizespor’un eski yöneticisi ve şu an genel koordinatörü olan DR.SÜLEYMAN HASAN BASA’ya 2019-2020 sezonunu ilk 4 haftasında 3 kez temsilcilik görevi verilerek BASA’YI maddi ve manevi olarak ödüllendirmeye devam etmesi ise hem etik olarak doğru bulunmadı hem de yeni bir skandal olarak değerlendirildi. 


BASA, ligin ilk maçında Akhisar spor-Adana spor ile Alanya spor-Kasımpaşa ve İstanbulspor-Giresun spor lig maçlarında da görev yaparak büyük bir maddi kazanç eden isim oldu. 


Esas kadrosu TBMM’ de olan DR.SÜLEYMAN HASAN BASA görevli olmadığı haftalarda ise Çaykur Didi stadyumuna da genel koordinatör diğer stadyumlara ise oğlu MACİT BARIN BASA adına düzenlenen paso lig kartı ile girerek kendi öz kimliğini adeta kamuflaj ediyor. 


Örneğin; İstanbul’daki Beşiktaş-ÇAYKUR Rizespor maçını protokol tribününde oğlunun ismi ile girdi. 


Geçmişte ANAP saflarında sonrasında da AKP’den aktif siyaset yapan DR.SÜLEYMAN HASAN BASA AKP’den de Rize’den milletvekili aday adayı karşın aday gösterilmemişti. 


Esas memleketi olan Pazar spor ile TFF arasında adeta köprü olan BASA başkentteki Rizeliler Derneği ve federasyon başkanlığını yaparken yargılık olmuştu. 


ÇAYKUR Rizespor’un bu seneki açılışını organize eden ve yeşil-mavili kongrelerindeki listelerinde hazırlayan Basa ‘’Ben başkan Hasan Kartal’ın hem arkadaşıyım hem de danışmanıyım ‘’ diyerek kendisini yazan, çizen ve eleştiri yapanlara da adeta meydan okuyor. 


Uzun yıllar Yozgat, Rize ve Antalya da radyolog doktorluk başhekimlik ve sağlık il müdürlükleri yapan DR. ABDURRAHMAN ARICI Rizeli siyasi liderlerle sıcak diyaloglar kurarak onların desteği ile bugüne kadar TFF’ nin çeşitli kademelerinde de aktif görev yapan başarılı isim oldu. Şu anda kızı Buse Arıcı’nın attığı video ile zor günler yaşayan ve de arıcını Fenerbahçe forması olan fotoğrafı bu işin tuzu biberi oldu. 


Skandal raporlarla birçok kulübün canını yakan TFF temsilciler kurulu başkanlığının yapan DR.ABDURRAHMAN ARICI ile kurulda şu isimler yer alıyor.   Trabzon bölgesinden eski hakemlerden Erdoğdu Diyadin oğlu ve Ankara gücü antrenörü Metin Diyadin in abisi olan gazeteci OSMAN DİYADİN, yine Trabzon bölgesinden eczacı ÖMER DEMİR, bu isim uzun yıllar Trabzonspor da yönetici olarak görev yapmıştır Gaziantep adliyesinde BURAN CUCİ koç gruptan ERTUĞRUL ASLAN ve emniyet mensubu olarak KERİM ALTINAY ve YAKUP AKSOY. 


Spor ve siyaset camiasındaki kişiler otolarını özel plaka almak için TFF nin temsilciler kurulu Başkanı ve emniyet camiasına da bu kurulda görev yapan kişilerle diyalog kurdukları da iddia ediliyor. 

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

Diğer Yazıları

EKREM YÜCE HİNT KUMAŞI GİBİ PAYLAŞILAMIYOR!
TÜRKİYE’NİN REKORTMEN VALİLERİ KARADENİZ TRABZON VE RİZE’DEN
ABDURRAHMAN ARICI SKANDALLARA İMZA ATMAYA DEVAM EDİYOR