Reklamı Geç
YAZARLAR
RİZESPOR..... Beyler bu nasıl takım!
Alihan TELATAR
28 Eylül 2019 - Cumartesi 19:37

Ç.Rizespor gelene geç diyen bu kalecisiyle, yol geçen hanına dönen bu savunma anlayışı ile, başarısız olan bu orta sahası ile ve de tel tel dökülen bu forvetiyle işi zor. Bütün bunları birleştirdiğimiz de İsmail hoca bu nasıl takım!. İsmail hoca, sezon başında çok çalışarak kimseyle konuşmayarak yerlisinden yabancısına 15 transfer yaptı. İstediği oyuncuları aldı. Böyle transferler yaparak böyle bir takım oluşturdu. Ancak bu takımda böylesine hatalar, yanlışlar ve yetersizlikleriyle başına çok iş açacak.  


Futbolun doğasında elbette hata ve yanlış yapmak var. Ama Rizespor, öylesine acemice hatalar yapıp goller yedi ki… İnanılır gibi değil. Başakşehir geliyorum golleri atacağım diyerek bas bas bağırıyor. Rizespor ise buna biraz engel olup dur diyecek bir hamle yapamıyor. Süper lig’ de oynayan bir takım koca sezonda bu kadar amatörce hataları ancak 5-6 kez yapar. Ama Rizespor üst üste her maçta hata üstüne hata yapıyor. Yapmasının baş nedeni de kadro kalitesi zayıf. Yetenekli ve oyunu değiştirecek oyuncusu yok.  Sol taraf sağ taraftan taç atıyor. Sağ taraf soldan korner atıyor. Nill Pauw, önünden geçin topu ıskalıyor. 1.90 boyundaki forvet Marko Scepovic, boyu hizasında gelen hava topuna çıkamıyor. Rakip Rizespor’un orta sahasını ve savunmasını dar ma dağın ederken ne sahada futbolcular ne de kenar da İsmail Kartal,  bu duruma bir dur diyebiliyor. Adete kaderlerine razı oluyorlar.  Sonrasında ise hep bir mazeret. Benim Vedat Muriç’im yok. El Kabir sakat, bir hafta evvel hazır olmadığı söylenen Aminu Umar’ın çok iyi durumdayken antrenmanda sakatlanması da mazeret. Futbolda kötü sonuçlarda hep bir mazeret vardır.  İnşallah bizi ve taraftarı suçlamazlar. Biz hiçbir şey yapmadık vallahi. Sevdamızın peşinde koşuyoruz.  Birileri ise kendini kandırmak için elinden geleni yapıyor. 


Futbolda bazen kaybederken de çok şey kazanırsınız. Peki biz önce Gazişehir ardından 5-0’lık Başakşehir yenilgisinden ne kazandık! Rizespor’un büyük sorunları var. Hata üstüne hata, yanlış üstüne yanlış yapılıyor. Yapılan yanlışları  ve hataları da kabul etmezler. Üzerlerine çekmek istemezler. Beyler bu işler ben yaparım olur zihniyeti ile çözülmez. Rize halkıyla, taraftarıyla oynamayın. Hep mazeretler arkasına sığınarak inandırıcılığınızı kaybetmeyin.  Kurulan takım tam bir kumbara. Buna rağmen taraftar yine futbolcuları alkışlıyor. Ama Rizespor’ da buna karşılık verecek, mağlubiyete isyan eden bir oyuncu yok. Bu haliyle de ne skoru ne de durumu değiştirme ihtimali yok.  


Beyler Rizespor fantezi yapma yeri değil. Takımın sezon başından beri en büyük rakibi yetenek. Geleceğin iskelet, takımı olarak  uzun sözleşmelerle alınan, geliştirip büyüteceğiz denilen bu oyunculardan bundan fazlasını bekleyemezsin. Çok fazla yetenekleri olmadığı için gelişemiyorlar. ‘Devre arasında da bu oyunculardan bazı isimler gönderilir’. Yetenekli rakipleri ile yarışamıyorlar. Yetenekli oyuncu gurupları ile yarışamazsan, 5 yersin nal toplarsın. Bir çok şeyi yanlış yap, sonra mazereti doğru yap.  Problemleri çözüp doğru işler yapacaksın. Top oynaman lazım, futbol oynaman lazım. Koşuyorsun da topla oynama süren ne kadar. Üst üste kaç kez 3-5 pas yapa biliyorsun.  Koşu bandın dada koşu yaparsın . Çok koşan değil becerisi yüksek olan iş yapar. Çok koştuk diyerek milleti kandıramazsın.  İsmail Kartal’ın ve futbolcuların bu farklı yenilgiden nasıl ders alacaklarını Trabzonspor maçı ile birlikte göreceğiz. Umarım bir ders alırlar. Ayrıca Başkan Hasan Kartal’ında bu kötü gidişe dur demesi için bir dizi radikal önlemler alması da şart.  Başakşehir maçındaki Rizespor taraftarları kötü sonuç karşısında doğruyu görüp tepkisini net bir şekilde ortaya koydu.   

Adınız
Yorumunuz
İlyas - 29 Eylül 2019  
Bu kardeşim gerçek Rizesporlu ve doğru dosdoğruları anlatıyor gerçek gözle bakıyor gerçekleri görüyor Hasan Başkan hakemlere karşı gösterdiği hırçınlığı İsmail Kartal ve yeteneksiz futbolcularına ve bu takımı kuranlara göstersin her Anadolu kulübünde her an skoru değiştirecek bir kaç adı sanı olmayan yetenekler var Rizespor’da bir futbolcu söyleyebilirmisimiz böyle biri yok yok yok 3 bilemedin 4 hafta sonra ligin dinine Demir atar orda boğuluruz geçmiş olsun şimdiden

Vecihi - 30 Eylül 2019  
Silahın olsa hangisini vurursun başgan @HasanKartal


Diğer Yazıları

RİZESPOR DÜŞÜYOR. BEYLER YAPAMADILAR YAPACAKLARINI
RİZESPOR... SERVET YARDIMCI VE HAKEMLER
BU BİR KATLİAM
GÜLE GÜLE BÜLENT HOCA
BÜLENT HOCA YA TUTARSA DİYORSUN AMA TUTUMUYOR
SANA YAZIKLAR OLSUN YAN-KAYA
LİDERLİK: TAHİR KIRAN
BÜLENT HOCAM !
ANTEP'TE RİZE FIRTINASI ESTİ
YAZIKLAR OLSUN. TARİHE GEÇEN 4-0' IN HESABINI VERECEKSNİZ.
RİZESPOR BAŞTAN. KAYBETTİ
AKDENİZ AKŞAMLARI BİR BAŞKA GÜZEL
UYGUN’UN BİR PUANI
RİZESPOR'DA KABUS GERİ GELDİ.
RİZESPOR TATİLDEN ÇIKTI.
RİZESPOR'DA İÇERDE KUMPAS VAR. MASAL ANLATMAYA DEVAM EDİN
ŞUMUDİCA’NIN PLANI NE?
RİZESPOR GALİBİYETE HASRET KALDI
SUMUDİCA'DAN SÜRPRİZ DEĞİL GERÇEK
BU BİTİGENLE BU KADAR
RİZRSPOR'DA COŞKU DEVAM ETTİ.
NEDE OLSA ATMACA
RİZESPOR'DA YALAN CANAVARLARI !
RİZESPORDA SAVUNMAYI TUTAMADIK GÜLER MİSİN AĞLAR MISIN
RİZESPOR'DA YILMAZ BAL’IN TRANSFER YANLIŞLARI
BU GALİBİYETTEN DERS ALIN
BEYLER BİZE MASAL ANLATMAYIN
REMY NASIL GOL ATACAK?
BUNUN ADI MUCİZE
RİZESPOR'DA KAYIP ÇOK, SIKINTI VAR
RİZESPOR'DAN SÜPER GALİBİYET
RİZESPOR'DA ŞİMDİ FEDEKARLIK ZAMANI
RİZESPOR'DA HASAR ÇOK BÜYÜK
SİVAS'TA Kazandık derken!
KAYSERİ'de Neler kaçtı neler
TOPLA KENDİNİ KARTAL
SONRASI UZUN HİKAYE Rizesporun mağlubiyeti büyük hayal kırıklığı yaşattı.
GÖZTEPE KARŞISINDA KARTAL'IN PLANI TUTMADI
Rizespor'da Bu Hezimet Kime Yazar