Reklamı Geç
YAZARLAR
Koruma Saltanatı
Osman YAZICI
30 Eylül 2019 - Pazartesi 23:00

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kendisine tahsis edilen” Huber Köşkü’nde kalıyordu. Taşındı galiba. 

 

 Medyada yer alan habere göre;55 koruması,45 memuru ve 18 resmi aracı varmış. Bunların parasını devlet ödüyor.. 

 

Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Güniz Sokaktaki mütevazı; kendi evinde yaşadı. 

 

Eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Gölbaşı’nda, eski Başbakan Mesut Yılmazİstanbul -Beykoz’da kendi evlerinde yaşıyorlar? Rahmetli Ecevit ile Erbakan’da aynı şekilde kendi evlerinde yaşadılar, devlete yük olmadılar. 

 

* 

 

AK Parti iktidarı öncesinde görev yapan hiçbir bakanın koruması ve devletin aracı, şoförü yok. Yanlarında çalışmaktan onur duyduğum eski bakanlarımdan Yılmaz Karakoyunlu, Yüksel Yalova, Cavit Kavak, Safder Gaydalı’nın korumaları yok. 

 

Aynı şekilde DSP,CHP,DYP,ANAVATAN’ve   Rahmetli Erbakan döneminde görev yapan hiçbir bakanda koruma ve devletin aracı yok. İçişleri bakanları hariç 

 

AK Parti iktidarı döneminde bakanlık yapmış eski bütün bakanlarda devletin koruması ve resmi araçları var. Sadece Mehmet Şimşek’te emin değilim.. 

 

Bir Cuma günü Bilkent Camii’nde iki bakanı gördüm. Bir eski, diğeri yeni ve görevde. Tablo şu: eski Bakan önde arkasında iki koruma. Şoför ve makam aracı de devletten. Adam yürüyemiyor, kim ona ne yapsın? 

 

Görevdeki bakan 10 koruma ile camiye girdi. Namaz kılarken, bir koruma ayakkabısını tuttu, öteki yüksek yere çıkıp, bakan beyi izledi. Diğerleri bakan beyin önünde,arkasında,sağında ve solunda namaz kıldılar. Allah kabul etsin. 

 

* 

 

Cumhurbaşkanlığı makamını ayrı tutuyorum. Çünkü Devleti temsil ediyor. TBMM’deki saltanat, akıllara durgunluk veriyor. 

 

 Grup Başkanvekilleri, TBMM Başkanvekilleri, İdare Amirleri, Kâtipler, Komisyon başkanlarında koruma ve araç saltanatı var. İktidar partisinin bir Grup başkanvekilinde üç yakın koruması var(miş). Kimden korunuyor? Bende merak ettim. 

 

Görevdeki bakanları de, aşırı olmamak üzere anlayışla karşılarız.(Bir araç bir koruma gibi) Kurul başkanları. Yüksek Yargı başkan ve Üyeleri. …Genel müdürleri kimden korunuyor. 

 

Bir örnek verelim. Sayıştay başkanlığı görevinde bulundu. Akabinde aynı kurumda üye olarak kaldı.  Hem yakın koruması var, hem de Gölbaşı’ndaki villasında 24 saat koruyan polisler var.  

 

Hâkimler Savcılar Kurul üyeleri… Emekli olduklarında, devletin resmi araç, şoför, koruma… Ölünceye dek. Allah aşkına,  böyle saltanat olur mu? Bu devlet bu kadar zengin mi? 

 

Büyük Birlik Partisi Genel başkanı Mustafa Testici, Meclis’te bile dört koruma ile gezdiğini gördüm. 

 

13 bin polis, yakın korumada görev yaptığını söylüyorlar. . Bir de bunlara, hassas noktada görev yapanlar var. Gerisini siz düşünün. Yazıktır, günahtır..

Adınız
Yorumunuz
Şenay RİZELİ - 01 Ekim 2019  
Çok fazla abartı var...Araçlar ihtiyaç ve hizmet için gerekli ise 10 değil bin tane alınmalıdır... Fazla araç var kurumlarda deniliyor. Peki kurumlardaki- bütün okullarda öğretmenlerin-memurların otomobilleri var. Peki- kurumlardaki görevlilerin araçları olmalıdır. Araç sayısını azaltmak tasarruf değildir. Hizmet kalitesi hiç değildir. İhiyaçlar karşılanmalıdır... Muhalefet şov yapıyor... Araçları azalttım-işçileri dışarı attım. Ne büyük iş yaptınız... 1980 de Rize kentinde özel otomobil yok denecek kadar azdı.Şimdi herkesin var.Kurumlarında olması gerekir.

Ayla RİZELİ - 01 Ekim 2019  
Gazeteciler hak ve hakikatlerin üzerini örtmek değil- hak ve hakikatleri kitaplık çapta yazmak.. Dünümüzü-bugünümüzü ve yarınlarımızın devam eden hak ve hakitleri başında- " Nükleer güç ya herkes için yasak ya da herkes için serbest olmalı..İkincisi- İsrail genişlemeci bir devlet.Sınır tanımıyor.. 3 yıllık Yeni Ekonomi Programı ve 24 Ocak1980 Ekonomik kararların müşterek yorumlanması.. Cahiller-meslek grupları ne olursa olsun-kişileri tartışır-Akıllı insanlar yapılanları kitaplık tapta gelecek nesillere aktarır. Kitaplık çapta çalışalım. Başta gazeteciler....

Seda DENİZ - 02 Ekim 2019  
İlim-yani hakikatı tanımanın ve tanıtmanın aziz vasıtası " Hâlâ hakikatten korkan ve ilmi kendi anlayışına uygurmak isteyen muhalefet var... Önce muhalefet hak e hakikatleri kitaplık çapta çalışarak öğrenmeli.. Hak ve hakikatlerin üzerini kapatan muhalefet...Bir kelime ilim taşıyan cümlesi yok... Konuştuğu cümlelerin içinde bir tane hak ve hakikat var mı? Ömrünü bedavadan geçinen muhalefet...?

Leyla YAĞMUR - 04 Ekim 2019  
Bugün Hak ve hakikatleri öğrenmek-bölge insanını terör zülmunden korumak için Suriye de Gaziantep üniversitesine bağlı 3 fakülte kurulacak..Bölgenin gençleri terörün peşinden değil-ilmin peşinden koşacaklar.. Dünyanın ticaret merkezi olan- Şam - Bağdat ve Halep kurulan üniversitelerde taşıyacağı ilimlerle dünyanın ekonomik merkezi olduğunu görecek..Doğalgaz-petrol ve bölgenin gıda sektörüde gelişecek..Bölge insanları hurzur-güven ve mutluluğu görecek... Suriye den canını kurtarmak için kaçan Suriye liler bölgede okuma imkanı bulacaklar..Kardeş Türkiye ile birlikte çalışacaklardır... Hükümete tecrit oklarını atanlar- Sayın Meral AKŞENER Hanımefendinin TBMM deki açılıştaki ayaktaki duruşuna baksın...Bütün dünya Meral AKŞENER i alkışlayacaktır...

Ayla TÜRKMEN - 04 Ekim 2019  
MUHALEFET VE KİTAPLAR... Muhalefetin bütün konuşmalarını kitap haline getirsek ve okusak. İçinde ilim olarak bir cümle bulunabilir mi? Muhalefet önce bildiği doğruları söyliyecek sonrada yorumunu yapacak... Muhalefetin konuşmalarını kitap haline getirip -batı okullarında okutsak- ana okulu çocukları bile güler.. Konuşmaların içinde-kimya-fizik-biyoloji-ekonomi-iktisat-fen ve teknoloji... Şu muhalefet fen nedir bilir mi? Teknoloji nedir bilir mi? Sanayi nedir bilir mi? Ne bilir ? Dünyadaki gelişmeleri bilir mi? Vatana ve millete katkısı nedir?

Tuğba YILDIZ - 04 Ekim 2019  
Karadeniz bölgesinde kaloriferli daireler-meskenler olmadığı zaman Devlet Su İşlerinde-PTT de- Karayollarında-Elektrik idaresinde kaloriferli lojmanlardan emekli olanlar var...Orman İşletmelerinin lojmanlarındadan emekli olanlar var... Birde bizim halimize bakınız... 24 Ocak Kararlarını Ankara da Başbakanlık binasında kalorifer yakıtı almak için döviz bulunamadı. eksi 20 derece de üst üste iki palto giyerek çalıştık.... Çalışmak ne güzeldir... Beşikten mezara kadar çalışmak... Erken emeklilik masalları sona ermeli...

Osman YILDIZ - 08 Ekim 2019  
Türk Tarihi ve Büyük Devlet adamları... Türk tarihinde bölge insanlarının kanını dökecek İsrail Devletinin kurulmasına 1940 yılına kadar izin vermedi.. İsrail 1940 yılından sonra kurulduğu günden bugüne kadar bölge insanının kanını döktü dökmeye devam ediyor... Şimdi Bölge insanının başta Türkiye kanını döken terör örgütlerine devlet kurmanın altyapısı hazırlanıyor..30 bin tir silah Suriye bölgesine taşınıyor..Avrupada ki ve bölgedeki bütün terör örgütleri silahlanıyor. Kuzey Irakda kurulmak istenen terör devleti İsrail gibi bölge insanının kanını dökmek için kuruluyor. Irak-Suriye ve Türkiye nin 30 yıldır kanı dökülüyor.Kurulacak terör devleti İsrail gibi bölge insanını kanını dökmeye devam edecek.Bölgede Rusya nin ve Amerikanın kanı dökülmüyor. Bölge halkının kanı dökülüyor. Bölge halkı bir bütün olarak birleşerek ikinci bir İsrail Devletinin kurulmasına izin vermemeli... Çünkü 90 bin tir silah bölge halkının kanının dökülmesi için gönderiliyor. Türkiye gece!gündüz bölge halkının kanını döken terör devletine karşı bölge insanlarına elini uzatıyor. Türkiye deki İsrail uzantıları teröre estek verenlere imkan sağlıyor. Teröre destek verenlerin partileri değil kendileri idam edilmelidir...


Diğer Yazıları

Atatürk, Trabzonsporlu mu?
Ankara’dan Rize’ye…
Ardeşen…
27.Dönem,6.Yasama Yılı..
Rize’de ilginç bir dava..
Osman Yazıcı’nın Yazıcılar’dan çektiği….
ÖZEL HASTANELER…Ve Haluk Pekşen…
Anılar ve Trabzon…
Hüzünlü bir “Köykent” hikayesi..
Cumhurbaşkanlığı Teklifini Neden kabul etmedi…?
Uyuşturucu ile mücadele…
FOTOĞRAF YALAN SÖYLEMEZ!
Ah İstanbul…
Tarım ve Hayvancılık çöktü.
Babacan RİZE ve Karadeniz..
TRT VE LARA
Devlet Adamı olmak..
ÇAY VE ÇAYKUR…
Üniversitelerde tatlı telaş..
Yalova’da neler oluyor? O Meşe Ağacı Devlettir.
Dünya ona doğru gidiyor.
“ZÜMRÜT RİZE” VE FAİK BAKOĞLU ..
Altılı” değil, ”yedili” masayı kurduk..
Ankara’dan çıktık yola.. Rize’de verdik mola..
Yaşasın Laz dili
RİZE'DE BU NASIL BİR VAHŞET
Bestekar Parlamenterler..
“O sene bu sene.. Bundan sonra Her sene”
Durum ciddi ve vahim..
Bir başkadır benim memleketim..
Yuvarlak Masa.
Denizde Hamsi. Karada Çay..
Ilgaz’dan notlar
Milletvekili maaşı...
Olmaya Devlet Cihanda..
Dünyada Marka olmak..
2021’den…2022’ye…Hasan Karal…
Başkentten Rize analizi. Türkiye’de Rizelilerin dediği olur.
“Bu Tencere iktidarı götürür…” Lider yetiştiren..”Verimli” topraklar… Rize…
Karadeniz’deki kadınların zaferi…
Omurgalı olmak..
MESUT YILMAZ. Bugün, o’nun doğum günü
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin; benim gibi hem Rizelidir hem de
Gül; aşkın, karanfil; sevginin…
Kemal Bey iktidara yürüyor..
HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ
Eylül ve Yaprak Dökümü..
SİYASETTE HÖŞGÖRÜ
“Bana bir şey olmaz” diyene Uyuz oluyorum.
Oynatmaya az kaldı Devletim nerede? Ülke olarak dibin dibindeyiz.
KOÇ TOPLULUĞU VE TÜPRAŞ…
Turkcell milleti hem soyuyor, Hem de aptal yerine koyuyor.
Bilsem dönüp gelecekseniz… Gözyaşımı yol eylerim…
KIÇIMIZ KAÇKAR’DAN GÖRÜNÜYOR.
Yavuz Sultan Selim’in kaftanı.. FETÖ neden istedi?
YARGIÇ…
ADALET BUNUN NERESİNDE?
Bu savurganlığa son verilmeli..
İşte iki kelime. Artvin ve Artvinliler..
PİYASA YANIYOR. İTFAİYE NEREDE?
BÜYÜK DÜŞÜNMEK VE AÇKAR’IN SÜT DÜNYASI
RİZELİ HEMŞERİHLERİME YAKIŞMADI..
KARADENİZ ÇOCUĞUYUM
NECMETTİN ERBAKAN HOCAYA BUGÜN HEPİMİZİN BİRER ÖZÜR BORCU VARDIR
Spor Federasyonu başkanlığına…
PARLEMENTODA DENGEDİR.
KEMAL BEY KADAR TAŞ DÜŞSÜN KAFANIZA
RİZE'DE MUHALEFET OLMAK
İŞÇİ OLARAK GİRDİĞİ KURUMA GENEL MÜDÜR OLDU
“Tarlalar betonlaşmasın Türkiye aç kalmasın..!”
NASIL BİR BELADIR?
ANKARA'DAN RİZE'YE NOTLAR ...
DEVA, DA SON DURUM..
RİZE'DE NELER OLUYOR?
KIZILAY BUNU YAPARSA..!
“Acı Reçete”yi Uygulamaya Nereden Başlanmalı?
İSTANBUL NOTLARI
Geçmiş olsun Karadeniz..
Kemal Beyin Son Kurultayı mi?
KURULTAYA MI , İKTİDARA MI?
BU İKİLİYE DİKKAT!
DEVA, deva olacak mı?/ Karal, ihanet mi etti? Tarihi sorumluluk mu?
Tarladan sofraya tarihe mi karışıyor? ÇAY VE SORUNLAR..
HASTANE DEDİĞİN BÖYLE OLUR
KUTSAL TOPRAK (RİZE) VALİLERİ
Bölgedeki Üniversitelerimiz.
TARİHİMİZDE İLK KEZ
3 İL, 3 İSİM
MESUT YILMAZ’IN ACILARLA İMTİHANI
GİZLİ “ KAHRAMANLAR..
TARIM, MİLLİ GÜVENLİK MESELESİDİR
Tarımda üretim olmasa kıtlık olur Köylünün sağlam iradesi yeter
“ZÜMRÜT RİZE” VE FAİK BAKOĞLU ..
BEN OSMAN YAZICI
Ankara Üniversitesi Ve İbiş Kardeşler
Paranın Para Etmediği Dönem.. ​Dünya o’na doğru gidiyor..
VİRÜS BİZE NEYİ ÖĞRETTİ?
Rizeli MEHMET Şamlıoğlu’nda “Yok” yok..
Doktor ve Hastane
Mansur Yavaş ve ASKİ
Rizespor ve Rize’de CHP
LÜKÜS HAYAT
Kaçkar’dan Zirveye.
Mesut Yılmaz’da. Mesut Kağan mutluluğu.
RİZE’YE YAKIŞMIYOR
Büyükelçiden anlamlı mesaj
Müdür Bey Toplantıda
O adam Berat Albayrak..Hazine ve Maliye Emin Ellerde..
Babasının oğlu..
Ankara’daki “RİZE EVİ “ Başkan İdris ve “BİZ RİZELİYUK”
ERDOĞAN VE RİZELİ KUZENLERİ
Başkentte “RİZELİ” olmak.
Trafik Müfettişliği ve EPDK
Rizeli isim. Türkiye’nin onuru, Dünyanın gururu..
Başkentteki Karadenizli bürokratları buluşturduk..
BU SALTANATA SON VERİLMELİ
Ankara’daki Rizeli bürokratlar
Yaz biterken ülkemizde iki konu kapıya dayanır;
DIŞARIDA YEMEĞE ÇIKARKEN BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN.! .
Akçaabat Köftesi ve Tereyağı.. Vakfıkebir Ekmeği. Hamsi köy Sütlacı…
Köyden yükselen İhracat rekoru.
Başarıya doymayan Üniversite Ve Mehmet Haberal
RİZE’DE GÖREV YAPMAK.
“Sen Yağmur Ol Ben Bulut Maçka’da buluşalım..” Bende öyle yaptım.
Rize ve esrar
Karadeniz’den lider Fışkırıyor..
Hamsi Kavağa Çıkar mı?
Asansörlerde yangın var..!
TRT VE ANADOLU AJANSI
Kaybeden ve Kazanan. 15 bin yetmedi 800 bin verelim
DÜNYANIN GÖZÜ İSTANBUL’DA.
Rahmanı ve Şeytanı
Devletin “Kara Kutusu “: Hasan Doğan.
Gecikmiş Ankara Notları
İtalya Yolcusu Kalmasın
Başarıya doymayan Üniversite
Savunmada Millileşme ve Metaş
Kabine değişiyor.. Sahte Reis ’çiler gidici