Reklamı Geç
YAZARLAR
CUMHURİYET BAYRAMI
Prof.Dr.Ahmet Berhan YILMAZ
29 Ekim 2019 - Salı 06:32

Cumhuriyet Bayramı; Türk Milletinin özgürlüğünü ilan ederek millet olma, vatandaş olma, bir ve beraber olma bayramıdır. Kutlu olsun.
 

Millet olmak için; dilin aynı olacak, vatanın, bayrağın aynı olacak, seni aynı duygularla bir araya getiren bayramların olacak, tarihin, kültürün, geleneğin, göreneğin, tören, örfün aynı olacak.


29 Ekim’de Türk Milletinin hissettiği mutluluğu, coşkuyu, heyecanı, gururu başka hangi millet hissedebilir? Aynı 30 Ağustos, 18 Mart, 19 Mayıs gibi, 23 Nisan, 29 Mayıs, 26 Ağustos ve şanlı tarihimize ait olan bütün özel günlerde millet olarak hissettiğimiz duygular gibi.


Demokrasi ve cumhuriyet Allah’a kul olması gereken bu milleti kula kulluktan kurtarmış vatandaş ve millet olma, sadece Allah’a kul olma fırsatını sunmuştur.


Sözün özü; çocukken yırtık ayakkabıyla okula gitmek zorunda kalan, evine ekmek parası götürebilmek için sokaklarda simit satan, su satan, bir zamanlar itfaiyede geçici işçi olarak çalışan bir Türk evladının cumhurbaşkanı olabilmesinin, ülkeyi yönetebilmesinin yolunu açan Cumhuriyet Bayramımız, demokrasimiz ve cumhuriyetimiz kutlu olsun.

Adınız
Yorumunuz
Leyla GÜL - 31 Ekim 2019  
Amerika Başkanı ile Cumhurbaşkanımızın konuşmalarını kitap haline getirip dünya insanlarının okumasına imkan sağlamak... Sayın Cumhurbaşkanımızın Birleşmiş Milletler 74.Genel Kurulundaki konuşması kitap haline getirilecek dünya çapında birinci kitaptır. Neden ? Çünkü dünya insanlığı adına yapılan bir konuşmadır. Yerle yıldızlar arası insan Tâkatının ve derin düşüncenin ve idrakın ilimle karışık harikulade insanlık senfonisidir... Dünya insanlarının beşikten mezara kadar okuyacağı birinci kitaptır... Birde Amerika Başkanının konuşmalarına bakınız..Bütün devletleri dehdit eden kelimelerden başka-insanlık adına bir kelimesi var mı ? Savaş-terör-silah depoları-tünelleri- ekonomik amborgalar şu-bu... Terör örgüt üyelerini General yapmak..Şu dünyanın geldiği hale bakınız...

Kemal İNCEM - 06 Kasım 2019  
ÜNİVERSİTELER VE KİTAPLAR.... Üniversiteler kitaplık çapta çalışmalıdır... Bugün özel okullarda ve kurslardaki kitap ve dergiler yazıldı.. Ankara daki bütün üniversitelerin birinci kitabı elektrikli otomobillerin- 10 yılda Türk Ekonomisine ne kazandırır? Elektrik ve elektronik kumanda sistemlerinin üretilmesinde Almanya ve Japonya örnek alınabilir. Müşterek çalışılabilir. S.400 füzelerinin geliştirilmesinde ODTÜ nin kitaplık çapta araştırılmaları olmalıdır... İstanbul üniversiteleri- nükleer enerji ile-elektrik üretiminde kitaplık çapta çalışmaları olmalıdır.


Diğer Yazıları

23 NİSAN
14 MART SERZENİŞİ
GİDİYOR
BANA SENİ GEREK SENİ…
DEĞERSİZLEŞ(TİRİL)ME SOYKIRIMI…
SİL AT GİTSİN HAYATINDAN
ATALARINLA ÖVÜNMEYİ BIRAK…
MÜSLÜMAN’IN DEVRİMCİ, ÖZGÜRLÜKÇÜ RUHU ve BİR MAYIS’IN ÇAV BELLA RUHU…
DİNİ BÖLENLER
ZOR DOSTUM ZOR
MUHTAÇ EYLEME
HER YENİ NESİL İLE MİLLET YENİDEN DOĞAR…
27 MAYIS 1960…
BAYRAM GELMİŞ…
VATAN TOPRAKTIR, TOPRAK VATANDIR…
YAPMAYIN, ETMEYİN…
YEDİNCİ CUMA…
TEDBİR BİZLERDEN, TAKDİR ALLAH’TANDIR…
ATATÜRK’ÜN MİLLETİNE AÇIK DAVETİYESİ…
BEŞİNCİ CUMA…Allah'ım bu ibretlik dönemi hak ettik, biliyoruz.
AYNI GEMİDE OLMAK…BUDUR
YARDIM; KİME VE NASIL?
BURNUMUZ SÜRTÜLMESİN…
KORONA, UMRE, STOK…
YAZILMASIN İSMİMİZ KARA TAHTAYA…
UNUTMA YİĞİDİM…
MEHMET GÜRGÜR HOCAM’A
Yüzde 99’u Müslüman olan ülke nüfusunun yüzde 67’sinin Kuran okumayı bilmediği
DERLER Kİ; RÜYA GÖRMÜŞSÜN…
ASGARİ ÜCRET VEYA TOK AÇIN HALİNDEN ANLAMAZ…
İT İLE ALAMETE, KURT İLE KIYAMETE…
GELSİNLER
ÖĞRETMENLER GÜNÜ
KİBİRLİSİN ve YANLIŞ YOLDASIN…
NEFERLERE…
NERDEN BİLECEKSİNİZ?..
BİLMEM AĞLASAM MI? AĞLAMASAM MI?
BU NASIL İŞTİR?..
SAHTEKÂRLARIN DÜNYASI... Arısız balı, Boyalı çayı,
BEKA MESELESİ veya VATAN SENSİN KARDEŞİM…
DİYARBAKIR’DAN YÜKSELEN ÇIĞLIK…
İstemez miydim !
Yalan da Olsa...