Reklamı Geç
YAZARLAR
NE OLUYOR BU ÇOCUKLARA ! İNTAHAR !!!
Yasemin ÖZÇELİK
30 Ekim 2019 - Çarşamba 07:29

Kulağı tırmalıyor değil mi ? şöyle bir allah korusun diyorsun  derin bir nefes alıp;


Peki o zaman neydi sebebi ,sırlarıyla ölüp gitmeye değecek kadar büyük dert neydi?


Bir haber aldım çocukluğundan tanıdığım üzerinde az da olsa emeğim gecmiş bir genç intihar etmişti.


Üzüntü içerisinde aynı yaşta ki oğlumu aradım ,


Sakın intahar etme! sözümle o da şok oldu .oğlum bak derdin her ne olursa olsun lütfen intahar etme gel bana anlat ben senin yerine gerekirse intahar ederim, ama sen etme ,hiç bir anne bu acıyı hak etmez ve çözülemeyecek dert yoktur yavrum :(


Sonra sebebini ve üzüntümü anlattım


Sordum : gencecik bir fidan neden kıyar ki canına .cevabı ürkütücü ama çözümsüz değildi .gelecek kaygısı,işsizlik,borca girip aileye söyleyememe gibi şeyler söyledi .


Düşündüm ,nerde hata yapıyoruz biz yetişkiler acaba ,çünkü bu sebepler çözülemeyecek şeyler değil di .


Üç oğlumuda karşıma alıp konuştum ,sorunun ne kadar büyük olursa olsun bana gel .sana büyük gelen sorun belkide benim için çok küçüktür.hiç bir kişi veya olay canına kıyma sebebin olmasın ve sen başrarılı iyi bir çocukta olsan ,başarısız yaramaz bir çocukta olsan benimsin ve seni bu değerlere göre daha az veya daha çok sevmeyeceğim .ben anneyim ve seni her koşulda aynı seveceğim .dedim.


On beş gün içerisinde rize de duyduğum sanırım beşinci intahar vakasıydı bu ,yani beş annenin ciğeri yanıyor.


Peki bu vakkalar üzerine yetkili hiç bir merci masa oluşturdu mu


Benim dikkatimi çeken bu konu kimsenin dikkatini çekmedimi .


Hızlı bir sekilde bir seyler yapmalı gerekırse kamu spotu oluşturmalıyız dıye düşünüyorum .hiç bir çocuk sınavı,notu,okulu,arkadaşıyla kavgası,ailesiyle kavgası ,işsizliği sebebiyle canına kıymamalı .bunun önüne geçmek için acil çözüm


Sevgili çocuklar ve gençler lütfen sizden rica ediyor hatta yalvarıyorum ,öfke ile çaresizlik içine düştüğünüz zaman bir saniye düşünün ,kendinizi değil annenizi ve kardesınızı düşünün ,sizin gidişinizle nasıl canlarının yanacagını düşünün ve kendiniz için değilsede anneniz için vazgeçin


Can tatlı ,yaşamak güzel gibi sözler yazmak istemiyorum onun yerine ''annen çok acı çeker ''demeyi tercih ediyorum .


Her şey bir yana günümüzde bir çocuğun canına kıyacak kadar büyük derdi olmamalı .eğer varsa bunun suçlusu biz yetişkinleriz .


Sevgili okurum ;ben yine duygularıma engel olamadan soluksuzca klavyeme yükleniyorum ,bir kaç damla yaşa engel olamadan tekrar soruyorum '' NE OLUYOR BU ÇOCUKLARA''?

Adınız
Yorumunuz
HASAN YAZICI - 30 Ekim 2019  
MANEVİYAT EKSİKLİĞİ- BAŞKA NE OLABİLİR Kİ...

Mustafa YETİM - 31 Ekim 2019  
ÇOCUKLAR VE GENÇLER.... Bütün dünya çocukları cennet bahçesinde birlikte oynayacaklar..Çünkü onların gönüllerinde kötülük oluşmamış.. Beşikten mezara kadar insanları anlamaya çalışınız... İlkokuldan üniversiteye kadar- sonra iş hayatında ömrüm boyunca sevgi görmedim. Hacımsız ve boş tekelerle ömür tükettik... Gençler aradığınız huzur ve sevgi için Allah dostlarına yakın olunuz. Allah dostu bulmak çok da kolay değil... Gençler ise-güneşe açılan yapraklar gibi-hayatı emen-yutan akıcı bir cihaz-ideal kapmaya mahsus bir antendir-bir alet... Gençler büyüme ve öğrenme çağında olduğu için-ilkokuldan-üniversiteye kadar bütün gençler sevgi ile büyür.Sağlık bulur. Sevgi ve huzurun beşiği aile yuvasıdır. Anneler gününde-bir çiçek ister anneler..Demek ki-beşikten mezara kadar insanlar sevgiye muhtaç yaratılmıştır..Gençlerin halinden anneler-babalar anlayacak..Öğretmenler-çocukların halini anneler kadar anlamaz..Çocuklara kaba ve yobaz varı davranmayınız.

Alin DERYA - 31 Ekim 2019  
Beşikten mezara kadar.... İnsanı güzel yapan yüzdür.. Yüzü güzel yapan gözdür.. İnsanı insan yapan ağzından çıkan sözdür.... Büyüme çağındaki gençlerimize kaba davranmayınız. Yobaz varı hiç davranmayınız... Bakınız cami sayısı Türkiye de birinci sıra Trabzon-ikinci sıra Rize..Ama ceza evlerinde-mahkemelerde birinci sıra Rize-İkinci sıra Trabzon..Demek ki- kötülüğe ve iyiliğe en yakın Karadeniz insanları ile yaşamak çok zor...Elli yıldır bir tane Karadenizli arkadaşım olmadı.. Karadeniz insanının lisanı ısırgan otu gibi...Ama Artvin YUsufelinde 30 yıldır ceza evinde yatan hiç yok...Arkadaşlarınız Yusufelinden olsun...

Sadık - 01 Kasım 2019  
Ekonomi- tv filmler- tv diziler- haberlerdeki intihar vakları( bir tane kamu spotu yok) SİYASET BİR ÜLKEDE SABAHTAN AKŞAMA KADAR SİYASET KONUŞULURMU.. Kişiliği öne çıkaracak . Eğitim le ilgili bir tane program yok.. HALA ÜLKEDE SINAVLARI KONUŞUYORUZ... SAYGI SEVGİ İŞK AİLEDE SONRA İLKOKULDA BAŞLAR . Matematik türkçe fen bşk bişi yok ama yanda kaybettiğimiz koskoc bir gençlik.. KISACA DEVLET BU İŞLERLE UĞRAŞMIYOR... SADECE YETKİLİ ÜST KADEMELER TOPLANTILARA GİDİYOR.. Geçenlerde belediye başkanı üniversitede sigarasız ortamla ilgili toplantıya karılmış . Üst bürokrasi ve yanlarda halktan kimse yok birde paylaşmış... YA AĞALAR BEYLER ... HANİ ESKİ RİZE .... Hani eski türkiye .GEÇEN SÜLEYMAN SOYLU DEMİŞ ŞİDDET Dİzileri fazla diye ... Ya gülüyorum rtük ne işe yarıyor... BUNU BİLEREK YAPIYORSANIZ ALLAHxxx VERSİN.... Yazık vallahi yazık... toplum olarak kötüye gidiyoruz ... Allah yardımcımız olsun.

Tevfik - 03 Kasım 2019  
İNSANLARA ŞÜKRETMEYİ ÖĞRETELİM Kİ ZENGİNLERİN RAHATI BOZULMASIN...

Baba diyorki. - 07 Kasım 2019  
Hayır beyler hakça bölüşmeyi zenginlerin öğrenmesi ve uygulaması gerekmezmi.Dinimizin emri bu değilmi.Fakir bizler zenginler için yaşamiyoruz ki böyle olmamalı.Ayrıca dinimizin emirlerini çok iyi öğrenmemiz lazım.Özenti yok.Hesap günü gelece melanın huzuruna çıkacağız.Kimse endişe etmesin.Zekat malı korur-Sadaka artırı.parası ola bir çay içirmeyi çok görmesin.Bir yemek yedirmeyi çok görmesin.bir öğrenciye bir gömlek almayı çok görmesin.veren el alan elden üstündür.Verdiğiniz mutlaka sizinle gelecektir.bakınız haramın bile zekati ve sadakasini vermekle yükülüyüz.Ona gör.Bir ötöbüs beileti al-öğrenciye be -güler yüzül olalım be-ne olur bir simit almaayaım diye arkanı çevirme be.Sadece doğrulara saygılar-sevgiler.


Diğer Yazıları

HAYVAN YAVRULARI İNSAN YAVRULARININ OYUNCAĞI DEĞİLDİR!!!!
Öldürülen tüm kadınlar yolluydu(!)
RİZELİ SANATKÁRLAR,KLASİK SANATLARDA RİZE'DE SANATSEVERLER İLE BULUŞTU
İCRAATA GEÇMEYEN TÜM CÜMLELER ENGELLİ
RAMAZAN ÖĞRETMENİN SERZENİŞİ
ALLAH AŞKINA SÖYLEYİN RİZE'DE HER VATANDAŞA BİR BEKÇİ BİR DE POLİS Mİ TAHSİS EDİLSİN
364 GÜN KÖR 1 GÜN GÖR
YİNE ÖLDÜRÜLDÜK
BEYAZ ÖNLÜKLÜ MELEK
ŞÜKRAN YAĞCI OKUYUCULARI İLE BULUŞTU
AH PINAR AH !!!
HATIRLANMAK VE ÖNEMSENMEK GÜZELDİ
DOKTOR TAHİR ERSÖZ'ÜN MESAJINA ENGELLİ DOSTLARINDAN CEVAP
ORDA BİR OKUL VAR ÇOK YAKINDA
YEMEK KARTİNDA 1 LİRA KALMIŞ KURTULUŞ ÖLÜM ÖYLEMİ
RİZE'DE SAHİLİMİZİ KİRLETİYORUZ FARKINDAYIZ?
KIZ BABASI OLMAK
ANNELERİ İÇİN ÇOCUKLAR ÖLMEZ