Reklamı Geç
YAZARLAR
ŞABAN ŞİMŞEK’İN MESLEKİ ALANDAKİ ÜÇÜNCÜ KİTABI ÇIKTI..
Prof.Dr.Şaban ŞİMŞEK
01 Kasım 2019 - Cuma 12:25

Ali Güçlü oğlum ve Ayşe Nergis kızımdan sonra bir çocuğum(!) daha oldu.


Toplamda on ikinci, mesleki alanda üçüncü kitabımız çıktı... 


Çok kaliteli kağıt, 372 sayfa, yüzlerce özgün resim ve renkli baskı... 


Alanında özgün formatıyla örneği olmayan bir kitap... 


Kartal EAH Göz Kliniğinde bir yıllık eğitsel ve akademik çalışmalarımız, zor olgularda ne yaptığımız, paramedikal faaliyetlerimizle birlikte, kısaca neyimiz varsa ortaya kondu ve meslektaşlarla paylaşıldı. 


Sadece kitaplaştırılması altı aylık yoğun bir çalışmanın ürünü olan bu eser, kısmet olursa her yıl hazırlanacak ve gelişmiş bir klinik olarak tecrübelerimiz ülkemizdeki diğer klinik ve meslektaşlarımıza aktarılacaktır. 


Devletten beş kuruş dahi maddi yardım almadan, tamamen kendi emeğimizle, imkanlarımızla ve basım aşamasında ilgili bir firmanın maddi desteğiyle başarıldı bu iş. 


Ne yazık ki; gücümüz ancak 1000 adet basmaya yetebildi. Bunun 300 adeti kitap evine telif hakkı almaksızın bilaücret verildi. 700 adeti ise ücretsiz olarak fakültelere, kliniklere postalanacak ve meslektaşlara elden dağıtılacaktır. 


...Biz bilimin ve kaliteli hizmetin ancak bu şekilde, yayana getirerek, üst üste koyarak, her gün bilinenin üstüne yeni bir şey koyarak gelişebileceğine, yaygınlaşabileceğine ve sağlık sunumuna yansıyabileceğine inanıyoruz. 


Çünkü “Arts longa vita brevis.” 
(Sanat-bilim uzun hayat kısadır.) 


Türk oftalmoloji camiasına ve bunun karınca kaderince katkı sağlayacağı daha nitelikli göz sağlığı hizmetini alacak olan aziz milletimize hayırlı olsun. 

Adınız
Yorumunuz
Musa OKUYAN - 06 Kasım 2019  
Bütün meslek gruplarının kitaplık çapta çalışmasına duacı oluruz...Çalışan meslek gruplarınada ömür boyu yazmalarını dileriz. İnsanların ölümünden sonra kalıcı olan değeri para ile ölmeyecek derece kıymetli olan kitaplardır. Ama hangi kitaplar-ilim-fen-teknoloji-edebiyat-sanat taşıyan kitaplar... Kitap çok önemlidir. 5 sayfa da olsa bütü meslek grupları yazmalıdır. Çünkü öyle meslek grupları varkı bir sayfalık bilgisi yok... Bütün peygamberlerin mirası ilimdir... Bakınız Almanya nın 10 yıl için de yapacaklarını kitaplık çapta hazırlamış...Elektrikli otomobiller için 21 bin adet kurmuş olduğu şarj istasyonlarını - 10 yıl içinde bir milyon adete çıkaracak... Elektrikli otomobiller nedir ? Elektrik enerjisi ile çalıştığı için ekzos gazı yok... Benzin-motor tüketiminde Türkiye yıllık otomobiller için 10 milyar dolar petrol parası için ter döküyor. Çünkü petrol ürünlerini dövizle alıyor..Elektriği Artvin de Deriner Baraji üretiyor..Petrol giderlerine kur farkı-fiyat farkı ödüyorsun. En önemlisi gençler ileri teknoloji ile nasıl Elektrikli otomobillerin üretileceğini öğreniyor... Elektrik ve elektronik malzemelerin üretilmesi-çağ açıp-çağ kapatmaktan bir basamak öndedir... Makine parkında-özel sektör-yan sanayi ve ihtiyaç duyulan elektronik malzemelerin üretilmesine imkan sağlanır... Petrolden-elektrikli otomobillere geçmede geç kalmayalım..Bugünün imkanlarını yarın bulamayabiliriz...

Ali ASİLTÜRKMEN - 06 Kasım 2019  
Sayın Şaban Hocadan çok şeyler bekliyoruz... Almanya daki bir otomobil fabrikasında çalışan Türk Gençlerinin teknoloji ve üretim üzerindeki çalışmalarını camlı çekim yaparak bir program hazırlaması... Otomobil sanayındaki geleşmelerde dünya birincisi olan Alman Otomotiv Sanayindeki üretilen-ekipmanları-makine parkını- ihracat yapılan malzemeler... Alman Otomotiv sanayi bugün elektrikli otomobillerin sarj istasyonlarını geliştiriyor. Bugün Türkiye-üniversite-özel sektör ve devletin müşterek çalışarak - avrupalı firmalarla diyalog kurarak Türk Otomotiv Sanayinde elektrikli otomobillerin üretilmesinde kitaplık çapta çalışarak Almanlarla yürümek...

Beytullah yılmaz - 14 Kasım 2019  
Hayırli olsun- Afıyetli sıhhatli gunler dileğiyle..


Diğer Yazıları

KÜRT MİLLİYETÇİLİĞİ GÜDEN VATANDAŞLARIMIZA ÇAĞRI!
DÖNER-EKMEK MESELESİNDE İŞİN ASLI!
Papa’nın IRAK SEFERİ’ne dair!
CERRAHİ MÜDAHALE KAÇINILMAZDIR!
ÇOK ÜZGÜN VE KIRGINIM ÇOOOK! BU İŞ BÖYLE NASIL GİDECEK???
AYASOYYA, AYASOFYA!..
RİZE'Yİ İDARE EDENLER HAKLI, ENGİN DURSUN HOCA HAKSIZDIR!
BEN ÇOK ÜMİTLİYİM: KOVİD’TEN VERDİĞİMİZ KAYIPLAR 7-10 GÜN SONRA AŞAĞILARA DÜŞECEKTİR!
KORONA CEPHESİNDEN GÖZLEMLER; UMUT DOLUYUM AMA...
Ne kadar AHLAKSIZ BİR MİLLET OLDUK! Yazıklar olsun!
İMAMOĞLU AÇIKLAMAK ZORUNDADIR?
BİLMEDİĞİM İÇİN SORUYORUM! KANAL İSTANBUL VE RİZE ŞEHİR HASTANESİ!!
R.T.E. ÜNİVERSİTESİ VE DİNGO'NUN AHIRI!?.
Sayın Sağlık Bakanımız, "Artık Şehir Hastanelerini Devlet Yapacak!" demiş!?.
Turşu’nun Çeşidine Siz Karar Verin ve Sakın Dama Çıkmayın!!
KÜLLİYE DESTANİ- 2
HEDEF GÖZETMEKSİZİN, ‘’BİLEREK’’ ÖLDÜRDÜLER!...
O KADAR DA DEĞİL! ELEŞTİRELİM, TAMAM DA EHL-İ SALİP’TEN DE OLMAYALIM!..
LÜTFEN RİZE’YE BU (NİTELİKLİ) HAİNLİĞİ YAPMAYIN!
S.O.S. değil S.Y.S. (2)
"S.O.S." değil "S.Y.S." Yani, "Canınızı Kurtarın!" (1)
BİRİLERİ AKP’arti’ye YANLIŞ ÜSTÜNE YANLIŞ YAPTIRIYOR!
REKTÖR ATAN(MA)MASI KONUSUNA İYİ GİDECEĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM İKİ GÜZEL SÖZ/ VECİZE/ŞİİR
2023 Büyük “Rize-Trabzon Savaşı!” ya da Ülkenin Geleceği!?.
CHP ve İmamoğlu'nun Yumuşak Karnı
23 Haziran seçimlerini Kim Kazanacak?
İktidar Yeniden Bir "Diriliş Kadrosu" Oluşturabilir Mi?