Reklamı Geç
YAZARLAR
KAYSERİ'de Neler kaçtı neler
Alihan TELATAR
10 Aralık 2019 - Salı 00:13

Mücadeleye iyi başlayan Çaykur Rizespor oldu.  Orta alanda topu ayağında tutmayı başaran yeşil-mavililer oyunu kanatlara taşıdı.  Kanatları iyi kullanan Rizespor rakip yarı alanında baskı kurdu.  Etkili atak organizasyonları yaptı.  


Yeşil-mavililer topa sahip, pas isabeti yoğu, oyuna hakim olduğu ilk yarıyı mağlup kapattı. İlk bölümde hem oyun hem de gol pozisyonu olarak rakibinden daha iyi bir görüntü veren taraftı Rizespor.  Maçın 5. Dakikasında Amınu Umar’ın kale direğinin dibine vurarak dışarı çıkan şutu şansızlıktı. Birkaç dakika sonra da Kayserispor öne geçti. Pozisyonun başlangıcında hava topunda Kayserisporlu futbolcu Orhan’a faulü kolu ve dirseğiyle yaptı. Pozisyonun devamın dada ev sahibi takımın golü geldi. Maçın hakemi Fırat Aydınus Var’ın uyarısıyla Var’ a gitti. Pozisyonu defalarca izleyip verdiğim gol kararı geçerli dedi. Gol öncesi pozisyonda  faul olmalı. Kayserisporlu oyuncunun kolunu kural dışı kullanımı söz konusu. Buna rağmen  Aydinus pozisyonun faul olduğunu görmesine rağmen kararını takıma göre verdi. Büyük takımlara karşı olsaydı vermezdi.  Bu gülden sonra Rizespor yüklendi Kayseri direndi. Yeşil-mavili takım  Kayserispor  kalesinde çok net gol pozisyonları buldu. Ancak son vuruşlarda başarılı olamayınca gölü bulamadı.  Vetrih, Samudio ile çok net gol pozisyonları son vuruş beceriksizliği nedeniyle harcadı. Rizespor rakibine oyanla iyi bir görüntü verdiği ilk devreyi mağlup kapatarak soyunma adasına gitti.  


Maçın ikinci bölümünde Kayserispor tüm bloklarını kendi ceza sahası yarı alanı ile orta saha yay çizgisi arasında kurdu.  Takım halinde savunma yapan ev sahibi takım kontrataklarla pozisyon aradı. Kapanan rakip karşısında zorlanan  Rizespor topa hakim olsa da çok fazla etkili sayılabilecek ataklar yakaladı. Net bir pozisyonda Oğulcan’ın şutu kaleciden döndü. Kapanan defans karşısında  uzaktan şut atması gereken isimlerde bu anlamda sorumluluk alamayınca sadece sağa sola ve geriye pas yapan bir takım görüntüsü çıktı.  Maçın son bölümünde  Rizespor arka arkaya net pozisyonlar yakaladı ama son vuruş becerilerini yapamadı.  Kayserispor süper ligin en sorunlu, sıkıntılı ve en kötü futbol oynayan takımı.  Böyle bir takım karşısında fark yaratmakta zaafı olan bir takım Rizespor.  İsmail Kartal nerede bir yeteneksiz oyuncu varsa bulup transfer etmiş. Bunlarda neler kaçırdılar neler.  Kaçıranların başında da Marko Scepovic var. Tam bir facia. Zaten Kartal’ın her şeye bir mazereti ve algı operasyonu vardır. Bir çok şeyi yanlış yapar mazereti doğru yapar ve bir deplasman maçın dan da puansız dönersin.  Gol kaçıran değil atan 3 puanı alıyor İsmail hocam. 

Adınız
Yorumunuz
Ali Demirbaş - 10 Aralık 2019  
Aynen yorumlar doğru hoca falan bıraksın gitsin futbolcu kulubeden çekinecek artık her maça ayni mazeretler Rize taraftarlarını ve Rizeliler olarak aynı düşüncede bu futbolcularıda bu hoca getırdı şimdide istedığı yere alıp getirsin selamlar


Diğer Yazıları

RİZESPOR DÜŞÜYOR. BEYLER YAPAMADILAR YAPACAKLARINI
RİZESPOR... SERVET YARDIMCI VE HAKEMLER
BU BİR KATLİAM
GÜLE GÜLE BÜLENT HOCA
BÜLENT HOCA YA TUTARSA DİYORSUN AMA TUTUMUYOR
SANA YAZIKLAR OLSUN YAN-KAYA
LİDERLİK: TAHİR KIRAN
BÜLENT HOCAM !
ANTEP'TE RİZE FIRTINASI ESTİ
YAZIKLAR OLSUN. TARİHE GEÇEN 4-0' IN HESABINI VERECEKSNİZ.
RİZESPOR BAŞTAN. KAYBETTİ
AKDENİZ AKŞAMLARI BİR BAŞKA GÜZEL
UYGUN’UN BİR PUANI
RİZESPOR'DA KABUS GERİ GELDİ.
RİZESPOR TATİLDEN ÇIKTI.
RİZESPOR'DA İÇERDE KUMPAS VAR. MASAL ANLATMAYA DEVAM EDİN
ŞUMUDİCA’NIN PLANI NE?
RİZESPOR GALİBİYETE HASRET KALDI
SUMUDİCA'DAN SÜRPRİZ DEĞİL GERÇEK
BU BİTİGENLE BU KADAR
RİZRSPOR'DA COŞKU DEVAM ETTİ.
NEDE OLSA ATMACA
RİZESPOR'DA YALAN CANAVARLARI !
RİZESPORDA SAVUNMAYI TUTAMADIK GÜLER MİSİN AĞLAR MISIN
RİZESPOR'DA YILMAZ BAL’IN TRANSFER YANLIŞLARI
BU GALİBİYETTEN DERS ALIN
BEYLER BİZE MASAL ANLATMAYIN
REMY NASIL GOL ATACAK?
BUNUN ADI MUCİZE
RİZESPOR'DA KAYIP ÇOK, SIKINTI VAR
RİZESPOR'DAN SÜPER GALİBİYET
RİZESPOR'DA ŞİMDİ FEDEKARLIK ZAMANI
RİZESPOR'DA HASAR ÇOK BÜYÜK
SİVAS'TA Kazandık derken!
TOPLA KENDİNİ KARTAL
RİZESPOR..... Beyler bu nasıl takım!
SONRASI UZUN HİKAYE Rizesporun mağlubiyeti büyük hayal kırıklığı yaşattı.
GÖZTEPE KARŞISINDA KARTAL'IN PLANI TUTMADI
Rizespor'da Bu Hezimet Kime Yazar