Osman KÖSEOĞLU
Köşe Yazarı
Osman KÖSEOĞLU
 

2019 Bizden Ne Alıp Ne Getirdi !...

2019 yılının son gününde Yılın son değerlendirmesini kendi açımdan yaptığımda, çoğunluğu pozitif olmak üzere çok önemli olaylara şahit olduğum bir yıl olarak tarih sayfalarında yerini alacaktır...    Kuşkusuz imtiyaz sahibi olduğum Rize'nin en aktif en güncel haber sitelerinden biri olan ve yaptığımız güncel haberlerle ilk beşte(5) yer aldığımız Rizevizyon imtiyaz sahibi olarak, yazar kadromuzla çok güzel ve başarılı bir yıl geride bıraktık..  Ekonomik olarak belki  istediğimiz yerde değiliz ama, Sosyal ve kültürel alan olarak ezber bozduk, hatıralarda iyi bir yer edindik..   Özellikle Ekim ayının son haftasında İstanbul'da devam eden 11. Rize günlerinin son gününde Sn Cumhurbaşkanımız 'la yaptığımız birebir sıra dışı görüşme, benim açımdan yılın en önemli olayıydı..   2019 yılı, 32 yıllık çalışma hayatımın son yılı olarak tarihteki yerini almış olacak,, inşallah 2020'nin ilk çeyreğinde artık yeni bir hayata Özgür hayata ilk adımlarımızı atmış olacağız...    Belki de daha bir çok güzel olaylara şahit olduk, Siyasal ve Ekonomik olarak yaşadığımız kuşkusuz en büyük hayal kırıklığı ise sen 31 Mart yerel seçimlerinde her ne kadar Rize Merkez Belediye bazında Türkiye birincisi olsa da, kaybedilen 4 ilçe büyük bir fiyaskonun ve  hezimetin sonucudur!..  Mutlaka yakında başlayacak kongre süreciyle bu süreç işleyecektir ve metal yorgunu kişiler tasfiye edilecektir..  Aslında 2019 yılının en büyük hayal kırıklığı ise ÇAYKUR camiasını  yakından ilgilendiren, yıllardan beri daha iyi şartlara kavuşacağız diye büyük bedeller ödenerek büyük imtiyazlar sağlanarak yetkili Sendika olan ÖZ GIDA İş Sendikası'nın yaşamış olduğu hayal kırıklığıdır...  Benim de içinde bulunduğum 98 ve daha eski girişli olan ÇAYKUR emekçilerinin  yaşamış olduğu büyük Ekonomik kayıplardır!...(Her ay reel olarak en az 1500 TL)  Özellikle 2019 yılında kamu Protokolü çerçevesi içinde Devletin ve Türk-iş'in belirlediği zammın (8+4)haricinde Öz Gıda İş Sendikası milletin gözünün içine baka baka, 2 ay bekletilen sözleşme ile ÇAYKUR işçisi büyük bir hayal kırıklığına uğrayarak, 0 zamma dayatılan ve imzaların atılması yılın en büyük fiyaskosudur....    Not: Binlerce Çaykur işçisi hasretle ve özlemle,2020 yılında açılımı ve ne olduğu belli olmayan SKALA'yı bekliyor..
Ekleme Tarihi: 31 Aralık 2019 - Salı

2019 Bizden Ne Alıp Ne Getirdi !...

2019 yılının son gününde Yılın son değerlendirmesini kendi açımdan yaptığımda, çoğunluğu pozitif olmak üzere çok önemli olaylara şahit olduğum bir yıl olarak tarih sayfalarında yerini alacaktır... 

 
Kuşkusuz imtiyaz sahibi olduğum Rize'nin en aktif en güncel haber sitelerinden biri olan ve yaptığımız güncel haberlerle ilk beşte(5) yer aldığımız Rizevizyon imtiyaz sahibi olarak, yazar kadromuzla çok güzel ve başarılı bir yıl geride bıraktık.. 

Ekonomik olarak belki  istediğimiz yerde değiliz ama, Sosyal ve kültürel alan olarak ezber bozduk, hatıralarda iyi bir yer edindik.. 

 Özellikle Ekim ayının son haftasında İstanbul'da devam eden 11. Rize günlerinin son gününde Sn Cumhurbaşkanımız 'la yaptığımız birebir sıra dışı görüşme, benim açımdan yılın en önemli olayıydı.. 


 2019 yılı, 32 yıllık çalışma hayatımın son yılı olarak tarihteki yerini almış olacak,, inşallah 2020'nin ilk çeyreğinde artık yeni bir hayata Özgür hayata ilk adımlarımızı atmış olacağız... 

 
Belki de daha bir çok güzel olaylara şahit olduk, Siyasal ve Ekonomik olarak yaşadığımız kuşkusuz en büyük hayal kırıklığı ise sen 31 Mart yerel seçimlerinde her ne kadar Rize Merkez Belediye bazında Türkiye birincisi olsa da, kaybedilen 4 ilçe büyük bir fiyaskonun ve  hezimetin sonucudur!.. 

Mutlaka yakında başlayacak kongre süreciyle bu süreç işleyecektir ve metal yorgunu kişiler tasfiye edilecektir.. 


Aslında 2019 yılının en büyük hayal kırıklığı ise ÇAYKUR camiasını  yakından ilgilendiren, yıllardan beri daha iyi şartlara kavuşacağız diye büyük bedeller ödenerek büyük imtiyazlar sağlanarak yetkili Sendika olan ÖZ GIDA İş Sendikası'nın yaşamış olduğu hayal kırıklığıdır... 


Benim de içinde bulunduğum 98 ve daha eski girişli olan ÇAYKUR emekçilerinin  yaşamış olduğu büyük Ekonomik kayıplardır!...(Her ay reel olarak en az 1500 TL) 

Özellikle 2019 yılında kamu Protokolü çerçevesi içinde Devletin ve Türk-iş'in belirlediği zammın (8+4)haricinde Öz Gıda İş Sendikası milletin gözünün içine baka baka, 2 ay bekletilen sözleşme ile ÇAYKUR işçisi büyük bir hayal kırıklığına uğrayarak, 0 zamma dayatılan ve imzaların atılması yılın en büyük fiyaskosudur.... 

 
Not: Binlerce Çaykur işçisi hasretle ve özlemle,2020 yılında açılımı ve ne olduğu belli olmayan SKALA'yı bekliyor..

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.