Osman YAZICI
Köşe Yazarı
Osman YAZICI
 

Savunmada Millileşme ve Metaş

SAVUNMADA MİLLİLEŞME ve METAŞ       İlkokul öğrencisi iken öğretirlerdi. “Yerli Malı, Türk’ün Malı..Her Türk O’nu kullanmalı.  Diye..  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile hükümet, başta  Suriye  ve Irak sınırından olmak üzere son dönemde artan güvenlik kaygısı ve terörle mücadelesinde müttefiklerini yanında görememenin getirdiği zorunluluk nedeniyle, savunmada millileşme hamlelerine ağırlık verildi.  Bugün yaklaşık yüzde 65 seviyesine ulaşan savunma sanayide millilik oranının, yüzde 80 hatta 90’lar seviyesine çıkması hedefleniyor.(Hükümet  yetkilileri)  Bunlardan bazıları ise şöyle:  *İnsansız hava araçları çağ atlayacak ve terörle mücadelede önemli mesafeler alacak.  *.Altay tankı projesi. Türk savaş uçaklarını düşman radarlarından koruyacak Hava SOJ projesi sözleşmesi   *Yerli ve Milli Eğitim Uçağı HÜRKUŞ Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterine giriyor    *Türkiye’nin acil ihtiyaçlarından olan ve Amerika ambargolarına karşı önemli bir adım olarak görülen Milli Muharip Uçak ve Uzun Menzilli Füze ve Hava Savunma Sistemi’nin milli imkânlarla geliştirilmesi projeleri ve daha fazlasını yapıyor..    *  Türkiye’de örnek alınacak bir başarı öyküsü…METAŞ  İç ve Dış Ticaret Limitet Şirketi..2005 yılında kuruldu. Şirket sahibi Metin Aktaş TSK’ dan emekli bir vatansever. Mütevazi bir aile şirketi. ”Servetim Türkiye’ye feda olsun” diye bilen bir iş adamı..  Bir çok iş adamı ve yatırımcı;  servetini yurtdışına kaçırıp yabancı ülkelerde yatırım yaparlarken,  bütün imkanlarını Türkiye’nin hizmetine sefer  eden, güvenlik güçlerimizin emrine ömrünü adayan bir kahraman..  METAŞ,  ülke genelindeki sivil ,askeri Emniyet ve MİT birimlerin gerek kantinleri, gerekse karargah ve birlikleri bazında ihtiyaç duydukları tedarikte güçlük yaşadıkları ürünleri  istenen şekilde yerli üretim   kaliteli ve yarı fiyatına temin eden yerli şirket..  Firma 2018 yılında yüzde yüz yerli üretim üst seviyede kalite ilkesiyle atılım yaparak.MT-TACT ve ALPHA WOLF TACTICAL markalarının tescili alıp Dış giyim, ikinci katman, Termal giyim ve aksesuar, çanta ve buna benzer taktik malzemeleri başta olmak üzere optik malzemeler ve yedek parçalar üretiyor..     METAŞ, ayrıca güvenlik güçlerimizin giyim ve dolanımında dünyadaki dev şirketlerle yarışan, emperyalist güçlerin Türkiye’deki Pazar paylarında yüzde 30 darbe vuran, yerli ve yüzde yüz milli bir Türk firması…  İşadamı Metin Aktaş ve en az kendisi kadar milli  ve yerli ruh ile babalarına destek veren  ailesini kutluyor, örnek alınmasını diliyorum.. 
Ekleme Tarihi: 08 Nisan 2019 - Pazartesi

Savunmada Millileşme ve Metaş

SAVUNMADA MİLLİLEŞME ve METAŞ    

 

İlkokul öğrencisi iken öğretirlerdi“Yerli Malı, Türk’ün Malı..Her Türk O’nu kullanmalı.  Diye.. 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile hükümet, başta  Suriye  ve Irak sınırından olmak üzere son dönemde artan güvenlik kaygısı ve terörle mücadelesinde müttefiklerini yanında görememenin getirdiği zorunluluk nedeniyle, savunmada millileşme hamlelerine ağırlık verildi. 


Bugün yaklaşık yüzde 65 seviyesine ulaşan savunma sanayide millilik oranının, yüzde 80 hatta 90’lar seviyesine çıkması hedefleniyor.(Hükümet  yetkilileri) 


Bunlardan bazıları ise şöyle: 


*İnsansız hava araçları çağ atlayacak ve terörle mücadelede önemli mesafeler alacak. 


*.Altay tankı projesi. Türk savaş uçaklarını düşman radarlarından koruyacak Hava SOJ projesi sözleşmesi  


*Yerli ve Milli Eğitim Uçağı HÜRKUŞ Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterine giriyor 

 
*Türkiye’nin acil ihtiyaçlarından olan ve Amerika ambargolarına karşı önemli bir adım olarak görülen Milli Muharip Uçak ve Uzun Menzilli Füze ve Hava Savunma Sistemi’nin milli imkânlarla geliştirilmesi projeleri ve daha fazlasını yapıyor.. 

 
* 

Türkiye’de örnek alınacak bir başarı öyküsü…METAŞ  İç ve Dış Ticaret Limitet Şirketi..2005 yılında kuruldu. Şirket sahibi Metin Aktaş TSK’ dan emekli bir vatansever. Mütevazi bir aile şirketi. ”Servetim Türkiye’ye feda olsun” diye bilen bir iş adamı.. 

Bir çok iş adamı ve yatırımcı;  servetini yurtdışına kaçırıp yabancı ülkelerde yatırım yaparlarken,  bütün imkanlarını Türkiye’nin hizmetine sefer  eden, güvenlik güçlerimizin emrine ömrünü adayan bir kahraman.. 


METAŞ,  ülke genelindeki sivil ,askeri Emniyet ve MİT birimlerin gerek kantinleri, gerekse karargah ve birlikleri bazında ihtiyaç duydukları tedarikte güçlük yaşadıkları ürünleri  istenen şekilde yerli üretim   kaliteli ve yarı fiyatına temin eden yerli şirket.. 


Firma 2018 yılında yüzde yüz yerli üretim üst seviyede kalite ilkesiyle atılım yaparak.MT-TACT ve ALPHA WOLF TACTICAL markalarının tescili alıp Dış giyim, ikinci katman, Termal giyim ve aksesuar, çanta ve buna benzer taktik malzemeleri başta olmak üzere optik malzemeler ve yedek parçalar üretiyor..  
 

METAŞ, ayrıca güvenlik güçlerimizin giyim ve dolanımında dünyadaki dev şirketlerle yarışan, emperyalist güçlerin Türkiye’deki Pazar paylarında yüzde 30 darbe vuran, yerli ve yüzde yüz milli bir Türk firması… 


İşadamı Metin Aktaş ve en az kendisi kadar milli  ve yerli ruh ile babalarına destek veren  ailesini kutluyor, örnek alınmasını diliyorum.. 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi