Reklamı Geç
YAZARLAR
RİZESPOR'DA HASAR ÇOK BÜYÜK
Alihan TELATAR
14 Mart 2020 - Cumartesi 17:44

Korona virüsü salgını nedeniyle seyircisiz oynan maçın ilk yarısı gole başladı gollerle devam etti. Ankaragücü iki farklı öne geçtikten sonra Rizespor ilk devrenin uzatma bölümünde farkı bire indirerek soyunma odasına gitti. Bu golde moral oldu.


İki takım içinde son derece kritik olan maçta Rizespor hem kendi yarı alanını hem de rakibini kontrol altında tutarak oynadı maçın ilk bölümünde. Rakibin baskısı karşısında dikkatli olup topla daha fazla oynayan taraf oldu. Zaman zaman zaman iyi baslar yaptı. Yeşil-mavili takım hücuma çıkınca da ev sahibi takım iyi kapandı. Top oyunun içinde hareketliyken Rizespor dikkatli ve kontrollü oynuyor. Ama top durduğunda serbest atış ve kornerlerde dikkati ve kontrolü kaybediyor. Buda Rizespor için artık sıkıntı değil büyük bir hastalık haline geldi. Ankara gücü pozisyona girmeden 2 korner ’den köşe atışından atışından iki gol attı.  İlk korner golünde Burak ters bir vuruşla topu kendi filelerine gönderdi. İkincinde ise Samudıo’nun kafa ile uzaklaştırdığı top geri dönüp ikinci duran top golü oldu.  Rizespor bu sezon kimseden çekmedi duran toplardan yediği goller kadar. 


Maçın ilk yarısı böyle bitecek sanılırken devrenin son atağında Diomende’nin uzak direğe gönderdiği topu Samudio kale önüne indirdi Garmash’ da kafa ile topu filelere gönderip ilk devrenin skorunu 2-1 olarak belirledi.


Maçın ikinci yarısı ise çok çekişmeli geçti.


Topa da oyuna da hakim olan Rizespor  daha etkili oldu.  Tüm hatları ile rakibin üstüne gitti. Pozisyonlar buldu. Talbi’ nin kafa şutunun direkten dışarı çıkması şansızlıktı. Sumidio’nun filelere gitmek olan şutunu da kaleci adeta tastık gibi uzayarak çıkardı.  Maçın genelinde özellikle de ikinci yarıda neredeyse rakip yarı alanı içinde oynayan yeşil-mavililer iyi kapanan rakip defansı geçemedi. Ankara gücü de kontrataklarla Rizespor’un kalesine gitti. Yan Sasse’nin oyuna girmesi yeşil-mavilileri daha da hareketlendirmesine rağmen üretilen gol pozisyonlarında final vuruşlarını yapamadı.  Böylesine önemli ve kritik maçta Rizespor bir maçı daha mağlubiyetle kapattı. Bununla da Ankara gücü ile arasındaki puan farkı 2’ye düştü. Bununla da durum iyice kritikleşti. Rizespor adeta galibiyeti unuttu. 3 puan hasreti 7 haftaya çıktı. Kümü düşme hattındaki takımlar kazandı ve aradaki puan farkı iyice azaldı. Bu gidişat hiç ama hiç iyi değil. Ünal hoca yeni geldi. Önceden kalan travmayı onarmaya çalışıyor ama haftalarda su gibi akıp gidiyor. Rizespor Ankara gücüne kornerlerden yediği gollerle mağlup olurken Diomende ve Moroziuk gördükleri kartlarla cezalı duruma düştüler. İkisi de Göztepe maçında oynayamayacak. Hasar çok büyük olduğu gibi gidişat hiç ama hiç iyi değil. Bir an önce açıl toparlanma şart. Ayrıca seyircisiz maçında tadı tuzu yok. Avrupa ülkelerinin yaptığı gibi maçlar ertelensin. 

 

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

Diğer Yazıları

Rizespor Sıfırdan Sıfır
Rizespor İzmir'de ilk kez seri yaptı
Rize’den gol yağmuru
RİZESPOR YİNE KAZANAMADI. BU ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKMAZ
RİZESPOR DÜŞÜYOR. BEYLER YAPAMADILAR YAPACAKLARINI
RİZESPOR... SERVET YARDIMCI VE HAKEMLER
BU BİR KATLİAM
GÜLE GÜLE BÜLENT HOCA
BÜLENT HOCA YA TUTARSA DİYORSUN AMA TUTUMUYOR
SANA YAZIKLAR OLSUN YAN-KAYA
LİDERLİK: TAHİR KIRAN
BÜLENT HOCAM !
ANTEP'TE RİZE FIRTINASI ESTİ
YAZIKLAR OLSUN. TARİHE GEÇEN 4-0' IN HESABINI VERECEKSNİZ.
RİZESPOR BAŞTAN. KAYBETTİ
AKDENİZ AKŞAMLARI BİR BAŞKA GÜZEL
UYGUN’UN BİR PUANI
RİZESPOR'DA KABUS GERİ GELDİ.
RİZESPOR TATİLDEN ÇIKTI.
RİZESPOR'DA İÇERDE KUMPAS VAR. MASAL ANLATMAYA DEVAM EDİN
ŞUMUDİCA’NIN PLANI NE?
RİZESPOR GALİBİYETE HASRET KALDI
SUMUDİCA'DAN SÜRPRİZ DEĞİL GERÇEK
BU BİTİGENLE BU KADAR
RİZRSPOR'DA COŞKU DEVAM ETTİ.
NEDE OLSA ATMACA
RİZESPOR'DA YALAN CANAVARLARI !
RİZESPORDA SAVUNMAYI TUTAMADIK GÜLER MİSİN AĞLAR MISIN
RİZESPOR'DA YILMAZ BAL’IN TRANSFER YANLIŞLARI
BU GALİBİYETTEN DERS ALIN
BEYLER BİZE MASAL ANLATMAYIN
REMY NASIL GOL ATACAK?
BUNUN ADI MUCİZE
RİZESPOR'DA KAYIP ÇOK, SIKINTI VAR
RİZESPOR'DAN SÜPER GALİBİYET
RİZESPOR'DA ŞİMDİ FEDEKARLIK ZAMANI
SİVAS'TA Kazandık derken!
KAYSERİ'de Neler kaçtı neler
TOPLA KENDİNİ KARTAL
RİZESPOR..... Beyler bu nasıl takım!
SONRASI UZUN HİKAYE Rizesporun mağlubiyeti büyük hayal kırıklığı yaşattı.
GÖZTEPE KARŞISINDA KARTAL'IN PLANI TUTMADI
Rizespor'da Bu Hezimet Kime Yazar